Şimdi Ara

İphone X sıcak fırsatlar -- indirimler paylaşım konusu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
399
Cevap
21
Favori
66.729
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kızım 15 yaşında ve haftaya Almanyaya gidecek sömester tatili için.
    Ordan İphone alıp gelse, gelince kendi adıına E-devletten kayıt yaptırabilir mi?
    18 yaş sınırı yok di mi?
  • realgs kullanıcısına yanıt
    Kayıt yaptırabilir herhangi bir problem söz konusu değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    18 yaş sınırı var. Ben 2buçuk yıl önce yaptıramadım pasaport sahibi 18 yaşından küçük olduğu için. Sonradan değişiklik olduysa haberim yok.

Değişiklik:

Bakınız btk şöyle demiş.

"18 Yaşından küçüklerde yurt dışından yolcu beraberinde cihaz getirebilir ve kendi adlarına kayıt yaptırabilir. 18 yaşından küçükler için kayıt başvuruları anne, baba ya da yasal temsilcileri tarafından kendi e-devlet kapısı üzerinden çocuğun kimlik bilgileri kullanılarak kayıt yapılabilir."

Buna göre 18 yaşından küçük kişinin ebeveyni sizseniz yapılabilir sonucu çıkıyor. Kendi e-devlet girişinizle kaydı yaptırıyorsunuz ancak çocuğun kimlik bilgileri kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l.a.c.i.w.e.r.t -- 16 Ocak 2018; 9:51:0 >
    Merhaba aynen arkadaşın yazdığı gibi, özetle siz kendi e-devletinize giriş yapacaksınız. kayıt işlemleri bölümünde kendi pasaportunuz mu başkası mı diye soruyor o bölümü değiştirip devam edeceksiniz çocuğunuz adına, önemli nokta vergiyi de çocuğun adına yatırmanız gerekiyor olarak biliyorum (araştırın isterseniz) kolay gelsin...
  • Şuan n11de apple tr garantili + kaskolu 5388₺e geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: asdemre

Şuan n11de apple tr garantili + kaskolu 5388₺e geliyor

O nasıl oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgincevre

quote:

Orijinalden alıntı: asdemre

Şuan n11de apple tr garantili + kaskolu 5388₺e geliyor

O nasıl oluyor

Apple Iphone X 64 GB 6.099,00 TL yerine 5.499,00 TL

https://urun.n11.com/cep-telefonu/apple-iphone-x-64-gb-P231336899 şu ürüne bazı hesaplara tanımlanan 111₺ kupon ile belirttiğim fiyata düşüyor.

• asdemre kullanıcısına yanıt
    yurt dışından getirmeye kalksak yaklaşık olarak ne kadara gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: drarter

yurt dışından getirmeye kalksak yaklaşık olarak ne kadara gelir

5.000 tl civari

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• medineden eniştem bu hafta 4150 liraya mal ederek aldı arkadaslar
  • quote:

Orijinalden alıntı: memeti

medineden eniştem bu hafta 4150 liraya mal ederek aldı arkadaslar

Pasaport kaydı falan dahilmi

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet056

quote:

Aynen , mal etmekten kastim oydu. 170liraharc dahil, zaten kendi pasaprtu var. 3980e geliyor cihqz.

• Takiğ

• quote:

quote:

quote:

Aynen , mal etmekten kastim oydu. 170liraharc dahil, zaten kendi pasaprtu var. 3980e geliyor cihqz.

garanti durumu ne oluyo
  • quote:

quote:

quote:

quote:

garanti durumu ne oluyo

1 yıl
  • quote:

hurma mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

quote:

hurma mı?

Zemzem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: l.a.c.i.w.e.r.t

18 yaş sınırı var. Ben 2buçuk yıl önce yaptıramadım pasaport sahibi 18 yaşından küçük olduğu için. Sonradan değişiklik olduysa haberim yok.

Değişiklik:

Bakınız btk şöyle demiş.

"18 Yaşından küçüklerde yurt dışından yolcu beraberinde cihaz getirebilir ve kendi adlarına kayıt yaptırabilir. 18 yaşından küçükler için kayıt başvuruları anne, baba ya da yasal temsilcileri tarafından kendi e-devlet kapısı üzerinden çocuğun kimlik bilgileri kullanılarak kayıt yapılabilir."

Buna göre 18 yaşından küçük kişinin ebeveyni sizseniz yapılabilir sonucu çıkıyor. Kendi e-devlet girişinizle kaydı yaptırıyorsunuz ancak çocuğun kimlik bilgileri kullanılıyor.

Temmuz ayinda bi arkadasim Ingiltereden gelmisti. esinin edevlet sifresini aldim. 2.5 yasindaki kizinin Ingiltere pasaportuna kayit yaptim.

Yani cifte vatandas olan kisilere de yapilabiliyor. Ebeveynin edevleti uzerinden onun pasaportuna...

Bu forumdaki arkadaslari bilgilendirmek icindi.

• Gelelim ikinci meseleye.

20 Araliktan beri X kullaniyorum. Telefonda yasadigim birkac sikintiyi aktarayim.

1- sarj bitmeys yakin, <yuzde 10 altina dusunce, otomatik olarak kendini yavaslatiyo

2- bir cok defa rastladim, tel calmaya baskiyo ekrana 2 sn sonra arayan bilgisi dusuyo

3- face ID cok basarisiz , gunes gozlugu yada bandana taktiniz sizi tanimiyo. Araba kullanirken ise tam bir facia.

4- bi excel tablosu acin ve yatay olarak cevirin, ekranin ustteki kertik yeri dosyanin orjinalindeki ust kismi gormuyo

5- iphone 1 den bugune kadar IOS kullandim. Cikan her serinin en ust hafizalisini alirim. Sadece 6s 128 den sonra durakladim ve X 256 ya gectim buyuk beklentilerle. Dun Note 8 i gorunce kendimi sorgulamaya basladim. Size de sorayim neden X?

6-6s de kalma sebebim; 7 de , sarj ve kulakligin ayni sokette yer almasiydi. Bu sorunu cozerler diye 6S de kalmistim. Fakat 7 ve 8 de cozmeyince X e dayanamayip aldim. Yogun telefon kullanan birisi olarak, powerbank ile kulakligi ayni anda kullanamiyorum. Ve soryorum size neden ayni yerdeler ? Bana getirisi ne?

7- ses ve power tusu karsi karsiya. Tutarken ses acma yada kapama yapmak istedigimde yada ekrani kapatmak istedigimde cogu kez sehven screenshot aliyorum. Hala buna da alisamadim

8- face id yanina mutlaka finger print gelmeli. Finger printi arka yuze monte etmeli. Zira arac kullanmak X ile olum. Navigasyonu kullanip gunes gozlugu takamazsaniz.

9- aux dan arabada muzik dinleyip ayni anda sarj edemezsiniz. Gerci buna splitter ile cozum bumuslar ama cingene usulu oluyo. X alcan yaninda splitter ile dolascan. Ergonomiyi unutcaz demektir.

10- son olarak bu fiyat gaminda boyle bi urunun kesinlikle sicak firsat olamayacagini, illa alcam diyosaniz da Vodafonun ilginc bir degisim kampanyasi var. oraya bi goz atin derim. Ikinci el telefonunuzu makul bi fiyata alip yenisini veriyo. Akilalmaz Vodafone kampanyasi mi neydi. Googlea boyle aratip bulursunuz.

Bunlar nacizane fikirlerimdir. Fakat kullanan arkadaslar varsa neden X ve neden ayni sokette kulaklik ve sarj sorusunu samimiyetle merak ediyorum. Iyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.