Şimdi Ara

Iron Man 3 (2013) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.277
Cevap
9
Favori
52.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fragman gerçekten çok iyi olmuş Iron Man serisine bu film ile birlikte baya bir ciddiyet gelecek galiba Ben Kingsley'in sesini duymak bile beni havaya soktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DMUKKS

Aslında önceki sayfada Mandarin'i sorma nedenim şu :Çocukluğumda çizgi filmini seyrettim habire ,oradan tanıyorum Mandarin'i .İron Man kısmen realist bir seri.Adam zeki,adam zengin,işi de biliyor kendine zırh yapmış.İlk filmde ve ikini filmde hiç öyle doğa üstü güçleri olan adamlar yoktu,sanki normal dünyada olabilirmiş hissi veriyordu.Ama bu Mandarin çok başka şey,adamda büyücülük var,yüzükler var,yani tam doğaüstü bir karekter.Benim merak ettiğim konuya nasıl eklenicek.Arka planda,adamın geçmişi anlatılırken ne anlatıcaklar merak ettiğim o .Uzaydan mı geldi diyecekler ?Kendi kendini mi yetiştirdi diyecekler

Hocam Avengers filmi sayesinde doğaüstü olaylara alıştık. Iron Man'in yanında Hulk gibi, Thor gibi, Loki gibi karakterleri izledik. Mandarin'i de bir şekilde bağlarlar. Çok sıkıntı yapacağını zannetmiyorum.

• (Tıklayın) Frangman süper
  • Fragman çok fena. Umarım yanıltmaz ve ilk filminden sonra daha da yükselen devam filmleri arasına girer. Son filmi hariç Bourne serisi gibi..
  • Hüzünlü Son İstemiyorum Fragman dehşet
  • Arkadaşlar fragmanı 4 kez izleyince başka bir anlam çıkardım.Zırhı artık zihninle kontrol edebiliyor.Fragmanda uyuyamıyorum diyor ,kabus görüyorum diyor ve bir sahnede pepper tony nin yanına giderken tony uyuyor ve yüzünü buruşturuyor ve o anda zırh geliyor yani zırhı uykusunda kontrol ediyor.Zırh kontrolden çıkıyor.Çok kısa bir sahnede ise zırh tony'yi yere yapıştırmış yani artık kontrol edemiyor.Ama konuyu ayrıntılı olarak bilen arkadaşlar varsa lütfen anlatsın.Kalbim kaldırmaz benim o kadar.Zevki kaçmaz filmin merak etmeyin :D

Anlattığım şeyler tamamen tahmin yürütmedir.Gerçek olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekin asil

Arkadaşlar fragmanı 4 kez izleyince başka bir anlam çıkardım.Zırhı artık zihninle kontrol edebiliyor.Fragmanda uyuyamıyorum diyor ,kabus görüyorum diyor ve bir sahnede pepper tony nin yanına giderken tony uyuyor ve yüzünü buruşturuyor ve o anda zırh geliyor yani zırhı uykusunda kontrol ediyor.Zırh kontrolden çıkıyor.Çok kısa bir sahnede ise zırh tony'yi yere yapıştırmış yani artık kontrol edemiyor.Ama konuyu ayrıntılı olarak bilen arkadaşlar varsa lütfen anlatsın.Kalbim kaldırmaz benim o kadar.Zevki kaçmaz filmin merak etmeyin :D

Hocam senin dediğin gibi olsa çok ilgi çekici olur gerçekten ben hiç o açıdan bakmamıştım ama benim anladığım ve bildiğim kadarıyla diğer zırhı giyen Dr. Aldrich Killian

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

quote:

Arkadaşlar fragmanı 4 kez izleyince başka bir anlam çıkardım.Zırhı artık zihninle kontrol edebiliyor.Fragmanda uyuyamıyorum diyor ,kabus görüyorum diyor ve bir sahnede pepper tony nin yanına giderken tony uyuyor ve yüzünü buruşturuyor ve o anda zırh geliyor yani zırhı uykusunda kontrol ediyor.Zırh kontrolden çıkıyor.Çok kısa bir sahnede ise zırh tony'yi yere yapıştırmış yani artık kontrol edemiyor.Ama konuyu ayrıntılı olarak bilen arkadaşlar varsa lütfen anlatsın.Kalbim kaldırmaz benim o kadar.Zevki kaçmaz filmin merak etmeyin :D

Hocam senin dediğin gibi olsa çok ilgi çekici olur gerçekten ben hiç o açıdan bakmamıştım ama benim anladığım ve bildiğim kadarıyla diğer zırhı giyen Dr. Aldrich Killian

O kim dr.adrian midir nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayrıca fragmanı Nick Fury'i koymamışlar ama The Avengers da Tony ona çok yardım etti.Bu kadar sıkıntının içinde Nick'in filmde olmama olasılığı bence %0.O kadar Yardım etti New York koruyarak Dünya'yı kurtardı.Bence Nick'in ona can borcu var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Voidreaver -- 25 Ekim 2012; 9:36:12 >
  • en güzeli bu olacak gibi. hadi hayırlısı
  • Nick furry i olayların merkezinde iron man ile beraber beklemeyin. Ufak bir sahnesi olur yada film sonunda çıkar tekrar.

