Şimdi Ara

İRİVER T60 İNCELEME (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
574
Cevap
0
Favori
44.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bunun ses kalitesini Samsung U3 ve iPod ile karşılaştırabilecek biri arıyorum...,

Kalite konusunda ne dersiniz?
  • reko kusura bakma yaaa sen iriverin sahibi cıktın ben hosgeldin derken t60 modeli icin demistim.Neyse sen su yazılım muhabbetini biraz acsan ayaa ben bilmiyom nasıl yani degisitrdin sadece mp3 için falan bizim bilmeyecegimizi tahmin ettigin yerleri acıklarmısın simdiden tesekkur ederim.
  • Kares irivere Giriver diyorum kalitesi sesi mükemmel bosver karsılastırmayı sen gel katıl iriver dinleyenlere...
  • quote:

Orjinalden alıntı: reko

zaten ben 2 yıldır ırıver kullanıoyodum...t60 bıraz t10 un yanında amator ısı kalıyo..gercekten ıscılık kalıte bakımından t10 t60 dan 10 kat ıyı...muzık kalıtesı olarakda t10 daha ıyıydı..t10 ıle sennheıser mx200 gelıyordu t60 ıle garıp bı kulaklık geldı..zaten sennheıser mx560 alıcam hafta sonu..pılıde en ınce pılden..hafıflık vs cok ıyı..ortadakı tusu kullamak zor..joyıstık bıraz zorluyor..msc olan yazılımı az once mtp ye degıstrıdım..flash bellek olarak kullanmak ıstemıyorum ...mp11 ıle daha guzel kullanılıyor..cogu arkads bılıyor ama bazı arkadaslar soruyorda acıklayalım ...a-b tusuna devamlı basarsanız (mp3 calarken) equolayzer secım ekranına gelır...ordan user eq ıle kendı eq nuz ıle dınlersınız..bırde radyo dınlerken play tusuna basarsanız srs acılır..ben iriverin flash dump dosyasını bıle cıkardım...yanı iriverda baya ıyıyımdır..saygılar

Radyo dinlerken play tuşuna basılınca, stereo mono konumunu değiştiriyor.. Radyoyu malesef ekolayzersız mod'ta dinleyebiliyoruz.. yani normal eq modu.. Ama radyosu bayağı net çekiyor.. 20 senedir walkman kullanırım.. sanırım radyosu en kusursuz çeken cihaz.. özellikle yolda yürürken veya araçta dinlerken yayında bozulma olmuyor..
    t60'da AAA pil kullanması biraz dezavantaj.. t10 ve t50'ler de AA kalem pil kullanılması daha iyi olmuştu.. Ama yine de şarjlı 1300 ma ince kalem pille 18 saat kadar kullanılıyor..
    Yanında her ihtimale karşı yedek bir pil taşımak lazım..
    Kendi iriver kulaklığı gerçekten vasat kalite.. Ben de cx300 ve mx200le dinliyorum..
    Herşeye rağmen t60 başka markaların çoğundan ses kalitesi ve ses rengi olarak bayağı farklı bir mp3 player..
    iriver'a kulağım alışınca;daha evvel kullandığım başka marka ciihazların sesi kulağıma daha yavan geliyor..

• quote:

Orjinalden alıntı: superkobra86

reko kusura bakma yaaa sen iriverin sahibi cıktın ben hosgeldin derken t60 modeli icin demistim.Neyse sen su yazılım muhabbetini biraz acsan ayaa ben bilmiyom nasıl yani degisitrdin sadece mp3 için falan bizim bilmeyecegimizi tahmin ettigin yerleri acıklarmısın simdiden tesekkur ederim.

estafuruulah dostum sadece cok eskıyız ırıverda baya eskı kullanıcısıyım..imp den berı takıp ederım..yane iriver zamanla kalıteyı dusurmus bır h serısıne bakın bırde x..t10 bıle eskı ama malzeme kalıtesı cok ıyıydı usb kablosu bıle cok ıyı cıkmıstı halen onu kullanıyorum zaten...,
    yazılımı croos yapıp degıstıryorsun..benım t60 amerıkadan geldıgı ıcın ump(msc) formatında yanı flash bellek olarak geldı bende mp3 player gıbı olması ıcın cross yapıp mtp ye cevırdım..bunun ıcın eger elınde cd varsa cd ıle cevırebılırsın
    kısac soyle acıklayabılırız..
    oncelıkle msc yı mtp ye yada mtp yı msc ye cevırmak..
    cross updater var cd ıcınde onu calıştıtrsanız next next ve cıhaza netten cross yapıcagı yazılımı ındırır..sonra cıhazı usb den cıakrın der..
    burada dıkkat edın kablodan cıkardıgınızda ellemyın genelde otomatık acılır ve fırmware yukler..bu sırada ASLA ellemyın cıhazı ..30-40 sn sonra yukleme bıter artık cıhazımız mtp ıse msc ye msc ıse mtp ye donusur..dıkkat edılecek nokta pılımız full olmasıdır..cıhazın ekranında fırmware upgrade dont touch gıbı bır uyarı cıkar bu sırada asla dokunmayın eger bu sırada cıhaz kapanır yada pıl bıterse flash olur ırıverı gomersınız..
    fırmware upgrade ıse yıne cd dekı programla yapılıyor orda adımları yapıp netten son yazılımı ındırdıkten sonra cıhazınızın usb den cıkarın ve yazılımı yukleyın..t60 ıcın son yazılım 1.03 dur hem mtp hemde msc ıcın..genelde iriver eskı cıhazlara eger yazılım stabılse asla yenı fırmware cıkarmaz...zon yazılımıda t60 ıcın eylul2007 de cıkmıs..
    yazılımları japonyada yapıyorlar..
    buda sıtesıhttp://nyaochi.sakura.ne.jp/iriverupdate/
    burdan takıp edebılırsınız eger yazılım cıkarsa upgrade edebılırsınız..
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 20 Mart 2008; 0:31:15 >

