Şimdi Ara

IPS mi Super Amoled mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet dostlar soru bu ama asıl noktayı söylemek gerekirse Xiaomi mi5 ve Lenovo P2 arasında kaldım. Simdi bu noktada çoğu yan etkeni eleyince geriye bu soru kalıyor. Gerçi hala Snapdragon 820/ 625 durumu kafamı kurcalıyor.işlemci-batarya-ekran üçlüsü arasında gidip geliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesinlikle mi5

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi5 p2 yi ezer açık net

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum garanti sorunu olmasa işte hemen alacağım da.

• apple bile yıllarca ips i savunup şimdi amolede geçti :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amoled ekranlarda 3-4 yıllık kullanımdan sonra ekran yanması sorunu mevcut. Klavye gibi sık ekrana gelen şekiller ekranda hayalet gibi arka planda devamlı görünmeye başlıyor, tamiri de yok. iPhone X'de Amoled'e geçti ama bu durumu uyarı olarak belirtmeyi de unutmadı:

quote:

Uzun süreli kullanım sonucunda OLED ekranlarda hafif görsel değişiklikler görülebilir. Bu da beklenen bir davranış olup ekranda görüntünün (yeni bir görüntü gösterildikten sonra bile) silik bir imgesinin gösterildiği, "ekran yanması" veya "yanma" olarak bilinen davranışı da içerebilir.

https://support.apple.com/tr-tr/HT208191

• her ips panel kötü olacak diye bir şey yok mi5'deki ips panel gayet iyidir amoledi o kadar aratmaz ayrıca ekran yanması gibi bir problemi de yoktur ips olduğu için.
  • Amoled ekran kullanmak dikkat ister, oyun oynarken ısındığı zaman hemen kapatmalı, şarjda kullanmamalısınız. Aksi halde ekranda yanma oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.