Fragmanda dramatik sahneler vardı.

Batman esintileri sezdim ama güzel olmuş. İron man filmleride kalitedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 25 Ekim 2012; 10:20:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serinin en iyi filmi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dodge

Serinin en iyi filmi geliyor.

2. filmin fragmanı yeni çıktığında da yazmıştınız bunu
  • Fragmandan filmin yönetmeni ve senaristi TDKR'dan etkilenmiş gibi gözüküyor.Filmin ismi Iron Man Rises olsa yeriymiş.Birinci filmi çok beğenmiş ama ikinci filmde hayal kırıklığına uğramış biri olarak üçüncü filmden çok ümitliyim.
  • quote:

quote:

quote:

fragmandaki sarı saçlı arkadaş sanırım.

• Bence jarvıs kontrolden çıktı. Şu mandarinin işidir buda. Mandarin pek ilgimi çekmedi, şu zırh olayı acayip ilgimi çekdi. Ne olmuş bu zırh a çizgi romanlarında filan yazar bilen bir kişi var ise paylaşsın lütfen!
  • Aldrich Killian sarışın olan, evet. Kim olduğunu yazabilirim ama benim tavsiyem filmde görün. Ancak ben zırhı giyenin o olduğunu düşünmüyorum. Spoiler içerebileceğinden o sahneyle ilgili tahminimi konudan ameliyathane ile ilgili bir sorusunu yazan arkadaşa PM'de söylemiştim, benim tahminim de @ekin asil ile aynı. Hatta bu benim için
    tahminden de öte. Arkadaş okumadan, fragmanı 3-4 defa izleyerek bu tahmine vardığını söylemiş, güzel, çizgi romanı okuduğunuz vakit de fragmanı ilk izlediğinizde ne olduğu konusunda hemen bu kapıya çıkıyorsunuz zaten. Bence.

quote:

Orijinalden alıntı: Blue Dragon Ready

Bence jarvıs kontrolden çıktı. Şu mandarinin işidir buda. Mandarin pek ilgimi çekmedi, şu zırh olayı acayip ilgimi çekdi. Ne olmuş bu zırh a çizgi romanlarında filan yazar bilen bir kişi var ise paylaşsın lütfen!

Extremis serisiyle birlikte (Iron Man 3 bunu temel alıyor.) Tony'nin zırhına kazandırdığı en büyük özellik onu beyniyle kontrol edebilmesi. Zırhın altına giydiği, giysinin en önemli parçalarından biri olan alt kaplamayı vücudunun kemik boşluklarında sıkıştırıp depoluyor ve böylece onu sürekli vücudunun içinde taşıyor. Doğrudan beynine bağlanmış bir şekilde, başka aracı olmadan, vakit kaybemeden, hızlı bir biçimde, zırhı sanki bir uzvuymuşcasına düşünceyle kontrol ediyor. Misal bu şekilde zırhın içindeyken çağrı geldiği vakit düşünce gücüyle konuşabiliyor, ve zırhı üstüne ilk giydiği vakit (Zırhın giyilmeden evvel parçalara ayrılmış halde durduğunu düşünelim.) Tony olduğu yerde durarak zırhı üzerinde tek parça haline toplayabiliyor, giyebiliyor. Bunun ipuçları da hafiften fragmanda verilmiş. (Zırhın el kısmını giydiği yer.) Ve yine benim ilk izlediğimdeki tahminime göre de, Pepper ile Tony yatarken zırhın gelmesini Tony'nin düşünce gücüne bağlıyordum ve bu sahnenin gördüğü kötü bir rüyanın, düşünce gücüyle kontrol edebilme yetisinin filmde ilk ve olumsuz olan evrelerine örnek olarak gösterilebileceğini düşünüyordum. Gayet de mantıklı duruyor, ki büyük ihtimalle de doğru bence. (Gerçi o sahneyi filmde gördüğümüz vakit o tabloda (Tony ve Pepper'ın yatak sahnesi.) ufak bir değişiklik olacağını düşünüyorum, sanki fragmandan spoiler olmasın diye bunu bilerek yapmışlar gibime geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

Aldrich Killian sarışın olan, evet. Kim olduğunu yazabilirim ama benim tavsiyem filmde görün. Ancak ben zırhı giyenin o olduğunu düşünmüyorum. Spoiler içerebileceğinden o sahneyle ilgili tahminimi konudan ameliyathane ile ilgili bir sorusunu yazan arkadaşa PM'de söylemiştim, benim tahminim de @ekin asil ile aynı. Hatta bu benim için
    tahminden de öte. Arkadaş okumadan, fragmanı 3-4 defa izleyerek bu tahmine vardığını söylemiş, güzel, çizgi romanı okuduğunuz vakit de fragmanı ilk izlediğinizde ne olduğu konusunda hemen bu kapıya çıkıyorsunuz zaten. Bence.

quote:

Orijinalden alıntı: Blue Dragon Ready

Bence jarvıs kontrolden çıktı. Şu mandarinin işidir buda. Mandarin pek ilgimi çekmedi, şu zırh olayı acayip ilgimi çekdi. Ne olmuş bu zırh a çizgi romanlarında filan yazar bilen bir kişi var ise paylaşsın lütfen!

