Şimdi Ara

iphone kayit? (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
604
Cevap
3
Favori
33.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iphone kayıt için pasaport un hangi ülke ve hangi tarihte yurt dışına çıktığının önemi varmı bunuda inceliyorlarmı acaba?
  • ülkeye bakmıyorlar ama 2008 yılı giriş li olması lazım önceki tarihleri kabul etmiyorlar birde merak ettiğim size mesajmı geldi kayıt için benim 4 ayı geçti hiç tık yok kayıt yaptırmadım mesajda gelmedi maşallah tıkır tıkır işliyor sistem :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: webbakkal

ülkeye bakmıyorlar ama 2008 yılı giriş li olması lazım önceki tarihleri kabul etmiyorlar birde merak ettiğim size mesajmı geldi kayıt için benim 4 ayı geçti hiç tık yok kayıt yaptırmadım mesajda gelmedi maşallah tıkır tıkır işliyor sistem :))

2008 olması şart değil.2007 -2008 giriş yapmış birisininde pasaportuyla kayıt yaptırabilirsin.
    4 ay geçmiş ve kapanmamışsa ya çok şanslısın yada daha önce imei değişimi olmuş olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: leon_21

quote:

ülkeye bakmıyorlar ama 2008 yılı giriş li olması lazım önceki tarihleri kabul etmiyorlar birde merak ettiğim size mesajmı geldi kayıt için benim 4 ayı geçti hiç tık yok kayıt yaptırmadım mesajda gelmedi maşallah tıkır tıkır işliyor sistem :))

2008 olması şart değil.2007 -2008 giriş yapmış birisininde pasaportuyla kayıt yaptırabilirsin.
    4 ay geçmiş ve kapanmamışsa ya çok şanslısın yada daha önce imei değişimi olmuş olabilir

imei numaram aynı kutusunu kendim açtım aynı numaraydı zaten :)) bu arada 2 hafta önce vodafone ana bayiinin dediği 2008 de Türkiye'ye girişli bir pasaport lazım Türkiye'den çıkış tarihi mühim değil ama girişi 2008 olacak demişti. Bende pek sallamadım doğrusu mesaj gelene kadar kayıtsızım :) mesaj gelirse evde bir sürü bozuk tel var atarım birisinin imeisini olur biter :))

• herkese merhaba,

imei kaydini kıbrıs a giris cikis yapmis olan pasaportla yapabilirmiyiz?. onemli olan giris cikis damgasi mi yoksa bununla beraber gidilen ulkenin vizesinede bakiyorlar mi?
  • son 2 günüm kayıt sistemi gecen cumartesiden beri çalışmıyormuş patlamak üzere cihaz :D günde 3 defa telefon edip kontrol ediyorum
    sizde durum nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaedHrOS -- 7 Nisan 2008; 11:50:12 >
  • Devre dışı hala. Pasaport süresi geçmek üzere olan insaların burda başvurularını alıyorlar ama kontrol takip numarası vermediği için resmen giriş olmuoyr o yüzden bu cihazlar kapanabilir. Benim pasaportun süresi var daha o yüzden son ana kadar bekleyeceğim kapanır da sonra açtırmaya çalışırsam o zaman hepten zor olacak hele ki sistem bu haldeyken
  • evet şu andada gidik sistem bu gelecek gibi değil.dün telekominikasyon kurumunu aradım durumu belirttim.sadece yuvarlak konuşuyorlar bitiş tarhine akdar kaydınızı yaptıramazsanız antetli kağıda o tarihde gittiğinizi ancak sistemde sorun olduğu için kayıt yaptıramadığınızı bildiren bir yazı almanız isteniyor.daha sonraki adım kapandıkdan sonra sistem yeniden düzelince Tk yı arayıp durumu izah etmek ve elinizdeki belgeler ve antetli kapıdınızı TK ya posta(!) ile göndermek ve beklemeye koyulmak.
  • Arkadaşlar neden bu kadar uğraşıyorsunuz hiç mi elinizde bozuk telefon yok yada bit pazarından çalışır halde 10-15 ytl'ye antika cihazlar var onlardan alıp imei kopyalaması yapın olsun bitsin..
  • quote:

Arkadaşlar neden bu kadar uğraşıyorsunuz hiç mi elinizde bozuk telefon yok yada bit pazarından çalışır halde 10-15 ytl'ye antika cihazlar var onlardan alıp imei kopyalaması yapın olsun bitsin..

