Şimdi Ara

###---- İphone5 Tuş Değişimi ----###[Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
947
Cevap
16
Favori
22.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili DH kullanıcıları bu kapsamda iphonelarını gönderenler nereden gönderdiklerini ve nasıl bir prosedür takip ettiklerini yazarlarsa göndermek isteyenlerede rehber niteliğinde olur bende ilk mesaja eklerim.

Cihazın programa dahil oldugunu ögrenmek için aşagıdaki adrese cihazın seri numarasını girerek öğrenebilirsiniz;

https://ssl.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/

Seri Numarayı öğrenme;

Ayarlar>Genel>Hakkında>Seri Numarası

Eğer cihazınız programa dahil ise aşağıdaki uyarı mesajını verecektir.

The iPhone 5 serial number you entered is eligible for this program. Please follow the instructions below to have your sleep/wake button replaced.

EKLEME:

NOT:AppStore ile görüştüm cihazları sadece elden teslim şeklinde alıyorlarmış herhangi kargo firması aracılıgı ile teslim almıyorlarmıs şimdilik İstanbul dışındakiler için bu durum zor görünüyor.

NOT2:"bdurmus" a vermiş olduğu önemli bilgi için teşekkür ediyorum.Cihazı bulundugunuz ildeki yetkili apple teknik servisine götürebiliyorsunuz bu program için eğer öyle ise teyit edince buraya yazarım.

NOT3:Konyadaki yetkili servisi aradım.Henüz iphone'lara bakmadıklarını belirttiler.Bir kaç hafta içinde telefonlar için yetki gelince biz duyuru yapıcaz dediler.Bana biraz başlarından savıyorlar gibi geldi ama sizlerde bulundugunuz ildeki yetkili servisi arayıp telefon ile görüşün neticeyi öğrenin.

NOT4:Arkadaşlar cihazın değişimi gerçekleşen bazı üyeler mevcut fakat daha neye göre cihaz değiştirdiklerini anlamıs değilim.Ben Konyada yaşıyorum henüz nasıl bu işlemi uygulayacam onun ile alakalı tam bir neticeye bile ulaşamadım.İstanbul dışındaki illerden bu program için cihaz gönderenler varsa onlarda neticeyi yazarlarsa sevinirim.

NOT5:[/B]Evet sevgili dostlar bir arkadaşın tavsiyesi ile ANKARA Başarı teknik servis'i aradım ve cihazı onlara kargo ile gönderebileceğimi söylediler.Cihazı Türkiye içinde nerden aldığımın bir önemi olmadıgını söylediler.Aras kargo ile karşı ödemeli şekilde bugün öğleden sonra cihazı göndericem umarım güzel neticelere ulaşanlardan olurum bende

NOT6:Cihazı başarıya göndermeden önce yeni bir iphone olarak kurup öyle gönderiyim dedim fakat kurulumu bitirdikten sonra kilit ekranını açınca "cihazınızın değiştirilmesi gerek cihazınızı en yakın AppStore'a veya en yakın servis sağlayıcınıza götürün diye bir uyarı ekranı cıktı.Ekranıda devam edemedim yani kullanıma acılmadı cihazım.Cihazın garantiside henüz bitmediği için aldıgım yere götürdüm cihazım bakalım netice ne olacak.

Bulunduğunuz İldeki Apple yetkilisini öğrenmek için ;

https://ssl.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/

Linkteki paragrafta Katılımcı bir Apple yazan yere tıklayıp bulundugunuz ili girerek görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcdd4242 -- 17 Mayıs 2014; 1:05:44 >

• tcdd4242 kullanıcısına yanıt
    Konu güncel.Göndermeyi veya direkt götürmeyi düşünenler yokmu hiç.
    Pazar günü saat 2 ye randevu aldım. Götürüp bakıcaz artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

Randevuyu nereden aliyoruz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cllyldrm

quote:

Burdan aldım ben
    http://www.apple.com/tr/retail/zorlucenter/

• elifednah kullanıcısına yanıt
    Cihazı elden teslim etmek gerekiyormus az önce telefon ile görüştüm.Tuşta bozukluk var ise tamir değil değişim yapıcaz zaten dediler fakat cihazı oraya götürmek mesele
    Zaten Apple Store a gidicem. Görüşmek için randevu almak zorundayız. Birde değişim olacağından emin misiniz ? Çünkü ben telefon tamiri diye biliyorum.

