Şimdi Ara

IPHONE TURCE MENU VE KLAVYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
23.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkdaşlar piyasada söylenen 90 sayfalık yazılım sonucunda türkçeleştirildi vs. gibi mesajları duyuyoruz. bunun yapılışını bilen ve paylaşmak istiyenler olur diye düşünüyorum bu bölüm altıda bulduğumuz bilgileri toparlarsak sonunda herkezin iphonu türkçeleştirme fırsatı olur diye düşünüyorum .

TURKCE MENU VIDEOSU
    TURCE MENU KLAVYE VIDEOSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emraheren -- 27 Ekim 2007; 20:19:46 >

• Arkdaşlar cinçe yapılışını anlatmışlar bu yollu izleyerek türkcelendirilebilir..
    orada söylenen iphone içindeki dosyaların orjinalini ingilizce olanları buraya eklerseniz sevinrim

---------------------------------------------------
    By editing Localizable.strings, you can change the display language of your iPhone.

In this example, I edit the file "/Applications/Maps.app/English.lproj/Localizable.strings" to display Traditional Chinese.

Please note that just edit the <string>xxxxxx</string> parts, leave the <key>xxxxx</key> part unchanged.

By modifying /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/English.lproj/LocalizedApplicationNames.strings:

For windows user, the *.strings files are binary format of Property list.
    You may download a text format of original LocalizedApplicationNames.strings from here and the one I modified from here

The conversion tool I am using is http://homer.informatics.indiana.edu/cgi-bin/plutil/plutil.cgi/
    And here is a much more easier web page for the conversion. iPhone recognizes both binary and text/ascii format of Property list, you don't need to convert it back to binary.

This might not be the right way for localization. Maybe we should create a new folder uder /Applications/Maps.app/, and name it as TradChinese.lproj. Put necessary files in there. And choose the right localization at some other place.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emraheren -- 27 Ekim 2007; 21:18:50 >
  • bu video daki arkadaşlar kimlermiş nasıl ulaşırız acaba bilen arkadaşlar varmı.... saygılar
  • Arkadaşlar şuu olayın üzerine düşsek biraz gg da satılan bir ürün bu şu dosyaları nasıl bulabiliriz acaba

böylede bir açılaması var.

URUN TURKCE MENUDUR.TELEFONUN HEPSI 9O SAYFALIK YAZILIM SONUCU TURKCEYE DONUSTURULMUSTUR.TURKCELL, AVEA , VODAFONE HATLARINA ACIKTIR . MSN YUKLUDUR. YOUTUBE , GOOGLE MAP VE HAVA DURUMU HAZIR DURUMDADIR
    URUN ORJINAL KUTUSUNDADIR.SIM
  • Bu şekilde türkçeleştirilmişi suan satılıyosa iphone un türkiyeye gelmesını beklemeye gerek yok bence nitekim pekde gelicek gibi görunmuyo
  • youtube da gordugunuz videolar ve gittigidiyordaki ilanlar bana ait.
    turkce klavye ve turkce menu bilgilerine ulasmak icin artik
    www.iphone-turkey.com adresini kullanabilirsiniz.

turkiyede cok sikca yasanan sms kitlenmesi problemi icin hazirladigim programi da ucretsiz olarakwww.iphone-turkey.com adresinden dagitmaya basliyorum bu gece itibariyle.
    khaledome
  • quote:

Orjinalden alıntı: khaledome

youtube da gordugunuz videolar ve gittigidiyordaki ilanlar bana ait.

turkiyede cok sikca yasanan sms kitlenmesi problemi icin hazirladigim programi da ucretsiz olarakwww.iphone-turkey.com adresinden dagitmaya basliyorum bu gece itibariyle.
    khaledome

Mubarek insansın valla bu arada site ziyaretçi akınına ugrayabılır .Hazır türkçeleştirilmiş iphone satıyomusun yoksa sadece program kısmıylamı ılgılenıyosun ?
  • her ikisini de yapmaya calisiyorum.
    elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: khaledome

youtube da gordugunuz videolar ve gittigidiyordaki ilanlar bana ait.

khaledome

Gerçekten güzel eğer dosyaları tek tek siz editlediyseniz tabiki emeğe saygı var umarım yakında bu formdan paylaşırsınız bu işlemi...
  • khaledome arkaşın sitesinde verdiğin sms problemi güzel bir paylaşımm şu anda iphone sahip olamadığımdan deneyemiyorum siteden silinirse diye bir yere atıyım istediğim

İnşallah yakında türkçe olayınıda anlatırsın arkadaşım şimdiden eline sağlık..

