Şimdi Ara

İPhone hakkında çok önemli bir kaç soru (İPhone uzmanları lütfen göz atsın)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İPhone karşıtı biriyken İPhone'u çok seven biri oldum merak ettiğim bir kaç soru var yanıtlarsanız çok sevinirim...
    1) Hangi video formatlarını destekliyor? DivX oynatamıyordu bildiğim kadarıyla onun için bir program geliştirildi mi yoksa tek çare MPEG4'e çevirmek mi? MPEG4'e çevirince az da olsa kalite kaybı yaşanır mı?
    2) Bu cihazı Türkiye'nin hiçbir satış noktasında bulmak mümkün değil mi? İlla yurt dışından getirtilip burada kırmak mı gerekiyor? 0'ı satılıyor mu?
    3) Kulaklık ses çıkışı ve kalitesini test edenler varsa N81'e göre nasıldır?
    4) Bluetooth ile cihazlarla bağlantı kurup veri gönderilebiliyor mu?
    5) İPhone 16 GB modeli varmış sanırım o Türkiye'ye gelecek mi?
    6) maximum kaç pixel çözünürlükte ve maximum kaç FPS videoları oynatabiliyor rahat bir şekilde?
    7) Televizyon yayınlarını izlemenin bir yolu var mı?
    8) Oyun yüklenebiliyor mu? mesela 3D büyük oyunlar? Oyun performansı nasıldır mesela Grafiklerin akıcılığı?
    9) yanıtladığınız için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ermeni_Surprizi -- 28 Mart 2008; 20:57:01 >

• 1-Evet sadece mpeg4 destekliyor. Converter ile mp4'e çevirirken ayarlardan çözünürlüğünü yüksek olarak seçerseniz herhangi bir kalite kaybı yaşamazsınız ama boyut olarak haliyle büyük olur.

2-Türkiye'de bazı telefoncular yurtdışından getirip satıyorlar. Ama garantili satışı Türkiye'de yok ve benim tahminim hiçbir zamanda olmayacak(Apple'ın Türkiye'ye gireceğini düşünmüyorum)

3-Nokia'ları bilmiyorum ama kaliteli bir kulaklık ile(misal sennheiser) bangır bangır ses çıkıyor diyebilirim :) , kendi orjinal kulaklığı pek kaliteli olmasada idare ediyor.

4-Şu an için gönderemiyor. (şu an için dememin sebebi yakın zamanda SDK çıkacak olması ve iphone için yapılamayacak programın kalmayacağını düşündüğümden)

5-16 gb olanları satanlar var şu anda. gittigidiyor gibi sitelerde bulabilirsiniz.

6-pixel ve fps olayını hiç test etmedim.

7-SDK çıktığı zaman flash desteği gelecek diyorlar. Bu sayede safari üzerinden onlie tv ilzeyebiliriz büyük ihtimalle.

8-Çok fazla oyun var. nintendo gameboy oyunlarından , ps1 oyunlarına kadar çeşit çeşit oyun var. Oyun konusunda şu anda rakipsiz diyebilirim.

9-Rica ederim

• arkadaşım çok teşekkürler bazı konularda aydınlattığın için =) ama banlanmışsın üzüldüm =(
  • neden banlandı acaba...

bak mp4 mov da destekliyo
  • başka tam detaylı bilgi verecekler. ben İPhone u sadece kağıt üzerindeki özellerini biliyorum az biraz :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeBeto18

başka tam detaylı bilgi verecekler. ben İPhone u sadece kağıt üzerindeki özellerini biliyorum az biraz :)

Telefonu azda olsa internet üzerinden denemek için BURAYA tıkla...
    AMA peşin söyleyim ordakinden daha iyi... ara yüzünü tam olarak yapamamışlar
  • tesekkurler
  • arkadaşlar İPhone'a hala daha Avi videolarını oynatabilmesi için bir program gelmedimi yaa :)
    bu arada Windows Live Messenger'ı çalıştırabiliyor mu?
    son soru ve benim için baya önemli >>> YouTube 10.000 video ile sınırlı demişlerdi bazı dedikodulara göre bu gerçek mi? 10.000 video ile sınırlı demekle Youtube'da var olan bütün videoları izleyebiliyorsunuz fakat 10.000 limitini aşmamak şartıyla mı demek istiyor? yoksa sadece Apple'ın kendi belirlediği 10.000 video dışında başka video izleyemiyorsunuz mu demek istiyor nedir bu olay aydınlatırmısınız. :))) önemliii...
    safari flash desteği İPhone'a hala gelmedi mi? yoksa hiç gelmeyecek mi?
    Apple İphone 3G 16 GB modeli gerçek mi? eğer gerçekse düz İPhone 'a göre farklılıkları nelerdir?
    lütfen yardım N82 kullanıcısı olarak İPhone'a geçmek istiyorum. kamera herşey demek değil hatta hiçbirşey :)