• radyosu o kadar ıyı dersek bence yanlış olur daha ıyılerıde var..baska iriver modllerınde rastladım..stero mono konumu dersen eksık kalır radyolarda srs acıp kapıyor srs labs ses teknolojı uzerıne uzmanlasmıs bır sırkettır merkezı abd calıfornıadır.. ve stereonun gelışmıs seklını kullanır..,
    ırıver srs teknolojısını kullanır o denele mono stereo dersek yanlış olur..deteyalı bılgı ıcınhttp://www.srslabs.com/ sıtesıne bakabılırsın...hangı cıhazlarda srs wow oldugnu merak edıyorsan su lınke bakabılırsın..http://www.srslabs.com/consumers/application.asp?App=PM
    t10 srs wow t60 ıse srs wow hd ıle donatılmıstır..
    sanırım aydınlatıcı olmusumdur.. saygılar
    quote:

Orjinalden alıntı: frux

quote:

Orjinalden alıntı: reko

zaten ben 2 yıldır ırıver kullanıoyodum...t60 bıraz t10 un yanında amator ısı kalıyo..gercekten ıscılık kalıte bakımından t10 t60 dan 10 kat ıyı...muzık kalıtesı olarakda t10 daha ıyıydı..t10 ıle sennheıser mx200 gelıyordu t60 ıle garıp bı kulaklık geldı..zaten sennheıser mx560 alıcam hafta sonu..pılıde en ınce pılden..hafıflık vs cok ıyı..ortadakı tusu kullamak zor..joyıstık bıraz zorluyor..msc olan yazılımı az once mtp ye degıstrıdım..flash bellek olarak kullanmak ıstemıyorum ...mp11 ıle daha guzel kullanılıyor..cogu arkads bılıyor ama bazı arkadaslar soruyorda acıklayalım ...a-b tusuna devamlı basarsanız (mp3 calarken) equolayzer secım ekranına gelır...ordan user eq ıle kendı eq nuz ıle dınlersınız..bırde radyo dınlerken play tusuna basarsanız srs acılır..ben iriverin flash dump dosyasını bıle cıkardım...yanı iriverda baya ıyıyımdır..saygılar

Radyo dinlerken play tuşuna basılınca, stereo mono konumunu değiştiriyor.. Radyoyu malesef ekolayzersız mod'ta dinleyebiliyoruz.. yani normal eq modu.. Ama radyosu bayağı net çekiyor.. 20 senedir walkman kullanırım.. sanırım radyosu en kusursuz çeken cihaz.. özellikle yolda yürürken veya araçta dinlerken yayında bozulma olmuyor..
    t60'da AAA pil kullanması biraz dezavantaj.. t10 ve t50'ler de AA kalem pil kullanılması daha iyi olmuştu.. Ama yine de şarjlı 1300 ma ince kalem pille 18 saat kadar kullanılıyor..
    Yanında her ihtimale karşı yedek bir pil taşımak lazım..
    Kendi iriver kulaklığı gerçekten vasat kalite.. Ben de cx300 ve mx200le dinliyorum..
    Herşeye rağmen t60 başka markaların çoğundan ses kalitesi ve ses rengi olarak bayağı farklı bir mp3 player..
    iriver'a kulağım alışınca;daha evvel kullandığım başka marka ciihazların sesi kulağıma daha yavan geliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 20 Mart 2008; 0:38:37 >

• Benim demek istediğim.. Fm radyo dinlerken play tuşuna basarsan stereo ve mono olarak değişiyorsun.. zaten kullanım klavuzuda da bu şaekilde açıklanmış.. bazı zayıf stereo kanalları net dinleyebilmek için mono konumuna alınca ses mono oluyor ve arka planda ki hışırtılar mono da kayboluyor.. radyoyu srs olarak dinleyemiyorsun.. srs ayarları mp3 player mod'da iken kullanabiliyorsun... Clix2'in de radyosu bayağı net.. mesela cowon'ların neredeyse tamamına yakının da radyo iyi çekmez.. scan yapsan çok az istasyon yakalar... Cowon kullananların en büyük şikayeti... Ben hemen hemen bir çok marka radyolu mp3 player kullandım.. iriver t60'ın radyosu çok net çekiyor ama radyo konumundayken sesi mp3 player konumunda ki gibi pek güzel sayılmaz..
    Bir de srs mod ayarları çok gelişmiş ama ben pek kullanmıyorum.. user modun da ayarlayınca ses çok harika oluyor.. diğer hazır modların pop jazz rock gibi ses tonlamalarını pek beğenmedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 20 Mart 2008; 1:12:01 >

