Şimdi Ara

iPhone NAND Hafıza Değişimi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
22
Favori
90.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: davetsiz07

Forumdaslar elimde temiz fakat elma logosundan sonra kirmizi ekran verip kapanan iphone 5s var buyback kamp kullanmak istiyorum

Telefonculara sordum net cvp alamadim yazilim cokmesi diyen var nand anakart hatasi diyen var anakart ise 150-200tl masrafi olurmus bu sorunla karsilasip cozumunu bulan var mi acil deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim 😏
    Telefonun sensörlerini ve ön kamerasını söküp çalıştırmayı dener misiniz ?
  • ruzgar_ressam kullanıcısına yanıt
    Onu nasil yapacagim ekran yapisik oluyor ki sokme islemini kisa ozetlersen deneyelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tokattaki yerin bilgilerine nasıl ulaşabilirim
  • eren_797 E kullanıcısına yanıt
    Feza teknik 6s için 64 gb 350₺ci, 128gb 450₺ fiyat verdi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • http://www.tamirtime.com/hakkimizda

tokattaki abimizin sitesi-aytaç elektronik

• Evet arkadaşlar, uzun zamandır yaptırmayı planladığım, 6s için 16 gb dan 128 gb geçişim tamamlandı. Buradaki yorumları da okuyup Tokat/Aytaç elk. yurtiçi ile ücretsiz gönderdim. Ellerine geçtiği gün akşamı 128gb olarak değişimi tamamladılar. Öğretmen olduğum için pandemi döneminde en büyük ihtiyacımız telefon ve bilgisayar. Rica ettim, ertesi gün test işlemleri bitince hemen işlemleri tamamlayıp geri gönderdiler. Piliminde ömrü dolmuştu onu da değiştirdim. Geri yüklemeyi yaptım, yıllardır hafıza sıkıntısından dolayı yükleyip geri sildiğim 20 ye yakın programı geri yükledim hemen. Benim için en önemli durum karşıdaki firmanın ulaşılabilirliği ve üslubu. Her soruma kibarca tek tek cevap verdiler. Ben Antalyadayım, ama sanırım ailemde iphone ile ilgili ne olsa Tokata gönderirim. ( Pili daha test etmedim, cihazı şu an ilk kez şarj ediyorum. onunla ilgili tecrübelerimi de paylaşırım) Allah razı olsun diyorum, beni büyük bir yükten kurtardılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: m.duzgun07

Evet arkadaşlar, uzun zamandır yaptırmayı planladığım, 6s için 16 gb dan 128 gb geçişim tamamlandı. Buradaki yorumları da okuyup Tokat/Aytaç elk. yurtiçi ile ücretsiz gönderdim. Ellerine geçtiği gün akşamı 128gb olarak değişimi tamamladılar. Öğretmen olduğum için pandemi döneminde en büyük ihtiyacımız telefon ve bilgisayar. Rica ettim, ertesi gün test işlemleri bitince hemen işlemleri tamamlayıp geri gönderdiler. Piliminde ömrü dolmuştu onu da değiştirdim. Geri yüklemeyi yaptım, yıllardır hafıza sıkıntısından dolayı yükleyip geri sildiğim 20 ye yakın programı geri yükledim hemen. Benim için en önemli durum karşıdaki firmanın ulaşılabilirliği ve üslubu. Her soruma kibarca tek tek cevap verdiler. Ben Antalyadayım, ama sanırım ailemde iphone ile ilgili ne olsa Tokata gönderirim. ( Pili daha test etmedim, cihazı şu an ilk kez şarj ediyorum. onunla ilgili tecrübelerimi de paylaşırım) Allah razı olsun diyorum, beni büyük bir yükten kurtardılar.

fiyat olarak ne tuttu hocam nand değişimi

• PuLisco kullanıcısına yanıt

6s cihazımı 128 gb a yükseltmeye 450 t + 150 tl pil değişimi yapıldı. Toplam 600 tl. Bu arada pili test edeceğimi yazmıştım dün. İlk şarjında net 24 saat gitti. %10 kaldı. Taktım şarja artık. Tabi uzaktan eğitimin yoğunlunu hesaba katınca bence gayet makul.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

