Şimdi Ara

iphone dan dvr'a bağlanıp kameraları izlemek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
3
Favori
165.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 mb hic bir ise yaramaz..bosuna kullanma bence..
  • sanirim kota asimindan parak kazanmak icin yapmislar, kota asimina izin veriyor tarife
  • balitec dvr h264 8 kanallı cihazımda eagle eye kurdum videoyu oynatamadım ip adresine erişelemedi diyor meye plus programında çalışıyor fakat kullanışlı değil ve görüntü leş.. eagleyede nasıl çalıştırabilirim arkadaşlar?
  • ya arkadaşım zorun ne allah aşkına zorun ne yani bu ne fantazi kamerayı tak televizyona görüntüleri izle abi telefondan izlemek sana ne gibi bir avantaj sağlıcak yani ne olucak başın göğemi ericek...
  • sanane be kardeşim aklın yetmez bu işlere seyahat halinde televizyonmu taşıyacaz senin zorun ne kıt zekalı olmak mı ??
  • hakaret yok ozaman videoyu kameranın ekranından izle :)))) allah allah yaa :)))9
  • Arkadaşlar önceki mesajları titizlikle okudum. ancak ne yazık ki doyurucu cevapları bulamadım.

bir komşumun fırın dükkanı var ve geçenlerde kendi imkanlarıyla balitech marka 9904 isimli bir 4 kanallı dvr kayıt cihazı almış. 3 tane de 480 tvl 36 IR led li gece görüşlü kamera almış. bağlamış. bende bu arada bayağı öğrenmiş oldum.
    Ancak i-phone cihazından bir türlü bağlanamıyro.
    aplayer isminde bir oynatıcı ile çalışabileceğini araştırdım.
    yalnız kafama takılan bir soru var.
    bu app storeden indirilen aplayer oynatıcısında oturum açmak için sadece

IP : 192.168.1.111
    Host : xxx
    Port no : xxx

bilgilerini girmek yeter li midir?

Bunları anlatan doğru düzgün adım adım bir kaynak verebilir misiniz? Ya da yönlendirir misiniz (youtube vs. olabilir)?

Bunların haricinde bir de farklı bir sorum olacak.
    ilk girilen ıp kısmına dvr kayıt cihazına verilen 192.168.1.xx gibi bir ip ardesine i-phone dan nasıl ulaşılabilir ki?
    Bu ip localde işe yarayan bir ip değil midir?
    Yani uzaktan erişim için (i-phone için) modemin bağlı olduğu ip gerekmez mi ? (71.xxx.xxx.xxx gibi)
    Bu modemin ip nuamrasını da fişler her çekilip yeniden aygıt çalıştırıldığında dhcp den farklı bir ip almamamakta mıdır?
    İşte burası aklıma yatmadı. 192.x.x.x li yerl alan ağ adresini nasıl olur da her seferinde i-phone gibi cihaz internet üzerinden algılayabilir?
    Bilen birisi açıklayabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mbekci

Arkadaşlar önceki mesajları titizlikle okudum. ancak ne yazık ki doyurucu cevapları bulamadım.

bir komşumun fırın dükkanı var ve geçenlerde kendi imkanlarıyla balitech marka 9904 isimli bir 4 kanallı dvr kayıt cihazı almış. 3 tane de 480 tvl 36 IR led li gece görüşlü kamera almış. bağlamış. bende bu arada bayağı öğrenmiş oldum.

Bunları anlatan doğru düzgün adım adım bir kaynak verebilir misiniz? Ya da yönlendirir misiniz (youtube vs. olabilir)?

ilk girilen ıp kısmına dvr kayıt cihazına verilen 192.168.1.xx gibi bir ip ardesine i-phone dan nasıl ulaşılabilir ki?
    Yani uzaktan erişim için (i-phone için) modemin bağlı olduğu ip gerekmez mi ? (71.xxx.xxx.xxx gibi)
    Bu modemin ip nuamrasını da fişler her çekilip yeniden aygıt çalıştırıldığında dhcp den farklı bir ip almamamakta mıdır?
    İşte burası aklıma yatmadı. 192.x.x.x li yerl alan ağ adresini nasıl olur da her seferinde i-phone gibi cihaz internet üzerinden algılayabilir?