• arkadaşlar bu cihazda playlist nasıl oluşturuluyor? ben bir türlü bulamadım...istedigim sarkıları secip dinleyememek beni mahvediyor
  • a-b tusuyla olusturluyor...
  • * bu aletin sesini d2 ile bir arkadaş karşılaştırabilir mi? d2 in sesinden memnun olmayan biri bundan da

olmayabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: electrogod

* bu aletin sesini d2 ile bir arkadaş karşılaştırabilir mi? d2 in sesinden memnun olmayan biri bundan da

olmayabilir mi?

ben karşılaştırdım :) bende her ikiside var t60 ve d2... ses olarak t60 ı begendim niye diye soracak olursan flat sesi kesinlikle daha kaliteli yani eq ayarsız ve srs yada bbe machbassız olarak karşılaştırdım.. t60da enstrumanlar daha dengeli yani bütün sesleri duyabiliyosun ama d2 de bi türlü o ayarı tutturamadım :( eger elektronik müzik seviyosan d2den keyif alırsın emin ol ama t60 aldım alalı açıkcası pek bakmıyorum d2 nin yüzüne
  • t60'ın user ekolayzer ayarlarıı çok hassas.. bir birim değiştirmekle bile seste değişim olduğunu anlıyabiliyorsun.. gerçekten müzüğin ayrıntılı her tınısını kayıpsız dinleyebiliyorsun..
    user ekolayzer ayarını genellikle sırasıyla >> +13 // + 2 // -3 // +11 // +15 >> olarak ayarlıyorum... Başka kombinasyon olarak ayarlayanlar da paylaşırsa memnun olurum..
  • 15 1 0 3 15 daha fazla bass daha guzel muzık
  • Arkadaşlar iriver t60 mı sıfır kalitesinde daha duzgun kullanamadım resimlerdeki gibi (zaten o alet) satmak istiyorum.Artı olarak bir adet cx300 kulaklık verilecektir.Ve 2 adet yeni alınmış olan duracell marka 1000 mAh şarjlı pil verilecektir.İlgilenlerin geç olmadan bana ulasması rica olunur.Hepsi dahil son fiyat 150 Ytl'dir ve pazarlık yaparsanız 155 YTL sondur..Bilginize.
  • Eski bir IFP-795 kullanıcısı olaraka tekrar iriver'a dönüş yapma niyetim var. T60'dan memnun kalır mıyım acaba? Bana sadece kaliteli müzik lazım. Video vs gerekmez. T60 tam bu iş için biçilmiş kaftan gibi görünüyor. Standart pil kullanması ve küçük yapısı beni cezbetti. Sanırım IFP-795'imden daha da küçük.

@superkobra86, neden satıyorsunuz öğrenebilir miyim? Güzel bir inceleme yapmışsınız ama şimdi kısa sürede satıyorsunuz, ilgimi çekti doğrusu.
  • Satmamın sebebi bana hediye gelen iriver clix'ti zaten kacırmak istemeyenler oldu ve herseyiyle sattım su an bende clix kullanıyorum iriverin ses rengi harika tek kelimeyle,aklınızda ben sattım diye bir soru işareti kalmasın lütfen ürün 10 numara.Hem begenmemis atıyor olsam burda bu kadar övgü yazmazdım veya yazsam bile buraya satıyorum demezdim,neyse arkadaşlar İRİVER hakikaten 10 numara bir alet..!
  • quote:

Orjinalden alıntı: civcivx

Eski bir IFP-795 kullanıcısı olaraka tekrar iriver'a dönüş yapma niyetim var. T60'dan memnun kalır mıyım acaba? Bana sadece kaliteli müzik lazım. Video vs gerekmez. T60 tam bu iş için biçilmiş kaftan gibi görünüyor. Standart pil kullanması ve küçük yapısı beni cezbetti. Sanırım IFP-795'imden daha da küçük.

@superkobra86, neden satıyorsunuz öğrenebilir miyim? Güzel bir inceleme yapmışsınız ama şimdi kısa sürede satıyorsunuz, ilgimi çekti doğrusu.

bende hala ifp 890 var.. 256 mb ve hala canavar gibi.. ama bende ileride alırsam kesinlikle iriver alacağım.. kesinlikle kalem pilli olacak.. yeni model çımaz ise T60 favorimdir..

• Arkadaşlar bu arada konuyla alakası yok ama teğmen oldum...
  • Ehehe Clix hayırlı olsun o zaman. Ben de buradaki incelemeye istinaden, geçen hafta T60 alıcam diye Doğubank'a gittim ama Clix2'yi gördüm ve bayıldım. 4GB'ını alıyım derken 8GB'lık ile evin yolunu tuttum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 31 Mart 2008; 9:54:44 >
  • ne kadara aldın dostum ..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.