Şimdi Ara

İphone da film izlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler iphone da 4-5 saat dizi-film vs. İzlesek telefona bi zararı olur mu? Malum telefon pahalı, garanti de 2 aya bitiyo. Bişey olursa eski monofonik telefonlara düşerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Batarya konusunda hocam. Yazmayı unutmuşum

• bence hic kullanma pilin asinir sonra 300 tl batarya parasi 😀😀😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bataryayı biraz daha çabuk aşındırmış olursunuz. Elinizdekini telefon olarak kullanmanız menfaatiniz icabı.

• Film ve dizi seyretmek için iPad çok iyi oluyor. iPhone da fazla hırpalanmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leon FR kullanıcısına yanıt
    Doğru diyosunuz hocam. Bu telefon bozuldu mu yenisini almak bütçeyi bayağı zorluyo. Pc den izliyecem artık dizileri

• İzleyin hocam ya bir şey olmaz olursa da olur o kadar para veriyoruz istediğimiz gibi kullanmayacaksak ne diye aldık anasını satıyım!

• Telefonu kullanmayacaksan niye para verdin ?

Film izlemenin hiç bir zararı olmaz bataryayada hiç bir şey olmaz ! Çünkü telefonu yoracak ısındıracak bir işlem yapmıyorsun bataryayı öldüren 3 şey vardır 1. Cihaz kapanana kadar kullanmak 2. Cihazı aşırı derecede sıcakken kullanmak 3. Şarjda iken kullanmak tabi bunun zarar veren yönü yine ısınma ile bağdaşıyor cihaz şarjda iken kullanmazsan ısınmaz ama sen şarjda kullanırsan ısınır ve batarya sıcakta çalışırken ölmeye başlar. Bu 3 kuralı unutmayın bu 3 kurala uyarsanı cihaz 2 sene şarj sorunu yaratma elbette bir miktar ölür ama çok aman aman ölmez

• albyrock2789 A kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi açtı mı 3-4 bölüm diziyi izlemeden kapatmıyorum. Böyle de olunca insan ister istemez batarya ölür mü diye düşünüyo. Dediğiniz gibi ben nerdeyse hep şarjdayken izliyorum filmleri. Öyleyse böyle yapmayım bi daha

• albyrock2789 A kullanıcısına yanıt
    Cihaz 2 yaşını doldurdu ve bunlara dikkat ederek genelde şarjda iken kullanırım çokta titiz değilimdir batarya konusunda. İstediğim gibi hiç çekinmeden kullanıyorum. Ve wear off 11% daha. Normalde iki yılda 20% azalması gerekirken ben kafamın estiğine göre kullanıyorum ve hala taş gibi maşallah. Öyle yok aman film izlemiyim oyun oynamayayım demem asla. Oynadığım oyunlarda zaten hep yüksek kalitede büyük boyutlu oyunlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gastarbeiter kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar haklısınız hocam da. Telefonu kyk nın verdiği krediyle aldım. Bozulur bişey olursa telefon bi daha alamam.

Geçen nisanda wifi ve bluetooth sorunu yüzünden cihaz değişimi aldım. Garanti bittiğinde sorun falan olursa onu düşünüyorum

• Saydıklarınız cihazın zaten yıpranmakta olan ömründen fazlasını götürmez.

Cihazı kapanana kadar kullanmak telefonun ömrümden ekstra yemez. Cihazı %90'da iken 10 kere şarja takmakla kapanmış telefonu bir kere şarja takmak aynı. O yüzden fırsat buldukça şarja takmayı önerirler.

Cihazı aşırı derecede sıcakken kullanmak yine bataryadan yemez. Sonuçta cihaz bu. Adamlar bu cihazı üretirken ısındığını/ısınacağını bilip öyle yapıyor. Elektronik devre. Isınır da, bozulur da. Cihazı sıcakken kullanmakla batarya ömrünün azaldığını gösteren ne bir çalışma mevcut ne de bir durum.

Cihazı şarjda iken kullanmanın cihaza hiçbir olumsuz etkisi yok. Bunu söyleyen ağır sallıyor. Bizzat Apple destek uzmanlarından da duydum. Tek fark, işlem yaparken bataryanın dolması. Yok şarjda iken cihazı kullanmayın, batarya uçar. Yok patlar, vs vs. Şehir efsanesi bunlar.

Hem ayrıca batarya bu, cihazı kutusundan çıkardığınızdan beri her gün şarja takarak ömründen yiyorsunuz. İsteseniz de istemeseniz de zaten yıpranıyor. Ama sizin saydıklarınızın fazladan yıpranma ile doğrudan yakından alakası yok.

Telefonun telefon gibi kullanılması taraftarıyım. Bazıları gerçekten abartıyor. Kimi elinden düşürmez, kimi oyun konsolu olarak kullanır, vs. Telefon bu. Açıp alo deyip kapatırsın. Mesajını yazarsın. Lazım olunca da internete girersin. Yani gerektiği gibi kullanırsın. Zaman öldürmek için değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 23 Haziran 2017; 11:5:31 >

• Biraz saçma bir soru olmuş

Telefonda film izlemenin bi zararı olmazki.

Bataryası bitene kadr izler sonra şarja takarsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.