DVR'a bağlı modemin statik ip'ye sahip olması gerekiyor. Bunun için servis sağlayıcınızla iletişime geçmelisiniz. TTNet'te aylık 2-3 liraya statik ip veriyorlar. 192 ile başlayan ip localdir. Modem kapanıp açıldığında statik ip değişmez. O yüzden ip adresi dediğimiz gibi olmalı.

• Arkadaslar sabit ip olmadan uzaktaki Dvr kayıt cihazına nasıl bağlanıyorsunuz is yerinde Dvr kayıt cihazı var ağ bağlantısı da mevcut ama evden yada uzaktaki başka bir bilgisayardan defalarca denedim sonuca ulaşamadım bağlantıyı nasıl sağlıyorsunuz anlatırsanız çok sevinirim
  • Statik ip kullanmadan dyndns servisleri ile de çözebilirsiniz. Ancak burada önemli nokta gereken portları açıp, ip yönlendirmelerini modem üzerinden yaptınız mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbekci

Arkadaşlar önceki mesajları titizlikle okudum. ancak ne yazık ki doyurucu cevapları bulamadım.

Hocam merhaba öncelikle sorularınızdan kafam karışık olmuş bizde kamera işi yapıyoruz ama size kısaca özetleyeyim.

İlk önce cihaz balitech demişsiniz.Balitech cihazdan

bu resimleri bende bir sorun yaşadığımda çekmiştim örnek olması açısından

Şimdi eğer 80 portundan açacaksanız modemin içine girişi port numarasını değiştirmeniz lazım.

Ben karışıklık olmasın diye 80 portundan açmıyorum kafama göre bir port giriyorum örneğin 1000 portu açıyorum.Alttaki resimde deneme amaçlı açtım.

1000 web portu olacak bu port numarası resimdeki gibi cihazada girilecek(burada 80 isteyen böylede yapabilir ama ozaman 80 portu açması lazım ben modemle karışmaması açısından 1000 portu vedim)

Cihazın port ayarları
     iphone dan dvr'a bağlanıp kameraları izlemek
    Cihazın web sunucusu
    medya portuda istediğiniz bir değer olabilir aynısını modeme açıyorsunuz.

örneğin bu ayarları yaptığınızda 192.168.1.100:1000 numarasını girerek ağdan bağlanıyorsunuz.Dhcp karıştırmaya gerek yok.80 portundan açsanız 192.168.1.100 şeklinde ağdan bağlanıcaksınız ama 80 portu açmak için modemin port numarasını değiştirmek gerekiyor bildiğim kadarı ile o yüzden kafanıza göre verdiğiniz portu iki nokta üst üste yapıp girmek daha mantıklı.

Aynı şekilde ip nosunda örneğin 88.254.59.62:1000 girerek açıyorsunuz.

NOT:MODEMDEN PORT AÇTIKRAN SONRA FİREWALL ( GÜVENLİK AYARLARINIZI KAPATMANIZ LAZIM)
    NOT:RESİMLERDEKİ 80 PORTUNA GÖRE AÇILMIŞTIR.SİZ SORUN YAŞAMAMAK İÇİN BAŞKA PORT VERİNİZ VE VERDİĞİNİZ PORTU İKİ NOKTA ÜST ÜSTE KOYARAK AĞDAN VEYA İP DEN AÇINIZ:
    kullandığım iphone programı eagle eyes , meye, vmeye birde naway bunlardan balitech açabilirsiniz.

Ayrıca balitech cihazın içerisinden ayriyetten mobile port yeri var onuda cihazdakinin aynısını porta açmanız lazım.Default oalrak 15961 portu etkindir.Bu portuda modeme açacaksınız.

