Şimdi Ara

Irobat Queen Q1 Akıllı Temizlik Robotu Kullanıcılar Klubü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
66
Favori
26.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 81
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 18 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 66
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Hepsirobot (75 mesaj) blackcurse (18 mesaj) Nesl-i Fatihan (12 mesaj) djuann (11 mesaj) tsfirtina (10 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (135 mesaj) Mobil (137 mesaj) Mini (10 mesaj) Uygulama (60 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Elektrikli Küçük Ev Aletleri >> Irobat Queen Q1 Akıllı Temizlik Robotu Kullanıcılar Klubü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3861 Mesaj
    Arkadaşlar bizim robotun aynısını buldum :)
    İboto x610G Aqua modeli birebir aynı ürün.

https://youtu.be/fnpy8M1S6dc

Şuradan da bizim ürünün birebir aynı yedek parçalarını alabilirsiniz.

https://s.click.aliexpress.com/e/clkM8nYc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bizim robotun aynısını buldum :)
    İboto x610G Aqua modeli birebir aynı ürün.

https://youtu.be/fnpy8M1S6dc

Şuradan da bizim ürünün birebir aynı yedek parçalarını alabilirsiniz.

https://s.click.aliexpress.com/e/clkM8nYc
  • Teğmen
    191 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Sıcak fırsatlarda oldukça ilgi görmesi sayesinde yeni kullanıcılara ulaşan bana göre tam bir F/P ürünü.

Her türlü destek, yedek parça vs. sohbetlerini buradan yapabiliriz.

Ürün iboto x610g aqua modeliyle aynı ürün. İncelemelere o modelden de ulaşabilirsiniz.

Yedek parçaları da aliexpress üzerinden bulundu.

Yan fırçalar, mikrofiber bez ve filtreler:
    https://star.aliexpress.com/share/share.htm?redirectUrl=https%253A%252F%252Fwww.aliexpress.com%252Fitem%252F33042968377%252F33042968377.html%253Fmb%253D9rn7w9DpDx7JOv6%2526srcSns%253DCopy%252520to%252520Clipboard%2526tid%253Dwhite_backgroup_101&image=UTB8ZjtzQwQydeJk43PUq6AyQpXac.jpg&businessType=ProductDetail&templateId=white_backgroup_101&title=TRY+22.64++22%2525OFF+%257C+Robot+Vacuum+Cleaner+Mop+Cloth+Side+Brush+HEPA+Filters+for+iboto+Aqua+610g+Robotic+Vacuum+Cleaner+Pre+filter+Parts+Accessories&platform=AE&tt=sns_Copy&aff_platform=default&cpt=1567008710191&sk=B2yQne7q&aff_trace_key=610a8cda4bd04f9cb134ea883e45010e-1567008710191-01433-B2yQne7q&terminal_id=636a33f3d0c946948e50aec206692d21

Orta Fırça:
    https://star.aliexpress.com/share/share.htm?redirectUrl=https%253A%252F%252Fwww.aliexpress.com%252Fitem%252F32845940931%252F32845940931.html%253Fmb%253D9rn7w9DpDx7JOv6%2526srcSns%253DCopy%252520to%252520Clipboard%2526tid%253Dwhite_backgroup_101&image=U02fcc7bab5b74b859bde7ea6a4227493Q.jpg&businessType=ProductDetail&templateId=white_backgroup_101&title=TRY+83.38++56%2525OFF+%257C+Original+2Pcs+%2528Roller+%252B+hair%2529+Main+Brush+Bristle+for+chuwi+ilife+a6+A7+a8+x620+X623+vacuum+robot+cleaner+parts+not+filter+hepa&platform=AE&tt=sns_Copy&aff_platform=default&cpt=1567008710541&sk=KgOuexqg&aff_trace_key=5a49de5085774fc9a747982fc4937435-1567008710541-08881-KgOuexqg&terminal_id=39cedf99b6ad4c63b8ef685b845a0859

Kişisel görüşüm:

İlk gün deneyimlerimi yazayım.
    Hem kurcalamak, hem öğrenmek, hem de nasıl yaptığını görmek amaçlı biraz amatör kullanım oldu bugünki. Yerleri süpürmesiyle başladık. Rastgele modunda kullandım ilk önce. Duvardan duvara çarpıp sekip giden top gibi ordan oraya çarpa çarpa hareket ederek temizliyor. Ama gerçekten temizliyor yani yol üstünde ne varsa büyük küçük demedi aldı süpürdü. Daha sonra klasik modu seçtim. Snake oyunundaki gibi kademeli süpürüş yapmaya başladı. Ki en düzgün ve faydalı olanı bu bence. Heryerden geçiyor mümkün oldukça. Kumandasından da komut verebiliyorsunuz. O biraz eğlence amaçlı. Oğlum gel buraya diyip ayaklarınıza kadar getirip istediğiniz yerleri süpürttürüyorsunuz. Ya da atladığı yer olur, siz görürsünüz oraya yönlendirip kullanabiliyorsunuz.
    Daha sonra paspas özelliğini deneyelim dedik. Taktık ıslak filtresini su doldurduk. Koyduk yere başladı yerleri silmeye. Arkasında hafif bir ıslaklık bırakıp heryeri gezdi durdu. 3 gün önce vileda yaptığım halde bezi leş gibi olmuştu. Daha sonra tekrar toz filtresini takıp yerleri süpürttürdüm. Şarjı ne kadar gidiyor gözlemleyemedim. Açık bırakıp evden çıktım. 4 saat sonra döndüm. Koridorda öylece duruyordu. Ama şarjı bitmemişti sanırım çalıştırdığımda hala yeşil ışığı yanarak temizlemeye devam etmişti.
    Toz filtresini temizlemek için çıkardığımda oldukça fazla toz kırıntı vs. Şeyler toplamıştı.
    Dediğim gibi bugünkü acemilik deneyimi oldu. Bundan sonrakilerde daha planlı şekilde çalıştıracağım. Aklımda 1 gün toz, 1 gün paspas olarak çalıştırmak var. Heralde evi en temiz bu şekilde tutabilirim.
    Bu fiyatlara robot olmadığını düşünürsek Fp olarak 10/10 bence. Hem paspası hem toz almasını başarıyla yerine getirdi. Umarım bir sorun çıkarmadan uzun süre birlikte oluruz robotumuzla.

Tavsiyeler:
    Alacaksanız beyaz alın. Siyah çok tozlanıyor :(
    Aldığınızda kullanmadan 12 saat sarjda bekletin. Kitapçığında da yazıyor.
    Yerdeki kağıt, prizin kabloları, perde püskülleri, uzun halı püskülleri gibi engel olabilecek ürünleri toparlayın.
    Su haznesi takılıyken sarj istasyonuna sakın koymayın. Su damlatıp bozabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecan1907 -- 23 Ağustos 2019; 9:24:47 >

|
    |

• Kurmay Yarbay
    11459 Mesaj

Kendini Türkiye'li hisseden ve bilen herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Ne mutlu Türk'üm diyene!

|
    |
  • Er
    4 Mesaj

Merhaba, tekrar teşekkür ederim. Pili N11 den kuponla 134 tl ye aldım. Bugün geldi. Bağlantısını kendim yaptım taktım çalıştı. Şarjı dolunca verdiği arıza sinyali de kesildi. Gayet güzel çalışıyor eskisi gibi.

https://urun.n11.com/ozel-pil/148v-2600mah-li-ion-pcbli-4x18650-sarjli-pil-P335410793

İROBAT QUEEN Q1 İLE UYUMLU ANCAK GELEN ÜRÜNÜN SOKETİ YOK. ALACAKLAR BUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURSUNLAR.

|
    |
    tinyowl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    11459 Mesaj
    Tüm forum üyelerinin yeni yılını gönülden kutluyor, sağlık, huzur ve bereketli günler geçirmesini diliyorum.