Extremis serisiyle birlikte (Iron Man 3 bunu temel alıyor.) Tony'nin zırhına kazandırdığı en büyük özellik onu beyniyle kontrol edebilmesi. Zırhın altına giydiği, giysinin en önemli parçalarından biri olan alt kaplamayı vücudunun kemik boşluklarında sıkıştırıp depoluyor ve böylece onu sürekli vücudunun içinde taşıyor. Doğrudan beynine bağlanmış bir şekilde, başka aracı olmadan, vakit kaybemeden, hızlı bir biçimde, zırhı sanki bir uzvuymuşcasına düşünceyle kontrol ediyor. Misal bu şekilde zırhın içindeyken çağrı geldiği vakit düşünce gücüyle konuşabiliyor, ve zırhı üstüne ilk giydiği vakit (Zırhın giyilmeden evvel parçalara ayrılmış halde durduğunu düşünelim.) Tony olduğu yerde durarak zırhı üzerinde tek parça haline toplayabiliyor, giyebiliyor. Bunun ipuçları da hafiften fragmanda verilmiş. (Zırhın el kısmını giydiği yer.) Ve yine benim ilk izlediğimdeki tahminime göre de, Pepper ile Tony yatarken zırhın gelmesini Tony'nin düşünce gücüne bağlıyordum ve bu sahnenin gördüğü kötü bir rüyanın, düşünce gücüyle kontrol edebilme yetisinin filmde ilk ve olumsuz olan evrelerine örnek olarak gösterilebileceğini düşünüyordum. Gayet de mantıklı duruyor, ki büyük ihtimalle de doğru bence. (Gerçi o sahneyi filmde gördüğümüz vakit o tabloda (Tony ve Pepper'ın yatak sahnesi.) ufak bir değişiklik olacağını düşünüyorum, sanki fragmandan spoiler olmasın diye bunu bilerek yapmışlar gibime geliyor.

Iron Man çizgi roman serilerini baya bir okumuştum ama net hatırlayamıyorum yatakta gelen o değildi galiba ama Aldrich Killian da başka bir zırh giymiyor muydu ya da ben tamamen karıştırıyorum.

Bu arada arkadaş Mandarin pek ilgimi çekmedi demiş sen onu filmde gör (eğer iyi işlerler ise) ya da en iyisi çizgi romanda gör.

Bir de
    zırhın kontrolden çıktığı bir seri var mıydı var ise hangi sayı ve hangi seri söyler misin

• quote:

quote:

quote:

Bana göre,

Fragman'daki Sarı tonların hakim olduğu Suit Jarvis tarafından yönetiliyor ve Tony'nin zihnine bağlı. Ne zaman bir korku, heyecan, gerilim duygusu yaşasa, zırh aktive oluyor, Tony'nin yardımına koşuyor. Bu sebeple, Tony o yatak sahnesinde belki de kabus görüyorken, zırh onu kurtarmaya geliyor.

Daha sonra benim tahminime göre, bir şekilde Jarvis'e ya dışarıdan müdahale oluyor(Sarı saçlı elemandan şüpheleniyorum.) ya da Jarvis sapıtıp zırhları patlatıyor. Belki de bu sebeple War Machine'de sapıtıp(aynı Jarvis yazılımını kullanıyor sonuçta) Tony'ye saldırıyor.(Ofisteki masaya vurma sahnesi, belki de fragmanda yerde yatarken gördüğümüz Stark, onun eseri olabilir.)

Mandarin'in elinde silahla gezmesi de acayip saçma olmuş bana göre.

Sondaki enkazın altında kalan zırhta Tony'yi kurtarmaya gelen Jarvis zırhı %99. Çünkü Tony Pepper'la üst kata takılıyorken heliler gelip roket atıyor. Bu kadar kısa sürede imkansız zırha girmesi.

Fragmanda 00:58'de Happy'nin ölümünden bir kesit görüyor olabiliriz. Yerde yatan Happy, elini ona doğrultan ise Mandarin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erwin -- 26 Ekim 2012; 10:43:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

quote:

Orijinalden alıntı: Dodge

Serinin en iyi filmi geliyor.

2. filmin fragmanı yeni çıktığında da yazmıştınız bunu

Fragmanlara aldanıyorum sanırım.Ama çok etkileyici geldi.2. filmi de oldukça güzeldi.Bu yorumumu dikkate alırsanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.