Telefondan bağlanırken

örneğin yerel ağdan 192.168.1.100 olarak adres bölümüne giriyoruz.
    port bölümünede açtığınız 15961 portunu giriyoruz.

ip dede 88.254.59.62 olarak adres bölümüne giriyoruz.
    port bölümünede açtığınız 15961 portunu giriyoruz.

dikkat edin bunların sonuna yukarıda bilgisaydam girdiğimiz web portunu girmeyin.

Bu arada eğer ip niz statik değilse sürekli değişecektir.Fişler çekilip takılıdığında elektirikler kesilip geldiğinde.Ağdan her daim bağlanabilirsiniz. Ancak uzaktan ip nosunu bilmezseniz.Bağlanamazsınız.Dhcp kullanmıyorum eğer sürekli bir kopukluk kamera gitmesi oluyorsa DHCP kullanıyorum DHCP manuel olarak ayar yapmak için.
    Tabi statik ile uğraşmak istemezseniz bununda yolu var dyn.dns diye bir web sitesi var üye olup üyelik bilgilerinizi modemin içine giriyorsunuz.

Siteye girdiğinizde sizin o anki ipnizi size nerde olursanız olun gösteriyor.

Çok yakında ayrıntılı bir video destekle FUll montaj kamera kurulumu port açma cihaz ayarı kamera bağlantıları tamamını teknik destek olarak vereceğiz.
    Ancak ilk önce kendi sitemi açmam lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 1 Ocak 2012; 12:52:49 >

• @78erhan78 hocam ufak rica. Fotoğrafları S image şeklinde yüklerseniz daha iyi olur. Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nikola Tesla

@78erhan78 hocam ufak rica. Fotoğrafları S image şeklinde yüklerseniz daha iyi olur. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: zazoo

Statik ip kullanmadan dyndns servisleri ile de çözebilirsiniz. Ancak burada önemli nokta gereken portları açıp, ip yönlendirmelerini modem üzerinden yaptınız mı ?

Modem üzerinden gerekli olan portları actım dediğiniz servisi daha önce denemedim Nasıl kullanılıyor acaba ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Offchu!

quote:

Orijinalden alıntı: zazoo

Statik ip kullanmadan dyndns servisleri ile de çözebilirsiniz. Ancak burada önemli nokta gereken portları açıp, ip yönlendirmelerini modem üzerinden yaptınız mı ?

Modem üzerinden gerekli olan portları actım dediğiniz servisi daha önce denemedim Nasıl kullanılıyor acaba ??

http://www.digital-eliteboard.com/showthread.php?36351-Dyndns-Adresi-Nasil-Yapilir

sanırsam ücretli olmuş bu servis.

• ..
  • Neutron marka Dvr kayıt cihazını iPhone üzerinden hangi program ile izleyebilirim
  • Neutron DVR HR09 modelini kullanıyorum, çok aradım çok program denedim fakat bir türlü iphoneda programını bulamadım,
    sadece webden izleyebiliyorum, safariden de çıkıyor ama çok kullanışsız ve takılıyor
    bu cihazı kullanıp iphoneda app üzerinden görüntü alabilen varmı?
    yardımızı bekliyorum arkadaşar, cihazın resmide ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sculpneo -- 12 Ocak 2012; 18:36:55 >
  • Merhaba konuyu anlamaya calisiyorum tecrube sahibi biri olarak arabama bir cam taktirmak istiyorum iphonedan izleyebilecegim sekilde gereksinim olan marka ve materyaller neler acaba yardim edermisiniz?
  • Ben Bolide DVR Live programını kullanıyorum.

http://itunes.apple.com/tr/app/dvr-live/id373005174?mt=8

Ücretsiz ve hızlı bir program. Eksileri ses yok, kayıt izleme yok. Benim işimi her türlü görüyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.