Şimdi Ara

Irobat Queen Q1 Akıllı Temizlik Robotu Kullanıcılar Klubü (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
418
Cevap
63
Favori
34.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba.

Ben de yaklaşık 8-9 aydır kullanıyordum bu modeli ama, bu sabah çalışmamaya başladı. Cihaz şarj olmuyor, istasyonda yeşil yanıyor ışıkları ama kumanda ya da üstündeki düğmeye bastığım zaman herhangi bir hareket yok. Şarj olurkenki sarı ışığı da görmüyorum. Altına baktım, temas noktalarını da temizledim, zaten çok kirli değildi ancak hala aynı sıkıntı devam ediyor. Var mıdır fikri olan? Serviste galiba bazı sorunlar yaşanmış geçmişte önceki post lara biraz göz gezdirmiştim.
  • tigerxxx T kullanıcısına yanıt
    Şarj devresi ve batarya arızası. Aslında sıkça rastlanıyor bu arızaya.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tigerxxx T kullanıcısına yanıt
    Servis yolu göründü o zaman

• Merhabalar benim robotun da sağ fırçası çalışmıyor o yüzden 4-5 saniye çalışıp duruyor beklemeye geçiyor. Servise mi vereyim servis kötüymüş galiba migrosa gitsem yardımcı olurlar mı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicktyler -- 4 Ağustos 2020; 21:8:35 >
  • nicktyler kullanıcısına yanıt
    Migros herhangi bir şey yapmıyor servise göndereceksiniz muhtemelen onlarda kartı yanmış diyecek ve 500 tl gibi bir ücret talep edecekler. Sonrası tüketici haklarına başvuru. Uzun bir süreç. Sabırlı olun, bağırıp çağırmayın, canını sıkmayın çünkü hiçbir işe yaramıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oracle99 -- 5 Ağustos 2020; 17:10:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oracle99 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler sizin basiniza gelmis galiba google mapste de yorum var birinin basina da aynisi gelmis. Benimkinin sadece sag fircasi calismiyor o yuzden biraz calisip duruyor... yarin migrosa gidecegim bakalim. Ben Ankardayim servise de gidemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nicktyler kullanıcısına yanıt
    Benimki de aynen sağ fırçası çalışmıyordu biraz hareket edip kırmızı ışığı yakıyordu ve duruyordu. Servise kargoluyorsunuz ürünü( Zaten ortada servis falanda olduğuna da inanmıyorum). 1,5 ay bekledim. Zorlukla Ürünü geri alıp tüketici haklarına başvurdum sonucu bekliyorum. WhatsApp yazışmalarını ve kargo bilgilerini fotoğraflarınız ve saklamanızı tavsiye ederim. İnşallah sizinki daha kolay yoldan çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oracle99 -- 7 Ağustos 2020; 15:7:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu irobat için Türkiye den filtre ve bez almak mümkün mü?

• Günaydın

Bugün Endüstri Radyo'da ülkemizde ev ve servis robotlarının tarihçesi, gelişimi ve geleceği hakkında bir söyleşim olacak.

Saat 14:05'te başlayacağız, beklerim.

Online dinlemek isteyenler için canlı yayın linki:
    https://radyo.stendustri.com.tr
    ENDUSTRI RADYO

Radyodan dinlemek isteyenler için frekanslar:
    İstanbul, Kocaeli, Yalova: 105.8
    İzmir, Manisa: 102.8
    Bursa: 106.7
    Balıkesir: 106.6
    Sakarya: 102.0
    Konya: 95.4

Dijital platformlar:
    Spotify, iTunes, Soundcloud

Irobat Queen Q1 Akıllı Temizlik Robotu Kullanıcılar Klubü

• Öndeki fırçalardan biri durdu. Geçici olarak tek fırça ile çalışmıyor da, tek fırça durduğu için makine olduğu yerde dönüp duruyor. Yani şimdi verdiğimiz para boşa mı gitti? Servis'e gidip sonuç alan yok mu arkadaşlar? Makinası arıza veren bir çok kişi olmuştu ama geri dönüş çok az olmuş
    servisle alakalı.
  • Bar_Fedaisi kullanıcısına yanıt
    Fırça ile robotun hareketinin bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bence o taraftaki tekerleğiniz de çalışmıyor, yani robotun ı tarafına enerji gitmiyor.
    Tamiri mümkün ama robotun fiyatına değmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Fırça ile robotun hareketinin bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bence o taraftaki tekerleğiniz de çalışmıyor, yani robotun ı tarafına enerji gitmiyor.
    Tamiri mümkün ama robotun fiyatına değmiyor.
    Cam sehpa üzerine koyup test etmiştim ama siz söyleyince bir kez daha kontrol ettim şimdi. Tekerlekler ve orta fırça normal çalışıyor. Sadece sol ön fırçada sorun var. Bazen çalışıyor bazen duruyor sağ ön. Fırça durduğu esnada tekerlekleri bir kez daha kontrol ettim az evvel ve hepsi normal çalışıyordu.
    o zaman kendi etrafında dönmüyor demektir, doğru mu?
    Tek taraftaki fırçanın arızalanması o tarafın fırça motoru ile ilgili bir sorundur.
  • Kendi etrafında da dönmüyor. Normal temizlik yaparken her 20 - 25 saniyede bir duruyor ve sonra temizliğe devam ediyor. Elimle fırçayı bir tur döndürünce bazen arızalı ön fırça çalışıyor ve fırça çalıştığı anda makine normale dönüyor. Mesela şu an fırça çalışıyor ve temizlik 15 dakikadır sorunsuz devam ediyor. İlginç bir durum valla.
    Yan fırça motorunda temassızlık var demekki.
    En azından motorun çalıştığını bilmek güzel.
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Olabilir, bilgiler için teşekkür ederim üstad
  • Ön sağ fırçanın dönmeme problemi benim de başıma geldi. Tekerlekler çalışıyor sadece ön fırça dönmüyor dolayısıyla cihaz kırmızı ışık yanarak hata moduna geçiyor. Garantiye nasıl göndereceğimi de anlamadım herhangi bir bilgi bulamadım. Daha önce bu olay başına gelenler ne tavsiye eder ? Komple açıp motoru kontrol etmeyi düşünüyorum, satışı varsa onunla değiştirebilirim belki.@oracle99 @Mghxsds
  • RODEOMUSTAFA R kullanıcısına yanıt
    Ben söktüm motor kısmını. Temizledim kabloları yerleştirdim ve geri taktım. Şu an bir sıkıntı kalmadı, normal çalışıyor. Benimkinde temassızlık olmuş bir yerlerde galiba. Bildiğimden ya da işten anladığımdan değil, elim biraz yatkın sadece. Denedim oldu
  • bu bizim cihaz için kendimiz bariyer gibi bişi yapabilirimiyiz. şeritler satılıyor ya onları kendimiz yapabilirmiyiz acaba. malzeme ne olması lazım acaba

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.