• 1 yılı geçmiş Amerika cihazlarına bakıyorlar mı ?
    Bedava veya ücretiyle Kilit tuşunu değiştirmek istiyoruz iPhone 5'in.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cllyldrm

quote:

Burdan aldım ben
    http://www.apple.com/tr/retail/zorlucenter/

Teşekkürler. Peki genius bar dan mı yoksa workshoplardan mı randevu alıyoruz ?
  • quote:

Zaten Apple Store a gidicem. Görüşmek için randevu almak zorundayız. Birde değişim olacağından emin misiniz ? Çünkü ben telefon tamiri diye biliyorum.

Bana verdikleri bilgi o yönde tamir değil değişim yapıcaz dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

1 yılı geçmiş Amerika cihazlarına bakıyorlar mı ?

Eğerki Cihazınız bu programa dahil ise nerenin cihazı oldugunun bir önemi yok bakarlar.

Programa dahil değil ise ücret karşılıgı tamir yapıyorlar fakat ücret yüksek cıkabilir
  • cllyldrm kullanıcısına yanıt
    Genius bar dan. Ama zor boş randevu yakalamak

Eğer değişim yaparlarsa gerçekten çok güzel olur. Bu hafta yılı yaptıracaktım bunu gördüm şimdi de telefon değişirse süper olur. Bende telefonla görüşme yaptım dün değişim denmedi sadece tamir dendi ama bakalım görücez her türlü kardayız

• quote:

Eğer değişim yaparlarsa gerçekten çok güzel olur. Bu hafta yılı yaptıracaktım bunu gördüm şimdi de telefon değişirse süper olur. Bende telefonla görüşme yaptım dün değişim denmedi sadece tamir dendi ama bakalım görücez her türlü kardayız

Götürme imkanımız olsa bizde götürebilsek keşke.İstanbula git gel 200 lira tutar zaten vaktim işden dolayı kısıtlı birde masraf olunca şimdilik beklemedeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcdd4242

quote:

Eğerki Cihazınız bu programa dahil ise nerenin cihazı oldugunun bir önemi yok bakarlar.

Programa dahil değil ise ücret karşılıgı tamir yapıyorlar fakat ücret yüksek cıkabilir

Programa dahil olup olmaması neye göre değişiyor ?

Yüksek dediğimiz <200 TL ise yaptırılabilir.
    En azından AS'da orjinal değiştirmiş olacağız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tcdd4242

quote:

Programa dahil olup olmaması neye göre değişiyor ?

Yüksek dediğimiz <200 TL ise yaptırılabilir.
    En azından AS'da orjinal değiştirmiş olacağız

Şuraya Cihazınısın seri numarasını yazarak öğrenebilirsiniz ;

https://ssl.apple.com/support/iphone5-sleepwakebutton/

Tamir fiyatı ile ilgili net bir bilgi yok apple'ın sitesinde görmüştüm ip5 tamir fiyatı 500 veya 600 liraydı galiba ama bu tamirden kasıt nedir bilemiyorum tabi
    Sizin için öyle daha mantıklı tabikide. İstanbul da yaşadığım için kolay oldu benim için hem bi pazar gezmesi gibi de olucak

• elifednah kullanıcısına yanıt
    Neticeyi burada paylaşırsanız bende ilk mesaja eklerim
  • Ben yarın göturucem telefonu,bildiniz uzere power tusu degisim programi var.Ama benim cihaz amerikadan gelme.İnsallah degisirler.Kdvsini odeyince degisiyorlar gibi bir soylenti var ama hadi hayirlisi.Bir bilgisi olan varmi bu konuda

• Benim cihaz program kapsaminda fakat amerikadan alınma burda yardımcı olurlar mı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.