Şimdi Ara

İPTAL OLAN AVEA HATTI AÇTIRMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
30.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese mrb, kötür yüklemediğimden dolayı kapanan avea hattımı açtırmak için avea bayisine gittim.1 Nisandan sonra kapatılan hatlarımızı 5 TL karşiliğında açtırabileceğimiz söyleniyordu ve avea bayisine gittim çok küstahca bir tavırla 30 TL vermem gerektiğini ve avea bayisindeki bayan kendilerine böle bir bilginin verilmediğini söyledi.Bu durum doğrumu ?

• aynen öyle. 5 TL olayı daha yasalaşmadı.
  • kontörlüler açılamaz diye biliyorum
  • hattın iptal olmasının üzerinden ne kadar süre geçtiği de önemli
  • hattın iptal olduktan 6 ay içinde yeni sözleşme imzalaman gerekli...6 ay once 20tl ye iptal olan avea hattımı actırdım.. bayi 20 tl soyleyince şok oldun., 555 hat olmasaydı boşverecektim.....bu arada hattım tekrar aktif olunca avea bana surpiz yaptı...hattıma 1 kont yuklemişti..bende avea cok iyi surpriz yaptim..hattımı vodafone tasidım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre555 -- 13 Nisan 2010; 13:18:22 >
  • turkcellde varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnzakyz

turkcellde varmı

malesef Turkcell'de iptal olan faturasız hatlar bir daha açtırılamıyor.
  • avea hattım yeni iptal oldu, tekrar açtırsam içindeki bakiyeyi geri yüklerler mi? bilgisi olan var mı?

hattı 4 ay önce taşımıştım avea ya, yükleme yapmayınca 9 ay sonra iptal olması gerekmez miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csimurat -- 28 Aralık 2013; 10:41:06 >
  • Benım hattım yaklasık.10 yıl oldu acaba.acarlarmı.
  • Numaralar başkası tarafından satın alınmadığı taktirde tekrar adınıza bir miktar ücret karşılığında ( yeni hat fiyatı kadar) açtırılabiliyor.
  • Kapanan numaralar ücret karşılığında açılıyor.

Ücret Turkcell'de 30 tl, muhtemelen AVEA'da da 20-30 tl civarındadır.
  • kapatılan hatlar 1 sene GEçMEDiYSE 30 tl ödenerek tekrar açılabiliyor.

hattın kapatılması üzerinden 1 seneden FAZLA süre geçtiyse açılamıyor. Muhtemelen başkası kullanıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

kapatılan hatlar 1 sene GEçMEDiYSE 30 tl ödenerek tekrar açılabiliyor.

hattın kapatılması üzerinden 1 seneden FAZLA süre geçtiyse açılamıyor. Muhtemelen başkası kullanıyordur.

2000 yılında almış olduğum vodafone hattı kapatılalı 2 yıl civarında oldu müşteri hizmetlerini aradım ve 30 tl karşılığında yeniden aktif edilebileceği söylendi ve bende tekrar açtırdım hem aynı olayı 2 sefer yaptım .yine aynı şekilde avea ve turkcell hatlarındanda kapatılalı 1 yıldan fazla geçmesine rağmen aynı şekilde açtırdım sadece üzerinden 8 yıl geçen hattımı tekrar açtıramadım onuda başkası satın aldığı için yani 1 yıl diye kesin bir kural yok sanırım yada bana kıyak geçiyorlar . o numara başkası tarafından satın alınmadığı sürece hatlar tekrar açtırılabiliyor diye düşünüyorum, kendim bizzat şahit oldum bu duruma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanbey06 -- 1 Mart 2015; 0:02:33 >

• erkanbey06 kullanıcısına yanıt
    1 yıl garanti edilen süre 1 yıl dolunca alabilmenizin garantisi yok.
    Avea hatları alabilirsiniz ama çünkü kullanılmış numaraları tekrar satmıyorlar şuan için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatların piyasaya çıkarılıp tekrar satılabilmesi için 2-3 sene geçmesi gerekiyor.

1 sene hattı geri alman için garanti edilen süredir.

8 sene önceki hattı geri almak için şu an kullanan kişiye teklifte bulunman gerekiyor.
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    2013 ün aralık ayında hattımı kullanmayı bıraktım 9 ay sonra iptal olsa temmuz ağustos gibi yani 2014 temmuz da iptal oldu desek ben bu hattı geri alabilir miyim.Ama açık hattı ? kullandığımı nasıl kanıtlarım?
  • 9 ay değil 12 ay yani bir sene bekletiyorlar.

Aralık/2013'te bıraktıysan en fazla ARALIK/2014'e kadar bekletiyorlar. Yani 2 ay öncesine kadar. Şimdi istersen gidip bayiden sorabilirsin, sorun yoksa verebilirler. 1 seneyi 2 ay geçmiş.
  • quote:

9 ay değil 12 ay yani bir sene bekletiyorlar.

Aralık/2013'te bıraktıysan en fazla ARALIK/2014'e kadar bekletiyorlar. Yani 2 ay öncesine kadar. Şimdi istersen gidip bayiden sorabilirsin, sorun yoksa verebilirler. 1 seneyi 2 ay geçmiş.

ama acik hatti tekrar ustume alabilirmiyim ? benim ustume degildi kanitlsyabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENİGMA.

quote:

9 ay değil 12 ay yani bir sene bekletiyorlar.

ama acik hatti tekrar ustume alabilirmiyim ? benim ustume degildi kanitlsyabilirim

Geçen sene başkasının üstüne olan hatları kendi üstüne almak için yasal süreç vardı. Şimdi yaparlar mı bilmiyorum. Devamlı görüştüğün samimi olduğun bir bayi varsa oradan sorarsın.
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    Bugun avea bayisinden pttcellden aveya geçmek istiyorum dedim 10 lira aldılar ama hattın açılması normal taşıma süresinden fazla olur dendi bu normal m tarife değişikliğ yüzündenmiş?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.