Şimdi Ara

İran’la eğitimde işbirliği yapacağız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bakan Hüseyin Çelik, iki ülkenin eğitim alanındaki işbirliğinin istenen düzeyde olmamasından yakındı

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yurtdışı gezisinde İran Eğitim Bakanı Alirıza Ali Ahmedi ile görüştü. İki ülkenin eğitim alanındaki işbirliğinin istenen düzeyde olmadığını belirten Çelik “Enerji ve ekonomi alanında yaptığımızı eğitimde yapamadık” dedi. Çelik, ekonomi ve ticari ilişkilerin gelişmesinin Türkçe ve Farsça’nın her iki ülkede okutulmasını kolaylaştıracağını belirtti. İranlı Bakan Ali Ahmedi de Türkiye ve İran’ın eğitim alanında işbirliği yapmaları için şartların uygun olduğunu ve bundan yararlanılması gerektiğini söyledi. “Nükleer, havacılık ve uzay, tıp, askeri, biyo teknoloji, nano teknoloji gibi alanlarındaki bilgi ve tecrübelerimizi Türkiye’nin hizmetine sunmaya hazırız” diyen Ahmedi, İranlı öğrencilerin eğitimi için İstanbul’daki arsalarında bir okul yapma isteğini de iletti. Çelik de “Bu konuda kolaylaştırıcı oluruz ve üzerimize düşeni yaparız” dedi.

• O kadar gelişmiş ülke varken İran ?? Tamam İran da iyi olabilir belki ama neden İran ? Neden ilk tercih İran oldu ?
  • bizim okula bu sene irandan gelen bi bayan var zaten,onunla işbirliği yaparız artık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.