Şimdi Ara

İran yerli savaş uçağı Kevser için seri üretime başlıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
5.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Atak dediğin şey İtalyan T129 saldırı helikopteri neresi yerli bunun? İki eklenti yapıp yerli diyemezsin! Milli tüfek Alman klonu helikopter İtalyan klonu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniseyy

Atak dediğin şey İtalyan T129 saldırı helikopteri neresi yerli bunun? İki eklenti yapıp yerli diyemezsin! Milli tüfek Alman klonu helikopter İtalyan klonu...
    motoru hariç tamamı yerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Banzai! -- 4 Kasım 2018; 10:34:5 >
  • Oldukca mantikli bir ucaga benziyor. Belli gorevlerde is yapar.

• Banzai! kullanıcısına yanıt
    Eklentiler hariç hariç tüm parçaların çizimi de A-129 un parçaları. Yani İtalyan Agustanın tasarımı. Çizen tasarlayan sen olmadığın sürece demire dökmekle biz yaptık diyemezsin!

• quote:

Eklentiler hariç hariç tüm parçaların çizimi de A-129 un parçaları. Yani İtalyan Agustanın tasarımı. Çizen tasarlayan sen olmadığın sürece demire dökmekle biz yaptık diyemezsin!

Haklısın hocam sıfırdan kanatlı tank yapabilmeliydik. Kelebek gibi uçsun arı gibi soksun.

Zorlamaya gerek yok hocam. Hakları satın alındıysa biz yaptık işte, üretebiliriz. Bunda öğrendik, bir sonraki daha iyi olur. İsrail bile yaptı bunu? Hak satın almayı geçtim çalmayı bile yaptı herifler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Adamlar en azından bir yerlerden başlamış biz hala bilboardlara yerli uçak afişleri asmakla yetiniyoruz.
    Al işte buradan yak.. Okul açılacak neyse..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shangıl

BEN IRANLIYIM
    iran hic bok yiyemez o rejimle
    bu ucak cinden alinmis paha paha ve hic bir islem yapamiyor
    saddam heseynin ucaklari daha kuvvetliymis!!

Gerçekten İranlıysan gezip görmek için güvenli midir hocam ne dersin? Merak ettiğim yerler var İran'da.
  • İşi öğrenmek için çıraklık yapılmalı ama çıraklığa başlayıp ustalık taslamak yüzde yüz yerli milli demek insaları kandırmak rezilliktir. İşi başka yerlere çekme.
    El şeyiyle gerdeğe girilmez. Bunun gibi yarım yamalak işlerle savaşa çatışmaya girilmez. ABD Avrupa malı alarak onlarla savaşamazsın. Adamlar mal değil kendi silahlarıyla vurulmaz. Eskiyi satıyorsa yeniyi ürettiğindendir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kyuzo940

Eski F-5 savaş uçaklarını boya, bikaç parçasını değiştir sonrada yerli üretim uçak diye piyasaya sür çok komiksin iran....
    Bıze cekmıs gercı bız daha dort teker bıle yapamadık :)

• quote:

İşi öğrenmek için çıraklık yapılmalı ama çıraklığa başlayıp ustalık taslamak yüzde yüz yerli milli demek insaları kandırmak rezilliktir. İşi başka yerlere çekme.
    El şeyiyle gerdeğe girilmez. Bunun gibi yarım yamalak işlerle savaşa çatışmaya girilmez. ABD Avrupa malı alarak onlarla savaşamazsın. Adamlar mal değil kendi silahlarıyla vurulmaz. Eskiyi satıyorsa yeniyi ürettiğindendir.

Bence de rezillik, başka yere çekmedim? Okuduğum mesaja cevap verdim, yüzde yüz yerli milli en iyisi bizimki diyen birisi değilim. Atak'ta şu an sıkıntı olan şey motor. Onun dışında ilk helikopterin tasarımının başka bir helikopterinki olması önemsiz çünkü tecrübe kazandırdı. Ayrıca üretim hakları bize ait (tasarım için diyorum, motor hala sıkıntı), ambargo uygulanamaz. Atak'ta motor ve tasarım dışında elde edilen tecrübe ile bir sonraki helikopterde tasarıma yoğunlaşabiliriz, her şeyi tek seferde bizim yapmamız beklenemezdi.

Tasarım neyse de beni en çok motor ilgilendiriyor. +100 yıllık bir teknoloji ama bizde hiç ilerleme yok. Motor yapıldı diyelim gücü aktarmak ayrı mesele. Neyse, on yıllar alsa da umarım başarılır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Gördüğünüz proje İran' ın barıdan parça alamdığı için ayaklandıramadığı F5' lerini yeniden kaldırmak için yürüttüğü bir çalışma. Çin' den ve Rusya' dan alınan parçalarla uçağı sözde modernize ediyorlar. Batı ile ilişkilerimiz böyle giderse bir 20 yıl içinde biz de benzer bir konuma düşeceğiz. Şükür ki Aselsan vs.. firmalarımız var. Bu konuda yeterliliğimiz belirli ölçüde mevcut.

• hani cumhuriyet ile osmanlıdan daha iyi olacaktı? nerede? adamlar en azından uğraşıyor. bu gün kopya yapar yarın özgün yapar. abd hemen f35 yapmadı önce pervaneli yaptı 100 yılda bu seviyeye geldi.

• quote:

Zaten yerli üretimi deniliyor. Yerli tasarımı denilmiyor.

• bence bosuna uretmesinler iran hava sahasini koriyamaz bu ucak.Bildigin f-5 ucagi bugunun sartlari icin yeterli degil bide evet ucak50% dir pilot 50% ve yetenekli dayanikli sahane pilot yetistirmekte cok zor.Iran ucagi ne kadar uretirse uretsin 4x4 luk pilot uretemicek sonucta o yuzden f-35 kopyasi bile hava sahalarini kurtarmaz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.