Arkadaşın sitesi

www.iphone-turkey.com

Anlatımı

Iphone Sms Problemi Cozumu

Iphone da Sms Kutusunun acilip aniden kapanmasi belirtisi ile kendini gosteren sorun icin cozum olarak urettigimiz sms veritabanini temizleyen dosyayi, buradan paylasima sunuyoruz.

Asagidaki sms ikonuna tiklayarak programi indirebilirsiniz.

kullanimi :

1- program sadece iphone unuzu senkronize ettiginiz bilgisayar ile (itunes un iphone u tanimasi sart) calisir

2- itunes u kapatin

3- zip dosyasini acin, icindeki sms.bat dosyasini calistirin. hepsi bu.

VE DOSYAMIZ
    http://files-upload.com/files/595280/sms%20problem.zip

deneyenler sonucu yazarlarsa sevinirim...
  • arkadaşlar "iphone needed repair" hatası olan arkadaşlar varmı? yada bunun çozumunü bilenler nolur yardım etsinler. 2 gün önce aldığım iphonu şuanda hiç bir şekilde kullanamıyorum. 1.0.2 yada 1.1.1 firmwareleri yüklemeye çalıştım hiç birini kabul etmiyor, activate iphone menüsü geliyor sadece ve burada activasyon için tuş takımını kullanamıyorum, basıyorum rakamları yazmıyor. ve activate menüsünde bilgi ikonuna tıkladığımda imei unknown iccid unknown gözüküyor.

Bİlen birileri varsa nolur yardım etsin, napıcam ben şimdi?
  • link hata veriyo
  • arkadaslar sms problem cozumunuwww.iphone-turkey.com adresi altinda s.s.s bolumu altina aldik, problemin cozumu icin gerekli dosyayi buradan cekmeye devam edebilirsiniz.
    iphone hakkinda yardimci olabilecegimiz hersey icin maillerinizi bekliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: mursican

arkadaşlar "iphone needed repair" hatası olan arkadaşlar varmı? yada bunun çozumunü bilenler nolur yardım etsinler. 2 gün önce aldığım iphonu şuanda hiç bir şekilde kullanamıyorum. 1.0.2 yada 1.1.1 firmwareleri yüklemeye çalıştım hiç birini kabul etmiyor, activate iphone menüsü geliyor sadece ve burada activasyon için tuş takımını kullanamıyorum, basıyorum rakamları yazmıyor. ve activate menüsünde bilgi ikonuna tıkladığımda imei unknown iccid unknown gözüküyor.

Bİlen birileri varsa nolur yardım etsin, napıcam ben şimdi?

Telefonunuzun oncelikle modemini tamamen kitlemissiniz,
    needed repair problemini halledebiliyoruz. mail le ulasabilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: es83tr

khaledome arkaşın sitesinde verdiğin sms problemi güzel bir paylaşımm şu anda iphone sahip olamadığımdan deneyemiyorum siteden silinirse diye bir yere atıyım istediğim

İnşallah yakında türkçe olayınıda anlatırsın arkadaşım şimdiden eline sağlık..

Arkadaşın sitesi

www.iphone-turkey.com

Anlatımı

Iphone Sms Problemi Cozumu

Iphone da Sms Kutusunun acilip aniden kapanmasi belirtisi ile kendini gosteren sorun icin cozum olarak urettigimiz sms veritabanini temizleyen dosyayi, buradan paylasima sunuyoruz.

Asagidaki sms ikonuna tiklayarak programi indirebilirsiniz.

kullanimi :

1- program sadece iphone unuzu senkronize ettiginiz bilgisayar ile (itunes un iphone u tanimasi sart) calisir

2- itunes u kapatin

3- zip dosyasini acin, icindeki sms.bat dosyasini calistirin. hepsi bu.

