Şimdi Ara

Iphone Kumandalı Helikopter!! Olay alet... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
5.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kahtalı_mıçı

hb'dan görsellerden inceledim biraz, gövdesinin büyük bir bölümü bildiğimiz köpükten mi ? (beyaz eşyaların kutusunda olan beyaz köpükleri bahsediyorum) kullanan arkadaşlar bilgi verirlerse yada kendi cihazlarının resimlerini eklerlerse çok memnun olurum.

kullanım süresi için bir arkadaş 10dk demiş az değilmi ? pilini nasıl değiştiripte kullanım süresini uzatabiliriz.

köpük gibi hafif ama maddenin adı karbon-fiber
    10dk ile 15dk arası degişiyor.
    bir pil daha alırsın. biri biterse diğerini takar 10dk daha kullanırsın
  • Evet köpük malzeme biraz daha sertleşmiş ama, pil süresi 10 dakka normal.Eğer RC Helikopter gibi bir hobiyle uğraşıyorsanız onlarda da havada kalma süresi 10 dakkayı geçmez.Üzerinde gelen pil 1000 lik 3S lipo, siz 1550 veya daha yüksek pil koyarak süreyi uzatabilirsinz.Ben yakın zamanda yapacağım burdan bilgi veririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rottice

Yaklaşık 50 dakkada doluyor.10 dakika tam kullanımı var.Pil soketini değiştirerek daha uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz.

şarjı oldukça azmış

pil soketi nasıl acaba nasıl pille çalışıyor ayrıca farklı bir pil sığarmı yada ayrodinamiğini bozarmı havadayken

iyi pillede 15 dk gidiyormuş :D tam ağlarız

bence araba filan çıksa daha iyi olur
  • biri sorumu cevaplayabilir mi, mesela ben dışarı çıkarttım evden havada duruyor yüksekte baya o anda internet kesildi, elektrik kesildi birşey oldu, ne olacak ona orada asılı kalacak sonra pili bitince çakılacak mı?Birde wi-fi dışında kullanamıyorsak sadece evde kullanabiliriz demektir oda pek mantıklı gelmiyor bana, normal rc heliler daha mantıklı gibi.son soru, videodaki görüntü donuyor gibiydi, sahiden öyle mi yoksa videolarda mı bir sorun var?

birde yüksekten düşünce çok hasar alıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1 HiT u DowN -- 20 Mart 2011; 21:30:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1 HiT u DowN

biri sorumu cevaplayabilir mi, mesela ben dışarı çıkarttım evden havada duruyor yüksekte baya o anda internet kesildi, elektrik kesildi birşey oldu, ne olacak ona orada asılı kalacak sonra pili bitince çakılacak mı?Birde wi-fi dışında kullanamıyorsak sadece evde kullanabiliriz demektir oda pek mantıklı gelmiyor bana, normal rc heliler daha mantıklı gibi.son soru, videodaki görüntü donuyor gibiydi, sahiden öyle mi yoksa videolarda mı bir sorun var?

hocam elimden geldigince yardımcı olayım. öncelikle bu aleti modeme bağlamıyorsun. iphone ile alet arasında kendi wifi ağını kuruyor istedigin yerde uçurursun. (wifi çektiğince)

internet, uçarken kesilirse son çektiği yerde asılı kalıyor. elektrik kesilince ne oluyor bilmiyorum. bilen biri cevaplar.

normal rc helikopter böyle altimeter-camera-wifi gibi özellikleri içermiyor. onların şarjı daha uzun gidebilir ama bu alet çok daha üstün. video arada kesik kesik gelebiliyor ama geçici bir durum.

ne kadar yüksekten düştüğüne bağlı....

• quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

quote:

biri sorumu cevaplayabilir mi, mesela ben dışarı çıkarttım evden havada duruyor yüksekte baya o anda internet kesildi, elektrik kesildi birşey oldu, ne olacak ona orada asılı kalacak sonra pili bitince çakılacak mı?Birde wi-fi dışında kullanamıyorsak sadece evde kullanabiliriz demektir oda pek mantıklı gelmiyor bana, normal rc heliler daha mantıklı gibi.son soru, videodaki görüntü donuyor gibiydi, sahiden öyle mi yoksa videolarda mı bir sorun var?

hocam elimden geldigince yardımcı olayım. öncelikle bu aleti modeme bağlamıyorsun. iphone ile alet arasında kendi wifi ağını kuruyor istedigin yerde uçurursun. (wifi çektiğince)

internet, uçarken kesilirse son çektiği yerde asılı kalıyor. elektrik kesilince ne oluyor bilmiyorum. bilen biri cevaplar.

normal rc helikopter böyle altimeter-camera-wifi gibi özellikleri içermiyor. onların şarjı daha uzun gidebilir ama bu alet çok daha üstün. video arada kesik kesik gelebiliyor ama geçici bir durum.

hm yani modemle ilgisi yok, mesela şehir dışına gittim hiç wi-fi yok birşey yok ip4 ile bağlayabiliyorum?o zaman iyiymiş, elektrik kesilmesiyle pek ilgisi olmaz.
    zaten beni cezbeden yanı oydu ama evdeki wi-fi la bağlayacaksak çok saçma olur dedim demekki öyle değilmiş.
    mesela 5 metreden düştü bireşye çarpadan betona falan?