• bir de Avea'nın Mobil vizyon servisiyle aynı TV deki gibi TV izlenebiliyormuş (hiç denemedim N82 de hattım trkcll çünkü) İPhone alırsam Mobil vizyon gerçekleşir mi? hani flash yok ya o bakımdan sordum

birde bu Ziphone sürümü ne işe yarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ermeni_Surprizi -- 23 Mart 2008; 19:50:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeBeto18

arkadaşlar İPhone'a hala daha Avi videolarını oynatabilmesi için bir program gelmedimi yaa :)
    bu arada Windows Live Messenger'ı çalıştırabiliyor mu?
    son soru ve benim için baya önemli >>> YouTube 10.000 video ile sınırlı demişlerdi bazı dedikodulara göre bu gerçek mi? 10.000 video ile sınırlı demekle Youtube'da var olan bütün videoları izleyebiliyorsunuz fakat 10.000 limitini aşmamak şartıyla mı demek istiyor? yoksa sadece Apple'ın kendi belirlediği 10.000 video dışında başka video izleyemiyorsunuz mu demek istiyor nedir bu olay aydınlatırmısınız. :))) önemliii...
    safari flash desteği İPhone'a hala gelmedi mi? yoksa hiç gelmeyecek mi?
    Apple İphone 3G 16 GB modeli gerçek mi? eğer gerçekse düz İPhone 'a göre farklılıkları nelerdir?
    lütfen yardım N82 kullanıcısı olarak İPhone'a geçmek istiyorum. kamera herşey demek değil hatta hiçbirşey :)

iPhoneda 3G desteği yok, 16 gb lık modelinin tek farkı hafıza farkıdır.10.000 video limitinin doğruluğu konusunda bir bilgim yok bir dedikodu olarak dolaşıyor ortalıkta fakat eğer gerçek olsa bile 10.000 video'yu kaç yılda doldurabilirsiniz ki ?günde 1 video izleseniz 30 yıl gibi bir süre size yetecektir :)

Flash desteği henüz yok ama yakında çıkacağı yönünde söylentiler var.

• 10.000 video olayi bnce dogru degil youtube kapanmadan once avrupa yakasinin yeni bolumunu seyretmistim yani demek istedigim her eklenen yeni videoyu izleyebiliyorum buda demek oluyorki tum videolar iphone youtube da var..
  • hımm.. teşekkürler. YouTube'da var olan istediğiniz videoyu izleyebiliyor musunuz? hiç denediniz mi Pc den girip arama motoruna yazdığınızda çıkan videoyu iphone a da yazdığınızda çıkıyor mu yani uzun lafın kısası istediğimiz videoyu izleyebiliyoruz dimi var olduğu halde sonuç olumsuzdur falan çıkmıyo :D
    diğer sorulara da cevap lütfen gerçekten önemli
  • Youtube da istediğin herrrr videoyu izleyebilirsin flash özelliği geldi artık. Forumda var inceleyebilirsiniz. Youtube sınırsız.
  • Windows live messenger? Divx oynatabilme? bunlara da cewap nooooooolursunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lammez11

Youtube da istediğin herrrr videoyu izleyebilirsin flash özelliği geldi artık. Forumda var inceleyebilirsiniz. Youtube sınırsız.

ciddimisin bu süpppeerrr bi haber harikasın dostum TV yayınlarını safari üzerinden takip edebilecez yani yaşşasın ama önce bi İPhone alıyım sonra sevinirim link gönderirmisin dostum flash geldiğini içeren linki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ermeni_Surprizi -- 23 Mart 2008; 20:13:00 >

• Divx oynatma yok messenger olayıda beejive online messenger kullanıyorum yani safariden giriyosun bence en iyisi beejive

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Àhmet -- 23 Mart 2008; 20:45:19 >
  • flash yok henüz maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipodlover -- 23 Mart 2008; 20:44:11 >
  • Bu soruları sordugun iyi oldu Bebeto kardeş, ne zamandır bende inceliyorum n95 8gb alcaktım ama aynı zamanda iyi bir mp3 çalarda almayı istiyordum iphone fazlasıyla işimi görcek ama öss'den sonra alıcam ne yasıkki ama şimdiden araştırmakta yarar var..
  • MSN olayını IM Chat programıyla çözebilirsiniz, ya da safari üzerinden msn e girebilirsiniz.Yani işin özeti msn'e giriliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ipodlover

flash yok henüz maalesef.

Buyrun flash desteği bilenler bilmeyenlere anlatsın.

http://forum.donanimhaber.com/m_21676244/tm.htm
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.