bootloader 4.6 da IMEI değiştirmek mümkün gözükmüyor o yüzden benim kasmamın sebebi.
    ayrıca her restore edişimde IMEI değiştirmek uğraştıracak bir iş gibi.
  • Haklısın hiç değiştirmediğim ve kayıt ettirmediğim için birşey diyemem çok şükür ne kayıt mesajı geldi ne de telefonum kapandı :) nazar boncuğu smiley'i neden yok
    quote:

Orjinalden alıntı: MaedHrOS

quote:

Arkadaşlar neden bu kadar uğraşıyorsunuz hiç mi elinizde bozuk telefon yok yada bit pazarından çalışır halde 10-15 ytl'ye antika cihazlar var onlardan alıp imei kopyalaması yapın olsun bitsin..

bootloader 4.6 da IMEI değiştirmek mümkün gözükmüyor o yüzden benim kasmamın sebebi.

• quote:

Haklısın hiç değiştirmediğim ve kayıt ettirmediğim için birşey diyemem çok şükür ne kayıt mesajı geldi ne de telefonum kapandı :) nazar boncuğu smiley'i neden yok
    quote:

quote:

o zaman neden hakkında hiçbir bilginiz olmadığı konularda yorum yapıyorsunuz? birnin telefonu bozulsa bunun sorumluluğunu alabilecekmisiniz?
    bırakın insanlar normal şekilde kayıt altına almak için çalışsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaedHrOS -- 8 Nisan 2008; 10:12:01 >

• Hemen hemen her forumda ve ziphone sitesinde imei değişikliği hakkında bilgi var ve hiçbirisinde telefon bozuldu diye bir mesaj yok ama yine de haklısın hiç denemediğim bir olay için yorum yapmamam lazımdı fakat ben sadece bir öneri sundum.
    quote:

quote:

Haklısın hiç değiştirmediğim ve kayıt ettirmediğim için birşey diyemem çok şükür ne kayıt mesajı geldi ne de telefonum kapandı :) nazar boncuğu smiley'i neden yok
    quote:

quote:

o zaman neden hakkında hiçbir bilginiz olmadığı konularda yorum yapıyorsunuz? birnin telefonu bozulsa bunun sorumluluğunu alabilecekmisiniz?
    bırakın insanlar normal şekilde kayıt altına almak için çalışsınlar.

• var var tabi. ama yazıp geçmemek lazım böylece birazcık sorumlulukda almak lazım yazık insanlar boğazlarından kısıp alıyorlar cihazları.
  • Bu kayıt işi cidden sıktı ne bakımmış kardeşim sanki atla deve bir tane numara saklıyorlar sistemde topu topu telefon kapacan bunların yüzünden
  • düzgün çalışan sistemide bozuyorlar birşey değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: madxyloid

herkese merhaba,

imei kaydini kıbrıs a giris cikis yapmis olan pasaportla yapabilirmiyiz?. onemli olan giris cikis damgasi mi yoksa bununla beraber gidilen ulkenin vizesinede bakiyorlar mi?

Evet yaptirabilirsin K.K.T.C de yurt disi statusune giriyor. Pasaportuna basilmis giris belgesi yeterli olacaktir. Gidilen ulkenin vizesine bakmiyorlar Sadece giris damgasina bakiyorlar.
  • kayıt sistemi gün içinde çalışmadı. yarın son günüm artık kayıt yaptırmak için.
    yaptıramassam baseband düşürüm imei klonlayacağım tk ya açık duyurudur buradan.
  • Merhabalar. Iphonumu kaydettirecem. Ancak kayıt sırasında Pasaport sahibinin yanında olması gerekiyormu telefon? Yoksa sadece IMEI numarasını verse pasaportunu ve kimliğini gösterse kayıt yaparlarmı? Kayıt yaptıranlara cihazı sordularmı yani?

Teşekkürler ilgilenenlere.
  • Daha dün üsküdar'da ki bir turkcel extra ile konuştum.Sistemin bazen açık bazem kapalı olduğunu söylediler.Pasaport sahibi mutlaka kayıt işlemi sırasında orada bulunmalıymış.Ek olarak bana söylenen cihazında kayıt işlemine getirilmesi.Benim merak ettiğim konu haftasonları sistem çalışıyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.