Saygılarımla
    |
    |
  • Teğmen
    105 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: kurafx

200 m2 4+1 evde koridorun tam ortasında rastgele modda açıyorum, takılacağı şeyleri ortadan kaldırarak nasıl oluyor bilmiyorum ama her odaya giriyor ve hatta 2 kere giriyor 1 saate yakın dolaşıyor şarjı bittiğinde de istasyona dönüyor. 5 kere denedim hepsi aynı şekilde. Temizlenmiş ev olmasına rağmen İlk ikisinde hazne tamamen dolup diğer 3 kerede azalarak devam etti. Saçlar orta fırçada kalıyor onu temizlemek gerekiyor.
    Daha silmesini denemedim parkelerim sudan çabuk etkileniyor ıslak bırakma durumu hakkında bilgi verecekler olursa aydınlanalım.
    Aynı şekilde katılıyorum yazdıklarınıza. Baya işe yarıyor. Beklentimin çok üstünde açıkçası. Herhangi bir yere takılmazsa bütün evi dolaşıyor. Bir odaya giriyor biraz dolaşıyor sonra bir kaç saniye duruyor bazen devam ediyor aynı odada bazen odadan çıkıyor başka yere gidiyor. Bana mı denk geldi bilmiyorum kapı eşiklerine geldiği zaman hep sola dönerek devam ediyor dolayısıyla bir sonraki odaya gidiyor bir müddet sonra. Şarjı tam takip edemedim ama tahminim 3 saate yakın gidiyor. Takılmadığı sürece engellerin etrafından falan dolanıp temizliğe devam ediyor hatta birkaç defa takıldığında çeşitli manevralar ile kendi kendine kurtulduğunu da gördüm. Toz toplama haznesi küçük çabuk doluyor (genelde bütün cihazlarda küçük sanırım) ve boşaltıp tekrar takmak gerekiyor. Sürekli çalıştığında evde fazla pislik olmayacağından bu kadar çabuk dolmaz diye düşünüyorum. Silme özelliği de kullanışlı. Alttaki moba üstteki hazneden su gidiyor ve süpürme modlarındaki gibi dolaşarak yüzeysel olarak siliyor. Aşırı bir su bırakmıyor. Fayans üzerinde yapmış olduğum silme videosu aşağıda. Bu arada Hepsirobot kullanıcı isimli arkadaşa verdiği bilgiler için teşekkürler.https://youtu.be/IP8YjYhV3To
    |
    |
    Bahsedilenler: Hepsirobot

• Kurmay Yarbay
    11459 Mesaj

Merhaba

3mm kalınlığı geçmeyen ve en az 15mm genişliğindeki herhangi bir şerit mıknatısı kullanabilirsiniz. Tüm robotlarda kulanılan hall effect sensor aynıdır, onlar da manyetik bant ayırmazlar. Bir tarafına çok güçlü olmayan bir çift taraflı bant yapıştırısanız robot zeminde hareket ettirmez, rahat edersiniz.

Örnek olarak şu linke bakabilirsiniz ama piyasada çok var:https://www.miknatisteknik.com/esnek-kaucuk-serit-miknatislar.html

Saygılarımla
    |
    |
    qeep kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    802 Mesaj

Daha önce bir arkadaş söylemişti daha da iyi bir yönü var : Gardropların üzeri Çünkü normal süpürgeyle orayı temizlemek çok zor ama bunu salın gitsin zaten düşmüyor hiçbiyerden en azından şimdiye kadar düşmedi
    |
    |
    sertaga kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    62 Mesaj
    Robot bugün elime geçti ve biraz şarj olduktan sonra deneme amaçlı temizlik yaptırdım .2 gün önce evi silip süpürmüştüm. 2 tane kedim var. Oturma odasını temizlettirdim ve sonuç tatmin edici.

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    11459 Mesaj
    Merhaba,

IFA fuarından son gün notlarını yazmak istedim sizlere.