• 5metre yüksek hocam büyük ihtimal zarar görür.
    istersen youtube >ar drone crash< yaz çıkan videolardan görürsün..
  • quote:

quote:

bluetooth kulaklık misali, wi-fi ile cihazı eşleştirme mi yapıyoruz. ? wi-fi ağı kuruyoruz derken bunu mu anlatmak istediniz. ?

mesela yazın sahile gittim, sahilde yattığım yerden istediğim şekilde uçurabilirmiyim ?

• quote:

quote:

quote:

bluetooth kulaklık misali, wi-fi ile cihazı eşleştirme mi yapıyoruz. ? wi-fi ağı kuruyoruz derken bunu mu anlatmak istediniz. ?

mesela yazın sahile gittim, sahilde yattığım yerden istediğim şekilde uçurabilirmiyim ?

cihazı açınca kendisi parrot ar drone diye bir ağ kuruyor. iphone'dan bu ağa bağlanıp kullanıyorsun ya çok basit karmaşık düşünmeye gerek yok

• peki ne kadar şarjı kaldığını gösteriyor mu alet? yani mesela çıktık geziyoruz 15 metrede bi anda şarj bitti :)
  • quote:

peki ne kadar şarjı kaldığını gösteriyor mu alet? yani mesela çıktık geziyoruz 15 metrede bi anda şarj bitti :)

hocam hiç araştırmıyorsun her aklına geleni buraya yazıyorsun. youtube'da bir kaç video izlediysen
    yüzde olarak şarjın
    ve wireless'in ne kadar çektiğinin
    yazdığını görürsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secospacos -- 20 Mart 2011; 22:45:50 >
  • quote:

quote:

peki ne kadar şarjı kaldığını gösteriyor mu alet? yani mesela çıktık geziyoruz 15 metrede bi anda şarj bitti :)

hocam hiç araştırmıyorsun her aklına geleni buraya yazıyorsun. youtube'da bir kaç video izlediysen
    yüzde olarak şarjın
    ve wireless'in ne kadar çektiğinin
    yazdığını görürsün

yarım saatir youtube la bununla ilgili video izliyorum, adam gibi video bulunmuyor ki, yok adam boğaya saldırıyor, yok ingiliz askerlerin arasına giriyor yükseklit testi çarpmalar falan.
  • köpük olan bölümleri bildiğimiz köpük sanırım, öyle karbon kaplama falan değil. bildiğimiz siyah kopuk, malzeme olarak çok çok basit geldi bana, ama rahat uçabilmesi için hafif olmuş. pilini değiştirebileceğimizi pek sanmıyorum pil yuvası var. büyük amperli başka bir pil takamayabiliriz. şarj göstergesi telefon ekranında görünüyor bir arkadaş sormuş ben cevap vermiş olayım. ayrıca uçuş esnasında sert bir şekilde duvara yada tavana çarparsa sanırım bağlantı anlık kopuyor ve direk çakılıyor ama tabi bundan tam emin değilim izlediğim videolardan anladığım bu. birde zemine yumuşak bir iniş yaptıramıyormuyuz bunu ? izlediğim tüm videolarda ani iniş oluyor ee haliyle biraz sert olmuş oluyor.
  • cihazı kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, eklediğim videonun sonundaki gibi çevresindeki köpük olmadan kadının elindeki şekliyle uçuş mümkün oluyormu ? eklediğim videoda kısmen inceleme yapılmış.

• sanal gerçeklik istiyorsam eğer bundan biraz daha ucuza nintendo 3DS alırım. hem 3d oyun oynarım hem de AR kartlar sayesinde bir sürü sanal gerçeklik oyunu oynarım daha iyidir. bu alet değil ama oyuncak arabaları iphone dan kumanda etmek hoşuma gitti o arabalardan nasıl temin ederiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öz... -- 20 Mart 2011; 23:55:44 >
  • ben açıkçası sırf kamerası için sevdim, acaba bunun gibi kameralı başka bir alet var mıdır?kamerası daha iyi olan, bunun kamerası donuyor ve kalite olarak çok iyi değil, yapmışken tam yapsalardı keşke.iphone dan kontrol o kadar da önemli değil bence.
  • quote:

cihazı kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, eklediğim videonun sonundaki gibi çevresindeki köpük olmadan kadının elindeki şekliyle uçuş mümkün oluyormu ? eklediğim videoda kısmen inceleme yapılmış.

İçinden 2 adet kep çıkıyor hem dış kullanım hem iç kullanım...

• quote:

Orijinalden alıntı: rottice

quote:

cihazı kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, eklediğim videonun sonundaki gibi çevresindeki köpük olmadan kadının elindeki şekliyle uçuş mümkün oluyormu ? eklediğim videoda kısmen inceleme yapılmış.

İçinden 2 adet kep çıkıyor hem dış kullanım hem iç kullanım...

Resim ekleyebilirmisiniz?

• Bence çok acele etmeyin, bildiğimiz basit RC helikopterlerden aşırı bir farkı yok aletin. Tek farkı wifi ile kontrol ve kamera ile iphone app uyumluluğu. Kısa zamanda çinli kardeşler birkaç çeşidini yapıp piyasaya süreceklerdir. En fazla 200-250 liraya alınabilir diye tahmin ediyorum. Alet çok eğlenceli ama insan çabuk sıkılıyor bu tip oyuncaklardan. Uçuş süresinin kısalığı zaten bir süre sonra sinir bozuyor. Şimdilik edinim hem sıkıntlı hem fiyat çok yüksek, bekleyin derim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.