Şimdi Ara

iPod Classic Aldım, Neler Yapmalı? iPod Kullanma Kılavuzu Oluşturalım mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz haftawww.hiperucuz.com adresinin yaptığı kampanya kapsamında 270 TL 'ye 1 adet son nesil (sanıyorum 7.nesil) iPod Classic 160 GB Silver sahibi oldum.

Ancak, kampanyadan ivedi şekilde yararlanarak aldığım cihazı en efektif nasıl kullanacağımı bilemiyorum ve forumda birçok sayfayı okumama rağmen sırasıyla içeren bir yazı bulamadım.

Vakti olan arkadaşlardan, hem forum mantığı kapsamında bir yardımda bulunmak hem de internet aleminde de olmayan bu tür bilgiyi sunmalarını rica ediyorum.

iPod Classic 160 gb olan cihazımı iTunes ile kullanabileceğimi biliyorum ancak genel manada hem şarkıları, videoları ve özellikle ALBÜM KAPAKLARINI nasıl ekleyebileceğim konularında sizlerden bilgi almak ricasındayım.

Madde madde cihazı kullanma yollarını tarifleyebilir misiniz? Sanıyorum yanında gelen kulaklık çok iyi değilmiş, bu kapsamda bir de kulaklık tavsiyesi rica ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sexai -- 3 Şubat 2010; 19:14:25 >

• şöyle bir öneride bulunmak istiyorum.. o aleti sat hem kara geçersin hemde iPod Touch sahibi olursun elindede para kalır.. onunlada kendine süper bi kulaklık alırsın..

ama ben bunu kullanacağım dersen.. iTunes da eklediğin albümleri sağ tıklayarak Get info ya basacaksın.. ve oradki ayarlardan albüm kapağı albüm / sanatçı / şarkı ismi gibi şeyleri düzenlebilirsin.. saygılar..
  • Teşekkürler ama hafıza olayı önemli benim için..
    Dahası Touch 'ı kullanmak ile Classic'i kullanmak farklı olaylar...

Tek olay iTunes mu kurmak? Ne gibi sıkıntılar baş gösterir?
  • kur itunes u sonra tak işte aleti gör tanısın aleti ondan sonra at şarkılarını yapacağın yeni song list e sondan sonra syns e bas ipod a at şarkıları.
    eğer disk olarak kullanmak istersen en başta syns sayfasında onun bi tiki var tıkladığında oda olur kolay gelsin
    albüm kapağınıda şarkıların özelliklerinden yapabilirsin
    veya itunes hesabın varsa otomatikte bulduğu oluyor
  • İpod classic için bir şey yapmana gerek yok zaten ipodların ( touch hariç) en sevdiğim yönleri tak pc ye aç itunes'u sürükle bırak 'sync' o kadar.Mp3 lerin ID3 tag larını düzenlemek istersen itunes ta istediğin şarkının üzerine sağ tık yap get info bölümünden albüm kapağı (classic için tavsiyem 300x300 büyüklüğünde fotolar) şarkı sözü,albüm,albüm çıkış tarihi vs. vs. bir dünya özelliği kendin yazabilirsin.Video olayıda h.264 formtını kullanıyordum ben ancak 3-4 sene video ve classic kulanmama rağmen en fazla 2 3 kere video izlemişimdir hayırlı olsun çok iyi fiyata almışın güle gle kullan
  • 270 liraya 160gb classic!! abi süper fiyat ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: zizazu

270 liraya 160gb classic!! abi süper fiyat ya

Bence de süper fiyat. İkinci el mi acaba?
  • Yok hayır, bir günlük flash ve olay bir kampanya ile aldım..Sıfır, son nesil, gıcır gıcır :)
    =)

Hala da açmadım,yoğunluktan uğraşamadım, öyle duruyor :) satsam mı kullansam mı diye de düşünüyorum...

Bi daha böyle kapasiteli, şık ve ekonomik bir cihaz bulamam herhalde...

şu resimleri eklemek işi tek tek mi yapmak lazım..
    benim 30-40 gb şarkım var diyelim, tek tek uğraşmak lazım di mi? keşke her şarkıda otomatikyer alsaydı

tavsiyesi olan var mı?

quote:

Orijinalden alıntı: Moskva

quote:

Orijinalden alıntı: zizazu

270 liraya 160gb classic!! abi süper fiyat ya

Bence de süper fiyat. İkinci el mi acaba?
  • Pardon merak ettim , aldığınız siteden memnun kaldınız mı ? Yani eski versiyon ya da refurbished şeklinde mi? Bir de kaç günde elinize geldi.Çünkü gerçekten çok uygun.
  • 2-3 gün sürdü gelmesi ama stokta kalmadı demelerinin üzerine bilinçli bir tüketici olarak gitmem ve benim tehditlerim, forumdan yorumlamalarım, tartışma vb sürecim sebebiyle oldu o şekilde..
    Orjinal bir şekilde geldi..Refurb falan değil..son sürüm...
  • arkadaşlar bir de bazı yerlerde itunes 9'un -- ipod classic'ler ile sıkıntı yaşandığını okudum..
    bilgisi olan var mıdır?
    yoksa rahatlıkla kullanılır mı
    acaba itunes'un eski sürümünü mü aramak gerek?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.