Şimdi Ara

İphone kilit ekranını açarken oluşan renk patlaması(VİDEO)(ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, telefonu alalı 15 gün falan oldu. Klit ekranını açarken ekranın sağ üst köşesinde anlık mavi ışık patlaması oluyor.
    Herzaman yapmıyor. Çekim kötü olmuş ama hata anlaşılıyor.
    Bu cihaz arızasından mı olur? Telefon 5S

Tam olarak 3.sn.de oluyor

Ayarlardan tüm ayarları sıfırla yaptım düzelmedi.
    Ayarlardan ekran yerleşimini sıfırla yaptım düzeldi.
    Sonra ekranı kedime göre düzenledim, bazı uygulamaları falan klasörde topladım
    Sonuç; bu sefer farklı şekilde beyaz ışık çıkıyor

ÇÖZÜM:
    Arkadaşlar belki birilerinin işine yarar, telefonu yeni bir iphone olarak kurdum ama aynı hata devam etti. İlginç ama çözümü uygulama simgelerinin yerini değiştirerek buldum.
    Özellikle 2. veya 3. ekrandaki yukarıdan ikinci satırdaki simgelerden yapıyor. Şimdilik tespit ettiğim google map ve periskop simgesi, bunları 3. satıra aldığım zaman o parlama olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemented -- 13 Ekim 2016; 22:05:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bendede iphone se var. ios 10 yükledikten sonra bu sıkıntı ortaya çıktı. seninki kadar büyük patlama olmasada ince bir mavimsi patlama bendede oluyor. yazılımsal diye düşünüyorum. çünkü ios 9 da bu yoktu.
  • Apple destek ile irtibata geçtim. Cihazı Tanılardan kontrol etti cihazda sorun gözükmüyor dedi.
    Tüm ayarları sıfırla yaptırdı. Ama şimdi baktım yine yaptı. sanırım parmak izi ile açarken oluyor.
    Benim ios sürümü 9.3.5.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemented -- 13 Ekim 2016; 12:49:20 >
  • Ne olduğunu anladım ama neden olduğunu anlayamadım.
    Video hızını 0,25 yaptığınızda o mavi ışığın ekran gelirken periscop simgesinin altındaki mavi noktadan geldiği gözüküyor.

İkinci videodaki beyaz ışıkta google maps simgesinin altındaki yazıdan geliyor.

İlginç gerçekten. Telefonu yeni bir iphone olarak tekrar kurdum, ekranı kendime göre düzenledim bakalım tekrar yapacak mı:)

• ÇÖZÜM:
    Arkadaşlar belki birilerinin işine yarar, telefonu yeni bir iphone olarak ama kurdum aynı hata devam etti. İlginç ama çözümü uygulama simgelerinin yerini değiştirerek buldum.
    Özellikle 2. veya 3. ekrandaki yukarıdan ikinci satırdaki simgelerden yapıyor. Şimdilik tespit ettiğim google map ve periskop simgesi, bunları 3. satıra aldığım zaman o parlama olmuyor.
    Şunu da belirteyim, bu olay sadece parmak izi ile telefonu açarken oluyor, parmak izini iptal edip normal kaydırarak açarsanız kesinlikle olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemented -- 13 Ekim 2016; 21:57:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: raki balboğa

bendede iphone se var. ios 10 yükledikten sonra bu sıkıntı ortaya çıktı. seninki kadar büyük patlama olmasada ince bir mavimsi patlama bendede oluyor. yazılımsal diye düşünüyorum. çünkü ios 9 da bu yoktu.

Sizde bi dener misiniz yazdığım çözümü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbrk

quote:

bendede iphone se var. ios 10 yükledikten sonra bu sıkıntı ortaya çıktı. seninki kadar büyük patlama olmasada ince bir mavimsi patlama bendede oluyor. yazılımsal diye düşünüyorum. çünkü ios 9 da bu yoktu.

hocam kusura bakma bu aralar bakamadım foruma.
    evet bende dediğiniz gibi yaptım mavi simgeli tüm uygulamaları ortaya aldım. şuan bendede sorun çözülmüş durumda. arada sırada yapıyordu ama şuan hiç yapmamaya başladı.
    öneriniz gayet olumlu :) teşekkürler hocam
  • Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canbrk

quote:

hocam kusura bakma bu aralar bakamadım foruma.
    evet bende dediğiniz gibi yaptım mavi simgeli tüm uygulamaları ortaya aldım. şuan bendede sorun çözülmüş durumda. arada sırada yapıyordu ama şuan hiç yapmamaya başladı.
    öneriniz gayet olumlu :) teşekkürler hocam

Tamamen simgelerin yerleşimi ile tesadüfen oluşan bir durum.Düzelmesine sevindim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.