Şimdi Ara

iPhone kendiliginden unlock olmuş?Çözüldü!! SONUÇ POZİTİF.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 17
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 15
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 43 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 9
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • southpaww (15 mesaj) birber80 (3 mesaj) rh+ (2 mesaj) _Maxy_ (2 mesaj) AktifProje (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9 mesaj) Mobil (13 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> iPhone kendiliginden unlock olmuş?Çözüldü!! SONUÇ POZİTİF.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    812 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Telefonumu 1 senedir geveyli kullaniyordum. Ebat de para karsiligi unlock yapan guvenilir saticilara imei numarami yolladim ve unlock edip edemeyeceklerini sordum. 3 üde telefonun unlock oldugunu soyledi. Bende bazi sitelerden imei kontrolu yaptim ve unlock oldugunu gordum.

Ama ben umlock olmasi icin hicbirsey yapmadim. Kendiliginden boyle olmasi mumkun mu? Yapmam gerekenin telefonu en son surume yukseltmem oldugunu soyledi. Bunu yapmali miyim? Telefonun baseband i yukselirse tekrar kullanamam cunku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi southpaww -- 20 Ekim 2012; 1:43:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Yarbay
    4168 Mesaj
    Cümlelerin çelişiyor.Telefonun zaten unlock muş satıcıların söylediğine ve senin kontrol ettiğine göre ama geveyli kullanıyorum diyorsun.Unlock olması için birşey yapman gerekmez unlocksa unlock tur.Yada ben hiçbirşey anlamadım yazdığından.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    812 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Gevey ile kullaniyorum. Her hatti taktigimda 112 yi ariyorum. Ama unlock oldugunu soylediler. Bnmde kafam karistigi icin konu actim zaten

• Yarbay
    2381 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: slybzkrt

Gevey ile kullaniyorum. Her hatti taktigimda 112 yi ariyorum. Ama unlock oldugunu soylediler. Bnmde kafam karistigi icin konu actim zaten

telefonu en son surume yukseltmeden de unlock yapabiliyorsun zira ben denedim ama simdi sirasiyla neler yaptigimi hatirlamiyorum biraz arasitiriyimda mesajimi sonradan guncellerim.
    |
    |
  • Yarbay
    8230 Mesaj
    sen unclock telefonu bosuna bosuna geveyle kullanmışsın olay bu
    |
    |
  • Binbaşı
    1309 Mesaj
    quote:

Hocam bunu anlamanın yolu geveyi çıkartıp normal sim kartı takıp denemen.Telefonun hattı görüyorsa unlock olmuştur.Çokta karışık bir işlem değil yani.Eğer unlock olmuşsa dilersen itunes'a bağlanıp sürüm yükseltebilirsin.Ayrıca unlock işlemi için aktivasyon kodu gönderiyorlar diye biliyorum.Bütün operatörler için geçerlimi onu bilmiyorum ama.

Edit:Benim dediğim şekilde olmuyormuş,itunesdan son sürüme yükseltildikten sonra anlaşılıyormuş.Unlock olduğuna garanti veriyorlarsa olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shazam! -- 17 Ekim 2012; 17:25:04 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    254 Mesaj
    quote:

Restore etmeden de aktivasyon yapıldığını duymuştum. Telefonu kapatıp,kendi sim kartını taktıktan sonra kabloyla bilgisayara bağlayıp, itunes açınca hat geliyormuş. forumda "Unlock sonrası aktivasyon " diye bi arat istersen.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    352 Mesaj
    Beyler konuyu anlamak için einstein olmaya gerek yok, adam 3 kişiye sormuş unlock yapabilir misiniz diye, 3. de cihazın zaten unlock olduğunu, herhangi bir işleme gerek duyulmadığını söylemiş.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    812 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    konuyu anlamayanları anlayamıyorum. gayet açık yazdım. anlamayanlara tekrar anlatmaya çalışayım o zaman.

1-telefonu sıfır ve pasaport kayıtlı olarak, gevey ile çalışıyor diye aldım.

2-gevey ile kullanıyordum, hala da kullanabiliyorum.

3-ama para ile ublock edebilirsin dedi arkadaşım ve bende bu konuyu araştırdım.

4-AT T unlock yapıyordu bütün satıcılar, bende İsveç TELENOR'den aldığını, bunu unlock edebilir misiniz diye mesaj attım 3 tane satıcıya.

5-3 üde unlock telefonun zaten unlock olduğunu söyledi.

6-Ama ben unlock yapmak için hiçbir şey yapmadım.

7-Bana telefonu son sürüme güncellemem gerektiğini, bunu o zaman öğrenebilieceğimi söylediler.

benimde bu yönde çekincelerim var. Telefounun baseband yükselirse kullanamayacağım çünkü.

bu yüzden sizlere danışıyorum. umarım açıklayıcı olabildim bu sefer.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

konuyu anlamayanları anlayamıyorum. gayet açık yazdım. anlamayanlara tekrar anlatmaya çalışayım o zaman.