VE DOSYAMIZ
    http://files-upload.com/files/595280/sms%20problem.zip

deneyenler sonucu yazarlarsa sevinirim...

burda senkronize edilen bilgisayarla yapilmak zorunda demissiniz, ben MAC kullaniyorum, dolayisiyla bu bat dosyasi muhtemelen calismayacak. var mi bunun MACOS uyumlu olani?
  • hayir mac versiyonu yok. iphone a yuklenen versiyonu uzerinde calisiyorum, cok yakinda installer ilewww.iphone-turkey.com sitesinden yuklenebilecek
  • peki bi sorum daha var, iphone sadece tek bilgisayar ile mi senkronize edilebiliyor. olmamasi lazim oyle bisey ama. yani ben MAC kullaniyorum, sonradan WINDOWS tabanli cozumlerden mahrum kalmamak icin, IPHONE u intel tabanli bi bilgisayara da unlock falan etmem lazim, senkronize etmem lazim?
  • iphone tek bilgisayar ile senkronize edilir bunun mantigi mp3 lerin tasinmamasidir.
    sms cozum programini kullanmak veya windows tabanli programlardan faydalanmak icin illa da senkronize etmeniz sart degil
    iphone u takin
    itunes un iphone u bulmasi icin bekleyin senkronizason islemi baslamadan once itunesu kapatin
    yine de calisacaktir
  • Arkadaşlar, şuana kadar 20' ye yakın iphone u sorunsuz bir şekilde kırmış ve yaklaşık yarısını Türkçeleştirmiş birisi olarak tüm iPhonelarınızı en geç 1 saat içerisinde Türkçe yapabilirim

bu işlem için telefonunuzun versionu 1.1.1 olması gerekiyor. şayet değilse o da sorun değil 1.0.2' yi sorunsuz bir şekilde 1.1.1 yapıp onun da kilidini açarak Türkçeleştiriyorum.

Normal şartlar altında bu işlemlerin her biri 50 YTL ücrete tabidir. yani sadece Türkçeleştirme isterseniz 50 YTL, kilit kırma + Türkçeleştirme isterseniz de 100 YTL karşılığında bu işlemi yapabilirim.

NOT: Türkçeleştirme işlemi tamamen tarafımdan yapılmış olup şuan piyasada bulunmamaktadır. Bu işlem sonucunda telefonunuz %98 oranında Türkçe olmaktadır. %2' lik oranı da henüz bir IPhone sahibi olmadığım için çözemedim ancak o da en kısa sürede çözülecektir.

Ayrıntılı bilgi için pm atabilirsiniz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: |PiranhA|

Arkadaşlar, şuana kadar 20' ye yakın iphone u sorunsuz bir şekilde kırmış ve yaklaşık yarısını Türkçeleştirmiş birisi olarak tüm iPhonelarınızı en geç 1 saat içerisinde Türkçe yapabilirim

bu işlem için telefonunuzun versionu 1.1.1 olması gerekiyor. şayet değilse o da sorun değil 1.0.2' yi sorunsuz bir şekilde 1.1.1 yapıp onun da kilidini açarak Türkçeleştiriyorum.

Normal şartlar altında bu işlemlerin her biri 50 YTL ücrete tabidir. yani sadece Türkçeleştirme isterseniz 50 YTL, kilit kırma + Türkçeleştirme isterseniz de 100 YTL karşılığında bu işlemi yapabilirim.

NOT: Türkçeleştirme işlemi tamamen tarafımdan yapılmış olup şuan piyasada bulunmamaktadır. Bu işlem sonucunda telefonunuz %98 oranında Türkçe olmaktadır. %2' lik oranı da henüz bir IPhone sahibi olmadığım için çözemedim ancak o da en kısa sürede çözülecektir.

Ayrıntılı bilgi için pm atabilirsiniz...

BİRDEN FAZLA YERE KONU AÇMAYINIZ !!!!!!!!

Bu formların amacı ticari bir platform oluşturmak değil bilgi paylaşmaktır..

Iphone sahip olduğumda ilk türkçeleştirmekle ilgili uğraşacağım ve buradan dosyaları paylaşacağım o günde gelecek bir gün...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.