Şimdi Ara

iPhone'dan Xiaomi ye geçiş? Sorularım var yardım ederseniz sevinirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun süredir Apple kullanıcısıyım. Bir çok sevdiğim yanı var fakat xiaomi ürünlerine ilgi duyuyorum. Yazılım Mühendisi öğrencisiyim. Kendi çapımda Android ve iOS tarafında uygulama yazıyorum. Son zamanlarda Androide olan ilgim biraz daha artmış durumda. İki işletim sistemine de ortalama bi kullanıcıdan daha fazla hakimim sorularım direk cihaz hakkında olacak. Bilgili kullanan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

1- Boyutu itibari ile Xiaomi Mi Max almayı istiyorum. (Fiyat olarak çok uygun - bu saatten sonra bi telefona 3000₺ üstü vermek istemiyorum). Sizce boyutu alışmadık derece de büyük mü? (iPhone 6 plus kullanıyorum)
    2- Oyun pek oynamam ama genelde bulunsun isterim bazen bi fifa - Real racing 3 oynamayı severim oyun performansı nasıldır?
    3- iPhone dam yola çıkarak batarya bana 1 gün rahat tamamlatıyor burda durum nedir?
    4- Garanti ve servis açısından Apple hiç yüzümü kara çıkartmadı hatta aynı anda 3 tane iPhone servise verdim ve hepsi yenisi ile değişti. Xiaomi arızalandığında ne yapıyorsunuz?
    5- Güncelleme durumu nedir? Bazı kelimeler İngilizce falan kalıyormuş ben genel de İngilizce kullanıyorum telefonu ama Yen'i sürüm güncellemeler de gelir mi yoksa Android 6.0 da kalır mı?
    6- internet tarayıcısı benim için önemli zaten büyük ekran sevmemin sebeblerinden biri de o memnun musunuz?
    7- Bu soruların benzeri Xiaomi Red Mi Pro içinde geçerli arkadaşıma da almak istiyoruz. O biraz daha pasif kullanıcıdır. Daha önce hep Samsung cihazlar kullandı. Önerir misiniz?
    8- Xiaomi Redmi Note 4 ile Redmi Pro arasındaki kamera harici fark nedir? Hangisi daha iyidir?
    9- Bütün saydığım cihazlar(Mi Max, Red Mi 4, Redmi Pro) arasında sıralama yaparsak performans açısından fark ve oranı nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1- İphone 6Plus'dan sonra o cihaz gerek kalite gerek donanımsal olarak üzer onu baştan söyleyeyim.
    2- 1080P ekrana göre performansın çok iyi olduğu söylenemez. (Kendim SD820'li Mi5 kullanıyorum o bile oyunlarda yer yer teklediği oluyor)
    3- Cihazın bataryası oldukça iyi ve uzun götürür.
    4- İphone servisi beklemeyin. Genelde delta bakıyor xiaomi cihazlara.
    5- Güncelleme durumu normal bir android cihaz gibi ekstrem beklentiniz olmasın.
    6- Cihazın kendi tarayıcısı gayet iyi.
    7- Xiaomi Red Mi Pro MTK işlemcili bir cihazdır. SD'ye göre eksileri vardır. Ama ihtiyaçlarını karşılar diye düşünüyorum.
    8- Tasarım ve kamera farkı var. Bana kalırsa ikisi de aynı cihaz.
    9- Bana kalırsa hiçbiri tercih edilecek cihaz değil. Mi5S veya Mi5S Plus'a yönelmek daha mantıklıdır. Gerek performans gerekse donanımı yüzünden.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Bende redmi note 3 var hicbir oyunda kasma, kare atlaması falan görmedim.

Xiaomi cihazlar malzeme kalitesi olsun, arayüzü olsun parasına göre çok iyi cihazlar.

1500 lira civarına kadar cikabilirseniz mi5s öneririm

• İki cevap içinde teşekkür ederim. Mi5S(plus) modellerinide bakacağım. Kafsm da az çok bişeyler belirdi. Başka arkadaşlarımda fikir söylerse daha da net bi cevap almış olurum.

• mi max ve 5s plus verilen paranın hakkını karşılayan cihazlar. bu 2 sini tavsiye ederim. batarya olarak iphone dan daha iyi( 1.5-2 kat) olacakları kesin. yazılım olarak diğer android marka-modellerden bir tık daha iyi cihazlar. servis olarak beklentileriniz fazla olmasın apple ile felan karşılaştırmayın bile. bana göre android akıcılık, uygulama açma hızı, menu geçişleri vb konularda ios dan oldukça geride, een büyük eksiği bu. herşey gönlünüzce olsun...

• Cevabınız için teşekkür ederim. Peki üstatlar şöyle bir soru sorsam 6" üstü fiyat olarak 1500-1600 e kadar ne önerirsiniz?

• teornek kullanıcısına yanıt
    huawei mate serisi ve 5s plus(5.7 inç) - mi max

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.