Robot süpürgelerin temizilk yetenekleri her gün, düzenli, ısrarlı olmalarında kaynaklanmaktadır. Tüm temizlik cihazlarında önemli olan şey insan eksikliklerini kapatması yani temizlik yaptığı alanı atlamaması, hatırlaması ve hatta kullanıcısını uyarması. Slamtec tarafından yeni açıklanan geliştirilmiş lidar teknolojisi küçük cihazlara da 3 boyutlu haritalama getirecek. Kısa bir süre sonra bunun cisim tanıyabilen kameralar ile daha da çok desteklendiğini göreceğiz. Bir de bunun kir, toz algılayan yeni sensörler ile donanmış ve nerenin ne kadar kirlendiğini belirleyebilen, öncelik sıralaması yapabilen yapay zeka algoritmaları ile işlendiğini düşünün..Evde gerçekten özel temizlikçiniz var demektir.

Günümüzde henüz piyasaya çıkmamış ancak firmalar tarafından bir kaç senedir denenen başka teknolojileri de var. Mesela Nidec firmasının geliştirdiği fanlar şu an mevcut olan emiş gücünün en az 3 katı değerleri (6Kpa) vaad ediyor.

Yakında yeni açıklanacak olan grafen bataryalar minimum 5 saat çalışma ömrü ve yarım saatte şarj sunacak. Ama sorun batarya ömründe değil, doğru navigasyonda. Tüm ev robotları maximum 200m2 net temizleme alanı göz önüne alınarak tasarlanır, yani eşyalar vs çıktıktan sonra kalan net alan. Dolayısı ile evinizin boyutuna uygun temizlik yapabilen bir robot seçti iseniz bataryasından şikayetçi olmamanız lazım. Eviniz 150m2den büyükse genelde 4800mAh kapasiteden düşük bataryası olan bir robot seçmemenizi öneririm.

Elektrikli süpürgelerin tamamen tarihe karışacağını kısa zamanda beklemek çok doğru olmaz ancak özellikle AB direktifleri uyarınca 900W ile sınırlandırılan bu cihazlar temizlik yapmak için sizi kullandıkları sürece varlıklarını gittikçe azaltacaklar - aradaki temizlik gücü farkı çok azalıyor artık.

Filterler de gelişiyor ve hafifliyor, artık fanları yormayan yeni tip filtreler üzerinde çalışılıyor. Şu anda kullanılan filtreler HEPA 11 sınıfı, aslında ev tozları için çok çok yeterli - HEPA 13 medikal seviye kabul ediliyor (ameliyathane hava kalitesi). İyi kalite bir robotun filtresinden memnun değilseniz daha sık değiştirmenizi öneririm, hem cihazın fanını yormamış, hem de evinizin hava kalitesini korursunuz.

İyi pazarlar dilerim.
    |
    |

• Yüzbaşı
    696 Mesaj

Ben almıştım hocam olan oldu çekmecede yatıyor sıkıntı yok. İade edebilirdim, ben uğraşmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Hepsirobot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    11459 Mesaj
    LG'nin yeni ev temizlik robotu da hızlanan "evdeki herşeyi kontrol eden mobil robot" trendine uygun geldi.

LG ThinQ hem temizlik hem de evin genel kontrolü yetenekleri ile göz doldurmakla beraber yüksekliği nedeniyle fuarın ilk gününde çok eleştiriliyor. Mobilyaların altını süpüremeyecekse ne işimize yarayacak ki? Sonu Dyson 360eye gibi olacak gibi görünüyor.

Lg'nin eski robotları çok alçak ve her mobilyanın altına rahatlılka girebilecek yetenekteydi, özellikle HomBot serisi. Zaten dünyada kameralı ilk haritalama yapan robotları da Samsung ve LG birlikte çıkardı. Ama şimdi bakıyorum, her ikisi de yüksek cihazlar üretiyorlar.
    Kore'de mobilya yüksekliklerini merak ediyorum doğrusu.
    https://www.lg.com/us/lg-thinq-appliances/products/lg-cordzero-r9-thinq/index.html

|
    |

• Teğmen
    109 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nesl-i Fatihan

Maalesef bu sorunun çözümünü bende bulamadım.
    bu forumdan gomek hocam çözümü buldu, ön tekerleği aşağıya çekiyorsunuz çıkıyor, bir sürü hav pislik oluyor orada, onu temizleyince oradaki sensör çalışmaya başlıyor, sorun düzeliyor. böylece cihazın kronik bir sorunu kalmamış oldu. kendisine çok teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanbahri -- 19 Ocak 2020; 20:28:15 >
  • Teğmen
    210 Mesaj

Bu yöntem benim sorunumu da çözdü. Robot ilk günkü gibi çalışıyor. Çözümü bulandan da vesile olandan da Allah razı olsun. Evet sadece tekerin çıkartılıp temizlenmesi değil, tekerin oturduğu siyah yuvanın komple sökülüp temizlenmesi gerekiyor. Altından kütle halinde toz yığını çıkıyor.

