Şimdi Ara

İran'ı anlatan bir roman önerir misiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kızım Olmadan Asla'yı okumuştum . Çok etkilenmiştim . İranda geçen , iranı anlatan bir roman önerir misiniz ?

• Ben bir oyun tavsiye edeyim, 1979 Revolution

Adından anlayacağım gibi 1979 İran Devrimi sırasında geçen yaklaşık 2 saatlik bir oyun, çok güzel atmosferi var, yine ufak tefek bilgiler var. Biraz beklersen indirimlerde 3 liraya kadar düşüyor.
  • Sadık Hidayet'imn bütün kitapları anlatır, ama özelinde Hidayetname en kapsamlısıdır, hatta gezi yazısı kısmı dahi vardı.
  • Amin Maalouf - Semerkant

1 numaradır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiyelerinize göre aldım. Teşekkür ederim

İran'ı anlatan bir roman önerir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: No Future

Ben bir oyun tavsiye edeyim, 1979 Revolution

Adından anlayacağım gibi 1979 İran Devrimi sırasında geçen yaklaşık 2 saatlik bir oyun, çok güzel atmosferi var, yine ufak tefek bilgiler var. Biraz beklersen indirimlerde 3 liraya kadar düşüyor.

Teşekkür ederim . Oyunlardan pek anlamam ama oynayacağım . Steamdan aliniyor heralde ? Bilgisiyar kaldırır mi ?( 4gb ram 1gb ekran kartı)

• quote:

Orijinalden alıntı: vernemnihaden

quote:

Orijinalden alıntı: No Future

Ben bir oyun tavsiye edeyim, 1979 Revolution

Teşekkür ederim . Oyunlardan pek anlamam ama oynayacağım . Steamdan aliniyor heralde ? Bilgisiyar kaldırır mi ?( 4gb ram 1gb ekran kartı)

Kaldırır, indirimlerde de yanılmıyorsam 3 küsür bir şey, 2 saat oyundan ziyade film gibi... O zamanın atmosferini çok iyi yansıtmışlar bana göre büyük bi potansiyel harcanmış gerçi ama 3 liraya değer.

• Dayıcan Napolyon.

• 3333333kejkjiiısjsk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8B0A13291 -- 12 Kasım 2017; 1:17:13 >
  • Geçmiş İran için Firdevsi'nin Şehnamesini öneririm. Mitoloji, inanç, kültür ve efsanelerini barındırmaktadır. Roman önerisine uymaz ama aklınızda bulunsun.
  • Hamid Dabashi - İran : Ketlenmiş Halk - Metis Yayınları

Bayadır listemde alıp okuyamadım, umarım işinize yarar.
  • Tam bu konuda kitap arıyordum üstüne geldi. Bu yazın imkanım olursa Tebriz e gideceğim. Gitmeden iran hakkında kitap okumak istiyordum

• Film istersen kesinlikle Persepolis

• Animasyonu da olan Satrapi'nin Persepolis adlı çizgi romanını öneririm. 1979 devriminin öncesi ve sonrası çok başarılı bir şekilde aktarılmış. Önce okuyup sonra da animasyonunu izlemenizi tavsiye ederim.
  • Amin Maalouf - Semerkant İran'da geçiyordu, yanlış hatırlamıyorsam. Ömer Hayyam'ı anlatır roman.

Düzeltme: Söylenmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meursault. -- 30 Kasım 2017; 19:59:2 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.