Şimdi Ara

Iphone Dokunmatik Ekran Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
13.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Iphoneumu yere düşürdüm ve üst taraftan yarıya yakın kısmı dokunmatik özelliğini kaybetti. Cihazı restore etttim, sonra backup ettim hala aynı. Alt kısım çalışıyor. Bi çözümü var mı yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler... Iphone 2G

• Iphone da ekran ve algılama katmanı ayrı ayrı 2 şey. Ama ne yazıkki tek başına satılmıyor. Ayrıca ekrandan bunu ayırabilen de yok. Ekranın komple değişmesi gerekli. Geçmiş olsun. Maliyet en az 400 ytl...:(
  • Arzu ederseniz 250 YTL ye parçayı size temin edebilir adresinize göndertebiliriz. İletişim için PM gönderebilirsiniz. Sonrasında dilerseniz değişim işlemini kendiniz yada bir telefoncuya yaptırabilirsiniz...

Bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haXan2849 -- 26 Aralık 2008; 21:18:10 >
  • Teşekkür ederim, artık bi süre müzik dinlemek ve film izlemek için kullanacağım, en azından ekranın alt yarısı aktif olması bunları yapmama izin veriyor. Iphone kullanıcıların en büyük riski telefonlarını düşürdüklerinde bu gibi sürprizlerle karşılaşabilecek olmaları...
  • neden bu kadar çabuk pes ediyorsunuz?
    garip geldi bana...
    yarım iPhone kullanmaktansa hiç kullanmayın daha iyi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: a1g0rithm

neden bu kadar çabuk pes ediyorsunuz?
    garip geldi bana...
    yarım iPhone kullanmaktansa hiç kullanmayın daha iyi...

Konu ile ilgili yabancı sitelerde de araştırmalar yaptım. Algılama sorunu restore sonrasında da hala devam ediyor ise donanımsal bir arıza oldugu ve bunun da ancak ekran değişimi ile çözümlenebileceği anlatılıyor. Keşke başka farklı bi çözüm yoluda olsaydı.

• Hayir arkadaslar abarttiginiz kadar zor bisey deil dokunmatigin calismiyorsa tas catlasa 100 liraya dokunmatigi satiliyor bndede bnzer bi sorun oldu bn bqlikesirde oturuyorum 40 tl ye dokunmqtik satin aldim ve adam gozumn onunde takti vede cok basit bisekilde okadar para vericegine yol parasi ver birazcik 200 tl karda olursun ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: meder94

Hayir arkadaslar abarttiginiz kadar zor bisey deil dokunmatigin calismiyorsa tas catlasa 100 liraya dokunmatigi satiliyor bndede bnzer bi sorun oldu bn bqlikesirde oturuyorum 40 tl ye dokunmqtik satin aldim ve adam gozumn onunde takti vede cok basit bisekilde okadar para vericegine yol parasi ver birazcik 200 tl karda olursun ;)

2 yıllık konuyu nerden bulup hortlattın çok merak ediyorum
  • Benim iphone 2g herhangi bir düşürme, çarpma, ıslatma öyküsü yok. 2 haftadır telefonu tam şarj edince ekranı kullanamıyorum, titreşime alabiliyorum, home tuşu falan çalışıyor ama dokunmatik ekran çalışmıyor. Bekliyorum şarjı bitip kapanıyor. Tekrar şarja takıyorum telefon açılıyor ekran dahil herşey sağlam, şarj bitsin diye sonuna kadar bekliyorum ekran dokunmatiği yine gidiyor ve bunu hem direk fişten şarj edince hem de usb ile bilgisayardan şarj edince yaşıyorum... :S başına daha önce böyle bişey gelen var mı ???? Yardım bekliyorum...
  • Hort
    Cihaza upgrade et veya restore et düzelir aynı sorunu yaşıyodum düzeldi.
  • Bende de en tepedeki kısımda problem var sadece apple storeda zorlaniyorum malum secenekler ustte orda ,benimki durduk yere oldu restore etmeye su an icin niyetim yok acikcasi umarim donanimsal bisi degildir idare ediyor su anlik cihaz 3gs bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrcaptain

Bende de en tepedeki kısımda problem var sadece apple storeda zorlaniyorum malum secenekler ustte orda ,benimki durduk yere oldu restore etmeye su an icin niyetim yok acikcasi umarim donanimsal bisi degildir idare ediyor su anlik cihaz 3gs bu arada

Konunun tarihiservise ver

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.