6s cihazımı 128 gb a yükseltmeye 450 t + 150 tl pil değişimi yapıldı. Toplam 600 tl. Bu arada pili test edeceğimi yazmıştım dün. İlk şarjında net 24 saat gitti. %10 kaldı. Taktım şarja artık. Tabi uzaktan eğitimin yoğunlunu hesaba katınca bence gayet makul.

teşekkürler hocam bende hafıza yükseltmeyi düşünüyorum ama şuan kararsızım belirli aralıklarla deneyimlerinizi burdan paylaşabilirseniz sevinirim.

• quote:

Telefonunuzda yavaşlama yaşadınız mı acaba ?

• hakan_harputlu H kullanıcısına yanıt

Yavaşlama olur mu diye ben de sormuştum işlemden önce. çok şükür öyle bir durum yaşamıyorum. gayet akıcı bir şekilde devam ediyor geçişlere. yoğun kullanıyorum telefonu, projeler için canva programını kullanırken denedim. ama hiç sıkıntı yaşamıyorum. En güzeli de artık whatsappdan fotoğraf ve video alabilmek için birşeyler silmeme gerek kalmadı. Açıkcası 10bin lira verip yeni telefon alacak durumum da yoktu. 2-3 sene daha götürse beni fazlasıyla kurtatırır.

• Geçen hafta telefonu Tokat'ta bulunan firmaya gönderdim, telefon ıphone SE(1. nesil) 16gb tan 128 gb'a çıkarılıdı ve bana gönderildi. Telefon geldiğinde hoparlörü çalışmıyordu, tekrar gönderdim, şimdi ise telefonun anakartının bozulduğunu söylediler. Süreç nasıl sonlanacak bilmiyorum ama galiba benim telefon çöp oldu. Sürecin sonunda tekrar bilgilendirme yapacağım.

• Anakart bozulduğu için telefonun piyasa fiyatı+ nand için göndermiş olduğum ücreti gönderebileceklerini söylediler. Ama ben telefonumu istediğimi söyledim. Bir hafta sonra başka bir telefondan anakart bulup benim telefonuma taktıklarını söylediler. Telefonum geldi . Şimdilik telefonda bir problem görünmüyor. Ancak nand değişimi yani hafıza arttırma yapılmamış oldu. Kargoculara bağışta bulunmuş olduk. Telefon artık orjinal değil :) .

Sonuç olarak firma ile ilgili bir soru işareti aklınızda kalmasın yaptığı işin arkasında duruyor güvenebilirsiniz. Ama nand değişimi galiba zor bir iş. Yaparken başka problemler çıkabiliyor.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BesTCooL -- 9 Nisan 2021; 0:23:55 >

• davetsiz07 kullanıcısına yanıt

kırmızı ekran hatası ya uzun vida hatasıdır ya da nand hatasıdır

• BesTCooL B kullanıcısına yanıt
    Hatanin teşhisini nasil koyariz hocam çözümü nedir?
    Uzun vida hatası nasil olusur?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: davetsiz07

Hatanin teşhisini nasil koyariz hocam çözümü nedir?
    Uzun vida hatası nasil olusur?

uzun vida hatasını youtube da aratıp görebilirsiniz bölgeye göre değişiklil gösterir mikroskop altında gözükür... 5S lerd ekırmızı ekran 6 larda dokunmatik gibi problem çıkarabilir

• BesTCooL B kullanıcısına yanıt
    Uzun vidanin onarimi var mi nasil kendimiz mi yapariz içini acip mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • davetsiz07 kullanıcısına yanıt

hayır sizlik bir durum değil bor üzerindeki yolların onarımı gerekiyor

• nand arızasını nasıl anlarız? nand arızalı telefon çalışır mı?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.