Şimdi Ara

İran'da Bitcoin madencileri camileri mesken tuttu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İran'da Bitcoin madencileri camileri mesken tuttu

ABD'nin uyguladığı ambargo nedeniyle uluslararası ticaret yapmakta sıkıntı çeken İran'da kripto para madenciliği revaçta. Özellikle de Bitcoin fiyatlarının yükselmesi ile birlikte bu işi kovalayanların sayısı bir hayli artmış durumda.

Ayrıca Bkz.Huawei'den geliştiricilere: Bizim işletim sistemimiz için uygulama yapın
    Ancak madencilerin canını sıkan en önemli şey kripto para üretimi sırasında fazla elektrik harcanması. Bu nedenle İran'daki Bitcoin madencileri elektriğin ücretsiz verildiği camilere yöneldi.

İllegal madencilik büyük sorun

Bitcoin madenciliğinin ülkede ciddi bir endüstri haline dönüşmesi ile birlikte camilere akın eden madenciler bir anda gündeme oturdu. Enerji Bakanlığı Sözcüsü Mostafa Rajabi Mashhad, Bitcoin madenciliği nedeniyle ülkede son iki ayda enerji tüketiminin yüzde 7'den fazla arttığını söyledi.

Sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılan fotoğraflar İran'da illegal madenciliğin geldiği noktayı gözler önüne serdi. Bir camiye 100'den fazla Bitcoin üretme makinesinin yerleştirildiğini gösteren fotoğraf ise ilgi odağı oldu.

Söz konusu düzeneğin yılda yaklaşık 260 bin dolar gelir sağlayabilecek seviyede olduğu belirtiliyor. İran hükümeti bu olaylar sonrasında önlem almaya hazırlandığını duyurdu.

• İran İslam Cumhuriyeti mi? İslam ve Cumhuriyet aynı cümle içinde mi? Ha Ha Ha :) güleceğim yoktu. İslam Devleti olur cumhuriyeti olmaz. İran'dan da islam devleti olmaz.

Ben devletin yerinde olsam bitcoin üretirim. Bizim faturalarada BC Üretim bedeli diye yansıtırım. Sene de 50 milyon dolar üretseler, çay çorba yemek masrafları çıkar en azından.
    iranı ziyaret etmiş birisi olarak gördüğüm bir kaç şeyi anlatayım.
    -camilerde cuma namazı yok. sadece merkez camisinde.
    -vakit namazlarında caminin kullanıldığını görmedim.
    -tahranda başını tamamen örten kadın görmedim.
    -nerdeyse her kadın estetikli
    -kadınların bu kadar erkeklere baktığı bir başka yer görmedim.
    -köşe başlarında muta için nikah/talak merkezleri var.
    -giderken uçak iran hava sahasına girdiğinde tüm kadınlar örtündü. Dönerken ise uçak havalandıktan sonra hayatımda görmediğim bir şekilde tüm kapalı kadınların bir anda askılı kollu , fönlü makyajlı hatunlara döndüğünü gördüm.
  • Caminin imamı yok mu? Fetvada kul hakkı konusu işlenmiyor mu hiç? Nasıl ülke bu "İran İslam Cumhuriyeti"?

• quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Caminin imamı yok mu? Fetvada kul hakkı konusu işlenmiyor mu hiç? Nasıl ülke bu "İran İslam Cumhuriyeti"?

İran İslam Cumhuriyeti mi? İslam ve Cumhuriyet aynı cümle içinde mi? Ha Ha Ha :) güleceğim yoktu. İslam Devleti olur cumhuriyeti olmaz. İran'dan da islam devleti olmaz.

Ben devletin yerinde olsam bitcoin üretirim. Bizim faturalarada BC Üretim bedeli diye yansıtırım. Sene de 50 milyon dolar üretseler, çay çorba yemek masrafları çıkar en azından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anasayfadaki her 2 haberden birisi bitcoin haberi. Yine başladılar gereksiz bitcoin haberlerine.

• Onlar helal üflenmiş bitcoin. Bir şey olmaz. Hatta kendi kripto paralarını çıkaracaklarmış. Sevapcoin diye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Devletin resmi tam adı, İran İslam Cumhuriyeti.. Adını onlar öyle koymuş :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dini alet etmisler . Gerci Turkiye'ye bir bakilsa ALASI var!

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    İran sözde müslüman devletlerden bir tanesi

• Adamlarda da iyi yürek varmış. Kellenin gitme olasılığına karşı iş yapıyorlar.

• Caminin içinde araba da var yalnız.Bence cami değil de önceden cami olarak kullanılmış bir bina orası.
  • Japonya da cep telefonunu sarja koydu diye hapis yatan Turk aklima geldi :)
    https://eksisozluk.com/japonyada-hapsedilen-interrailci--5650865

Dinsizler de gavurlarda kul hakkina saglam onem veriyorlar. Iran da ise cakma seriat cakma din ile vatandasina cakiyor vatandasi da hirsizlikla cakiyor ...

• iranı ziyaret etmiş birisi olarak gördüğüm bir kaç şeyi anlatayım.
    -camilerde cuma namazı yok. sadece merkez camisinde.
    -vakit namazlarında caminin kullanıldığını görmedim.
    -tahranda başını tamamen örten kadın görmedim.
    -nerdeyse her kadın estetikli
    -kadınların bu kadar erkeklere baktığı bir başka yer görmedim.
    -köşe başlarında muta için nikah/talak merkezleri var.
    -giderken uçak iran hava sahasına girdiğinde tüm kadınlar örtündü. Dönerken ise uçak havalandıktan sonra hayatımda görmediğim bir şekilde tüm kapalı kadınların bir anda askılı kollu , fönlü makyajlı hatunlara döndüğünü gördüm.

• "dünyada 1.5 milyar müslüman var" yersen

• %7'nin ne demek olduğundan haberi var mı gerçekten?
  • Gerçek islam bu değil

• adamlarda nükleer var haliyle elektrik masrafı yok denilecek seviyede
    bizim burada seçimden sonra millete kazık dürümü yedirmiyorlar !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

adamlarda nükleer var haliyle elektrik masrafı yok denilecek seviyede
    bizim burada seçimden sonra millete kazık dürümü yedirmiyorlar !!!
    Hocam Sinop'a yapılacak santralin ürettiği elektrik bedelinin şuanki fiyatlardan daha yüksek olacağı söyleniyor. Nasıl oluyor bu iş? Ucuz olması için illa Uranyum'un kendi ülkemizden mi çıkıyor olması lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

Caminin içinde araba da var yalnız.Bence cami değil de önceden cami olarak kullanılmış bir bina orası.
    Mantıklı, yerde halı bile yok anlamadım nasıl cami, Caminin altında kiralamak için dükkanlar yapılıyor öyle bir yer de olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.