• Yüzbaşı
    459 Mesaj
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    11459 Mesaj
    Robot almayı düşünen ve özellikle son zamanlardaki fiyat karmaşasından aklı karışan tüm dostlarımız için yazıyorum.

Karar verirken şu şekilde düşünmenizde fayda var:

Fırça ve vakum ile zemin süpürme teknolojisi, daha önceden manuel örnekleri olmasına rağmen, 1908 yılnda James Murray Spangler'in ilk elektrikle çalışan fanlı portatif elektrik süpürgesinden bu yana değişmedi. Dolayısı ile farklı fırça ve emiş ağzı konfigürasyonları ile farklı motor güçlerini bir yana bırakırsak, piyasadaki tüm robotlar üç aşağı beş yukarı aynı işi yapıyor.

Geriye de bir tek haritalama, batarya kapasiteleri, hazne büyüklükleri, mop ve özellikleri gibi ayrıntılar kalıyor. Yani demek istediğim, makul baz fiyat olarak kabul edebileceğimiz 2000TLnin üzerindeki her kuruşu temizlik dışındaki özelliklere veriyorsunuz ve bu tamamen bir tercih meselesidir.

Konu bundan ibarettir.
    |
    |

• Yüzbaşı
    328 Mesaj
    Sıcak fırsatlarda yazdığım mesajın aynısını buraya da yazıyorum.
    Sabah 10.30 gibi çalıştırdım salonda gidip geliyordu evden çıkarken, 1 saat önce eve geldiğimde çocuk odasında çocuğun masası ile oyun masası arasında sıkışmış şarjı bitmiş halde buldum. Ilk deneme idi şarj dolduktan sonra bir şans daha vereceğim inşallah pişman olmam aldığıma. Bu arada benim ev 200 mt2 civarında. Deneyimleyenler evinin oda sayısı ve metrekaresini ve ne kadar sürede temizlediğini paylaşabilir mi?

Düzeltme: Manueli okuduktan sonra yazıyorum. Sıkıştığı için kendini kapatmış ta olabilir. Çünkü şarja tekrar koyduktan 30 dakika sonra şarjı tamamen doldu. Muhtemelen sıkıştığı için kendini kapattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benbenor -- 7 Ağustos 2019; 16:21:57 >
  • Yarbay
    3861 Mesaj
    Bugün farklı odalarda denedim ve auto modunun çok kötü olduğunu düşünüyorum. Hep sadece belli kısımları yapıyor bir süre sonra da takılıp kalıyor. Örneğin salonda çalıştırdım 25 m2lik salonda 3 metrekarelik yerde dolaşıp durdu. Autonun altındaki tuşa bastım makine şaha kalktı her yeri dolaştı karışık kuruşuk. Auto mod iyi olsaymış iyimiş ama karışık modu kullanacağım sanırım

• Onbaşı
    28 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

5 yıl yedek parça bulundurmak zorunda yasal olarak, yoksa da ürünü yenisi ile değiştirmesi gerekiyor, thh ile veya tüketici mahkemesi çözer o işi

Alıntıları Göster
    güzel tespit hocam. teşekkür ederiz. böyle yasalar ile hareket edilmeli
    |
    |
  • Teğmen
    135 Mesaj
    2 günlük kullanım sonucu ürünü beğenmedim.
    Ne ütü yapıyor ne cam siliyor ne de temizlikçi abla Şükufe gibi muhabbet ediyor. Varsa yoksa yerleri vakumla ve sil işlerini yapıyor. Yani köşe dip bucak temizlik yapacak Şükufe ablanın yerini asla tutmaz...
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
backlink paketleri
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.