1-telefonu sıfır ve pasaport kayıtlı olarak, gevey ile çalışıyor diye aldım.

2-gevey ile kullanıyordum, hala da kullanabiliyorum.

3-ama para ile ublock edebilirsin dedi arkadaşım ve bende bu konuyu araştırdım.

4-AT T unlock yapıyordu bütün satıcılar, bende İsveç TELENOR'den aldığını, bunu unlock edebilir misiniz diye mesaj attım 3 tane satıcıya.

5-3 üde unlock telefonun zaten unlock olduğunu söyledi.

6-Ama ben unlock yapmak için hiçbir şey yapmadım.

7-Bana telefonu son sürüme güncellemem gerektiğini, bunu o zaman öğrenebilieceğimi söylediler.

benimde bu yönde çekincelerim var. Telefounun baseband yükselirse kullanamayacağım çünkü.

bu yüzden sizlere danışıyorum. umarım açıklayıcı olabildim bu sefer.

kullandığın hattan başka bir hat tak gevey kullanmadan hat cekiyormu bak bakalım sanırım burdan anlaşılır.
    |
    |

• Yarbay
    5861 Mesaj
    Kullandığınız telefon kontrat ile alınmış. Bazı operatörler kontrat süresi bittikten sonra cihazın sim kilidini otomatik olarak kaldırıyor. Yalnız sim kartı görebilmesi için, sim kilidin operatör tarafından kaldırılmasının ardından sizin cihazı iTunes'a bağlayıp güncellemeniz gerekir. Tabi cihazın kesin unlock olduğundan emin olun.

• Yüzbaşı
    812 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Kullandığınız telefon kontrat ile alınmış. Bazı operatörler kontrat süresi bittikten sonra cihazın sim kilidini otomatik olarak kaldırıyor. Yalnız sim kartı görebilmesi için, sim kilidin operatör tarafından kaldırılmasının ardından sizin cihazı iTunes'a bağlayıp güncellemeniz gerekir. Tabi cihazın kesin unlock olduğundan emin olun.

sorunda bu zaten. emin olursam bende deneyeceğim fakat emin olamıyorum.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    903 Mesaj
    Cihazın kontrat süresi bitmişse (sanırım 2 yıldı) bazı operatörler otamatik unlock yaparlar.

Sizde bencw bunlardan birine denk geldiniz.Eğer emin olamıyorsanız ve ben anlamıyorum çok diyorsanız IMEI numaranızı pm atın ha yok güvenemem derseniz adres vereyim siz sorgulayın.

• Yüzbaşı
    812 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: AktifProje

Cihazın kontrat süresi bitmişse (sanırım 2 yıldı) bazı operatörler otamatik unlock yaparlar.

Sizde bencw bunlardan birine denk geldiniz.Eğer emin olamıyorsanız ve ben anlamıyorum çok diyorsanız IMEI numaranızı pm atın ha yok güvenemem derseniz adres vereyim siz sorgulayın.

PM................
  • Yüzbaşı
    903 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AktifProje

PM................

Cihaz unlock geveyi çıkartın ve normal sim kart tepsisine koyarak kartınızı takın.Aktivasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cihaz Apple server larında unlock gözüktüğü için hiç bir problem çıkmaz gönül rahatlığıyla güncelleme vs yapabilirsiniz.

Baseband korumanıza artık gerek yok yani

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Itunes'a sadece simkart ile takıp bağla bakalım. Sürüm yükseltmeden oluyorsa ne ala. Bunları sorup bekleyene kadar, geveyi çıkartıp sadece simkart ile açmayı denedin mi?
    |
    |
  • Yarbay
    13995 Mesaj
    sözleşmenin süresi bittiyse unlock olmuş olabilir
    |
    |
  • Yüzbaşı
    812 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaslar sadece simkart taktim olmadi. Farkli hat taktim olmadi.

Arastirdigim kadariyla son surumu yuklemem lazimmis. Eger sizler yukseltin derseniz yapacigim bunu. Ne diyorsunuz??

• Yüzbaşı
    254 Mesaj
    quote:

Arastirdigim kadariyla son surumu yuklemem lazimmis. Eger sizler yukseltin derseniz yapacigim bunu. Ne diyorsunuz??

İçinde yüklü olan sürümü serverdan indirip, itunes dan shift restore yapınca unlock olmaz mı?
  • Yüzbaşı
    812 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: birber80

quote:

İçinde yüklü olan sürümü serverdan indirip, itunes dan shift restore yapınca unlock olmaz mı?

O zaman bildigim kadariyla baseband yulseliyor.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
Sohbet
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.