Şimdi Ara

iPhone Beyaz Ekran

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bu konu ile ilgili daha öncede bir başlık açmıştım bir sonuç çıkmamıştı. Telefonum 5-6 gündür tamirde. Yalnız tamirci "abi anlayamadım senin bu telefonu, böyle kaç tane telefon geldi hepsini hallettik; senin telefonda tık yok" diyor. Bunu diyen tamirci işini iyi yapana biri bu arada.

Neyse sadete geleyim:

Durum şu 5- gün önce kullandığım iPhone 3GS darbe veya su teması olmadan gelen bir aramanın ardından beyaz ekrandan başka bir şey göstermez oldu.

Telefonun da ekran hariç fonksiyonları çalışıyor. Mesela voice control sayesinde "play music" diyorsun müzik çalıyor veya sessize alıyorsun telefon titriyor gibi.

Bağladım hemen iTunes' a telefonu görüyor, hi bir sorun yok. Hemen restore ettim sorun düzelmedi.

Daha önce açtığım konuda sorun kesin lcd paneldedir dediler ama öyle bir şey de yok. Benim ekranımı gözümün önünde başka bir iPhone' a taktı ekranım çalıştı.

ÖZETLE Durum şu ki;

* Lcd panel çalışıyor problemsiz.

* Telefon tepki veriyor iTunes görüyor falan, anladığım kadarı ile telefonun iç aksamında da ciddi bir problem yok.

* Yazılım desen restore bile çare olmadı

Şimdi bu sorunu daha önce yaşayıp çözen veya bir fikri olan arkadaşlar, sorunun sebebi ya da çözümü konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim. Yani bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir.

Yazım hafif uzun oldu okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi forumlar

• Garantisi varsa ver garantiye.
  • Garantisi olsa ni uğraşsın adam bu kadar ekranını baska telefona takmıslar denemişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: plssnwrme

Garantisi varsa ver garantiye.

nobel için aday gösteriyorum hocam sizi, sıkıntı olmaz umarım?
  • Tamirciye vermissin hemde isini bilen birisine adam yapamamis, daha once de boyle bir konu acmissin ordaki verilen cevaplarinda sonucsuz cikmis ve sen simdi diyorsunki adamin gorerek yapamadigi telefonu siz burdan konusarak yapin mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

Tamirciye vermissin hemde isini bilen birisine adam yapamamis, daha once de boyle bir konu acmissin ordaki verilen cevaplarinda sonucsuz cikmis ve sen simdi diyorsunki adamin gorerek yapamadigi telefonu siz burdan konusarak yapin mi ?

Yahu forumda sizler gibi "luzumsuz başlıkları" tespit eden, millete ayar veren, forum inzibatları olmasa neler yapardık bilemiyorum. Yani forumdaki onca luzumsuz başlık bitti sıra benim gayet net bir dille izah ettiğim teknik soruna geldi.

Elektronik cihazlardaki bazı arızaların sebepleri o kadar farklı ve küçük şeyler olabiliyor ki gözden kaçıyor. Eğer bu durumu daha önce tecrübe etmediyseniz sorunu tespit etmeniz çok güç. Forumda ki arkadaşlarımızın tecrübeleri göremediğimiz veya aklımıza gelmeyen ihtimalleri görmemizi sağlar belki.

Millet iPhone' u ne renk alayım dediğinde sıkıntı yok, beyaz ekran problemi denildiğinde aauuuvv.

• quote:

Orijinalden alıntı: knidos

Garantisi olsa ni uğraşsın adam bu kadar ekranını baska telefona takmıslar denemişler

o da doğru
  • quote:

Orijinalden alıntı: adım şahin, alamanım.

quote:

Orijinalden alıntı: plssnwrme

Garantisi varsa ver garantiye.

nobel için aday gösteriyorum hocam sizi, sıkıntı olmaz umarım?

Post kasma çabaları vol. 3242452223

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Jobs -- 20 Aralık 2012; 18:32:21 >
  • Hocam lcd panelde sorun yoksa akla gelen ilk yer logic board olmalı.Onu degiştirip yine aynı paneli taksınlar öyle deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evolution

Hocam lcd panelde sorun yoksa akla gelen ilk yer logic board olmalı.Onu degiştirip yine aynı paneli taksınlar öyle deneyin.

Hocam logic board' ıdeğiştirmekten bahsediyorsunuz logicboard hemen hemen cihazın kendisi demek değil mi? Başka bir yolu yordamı veya logic board' a bir müdahale falan mümkün değil midir?
  • ekranı değiştir büyük ihtimal ekranda sorun var arkadaşa sadece ekranı değiştirmesini söyle panel sorun çıkarmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 20 Aralık 2012; 20:57:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

ekranı değiştir büyük ihtimal ekranda sorun var arkadaşa sadece ekranı değiştirmesini söyle panel sorun çıkarmaz

Benim ekranımda sıkıntı yok başka bir iPhone' a taktık çalıştı. O iPhone' un ekranını benim telefona taktık oda aynı problemi gösterdi. Sıkıntı başka bir şey ama ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trapattoni11

quote:

ekranı değiştir büyük ihtimal ekranda sorun var arkadaşa sadece ekranı değiştirmesini söyle panel sorun çıkarmaz

Benim ekranımda sıkıntı yok başka bir iPhone' a taktık çalıştı. O iPhone' un ekranını benim telefona taktık oda aynı problemi gösterdi. Sıkıntı başka bir şey ama ne?

http://www.akilliphone.com/watermark.php?src=images_buyuk/f62/iphone-3GS-Orjinal-Lcd-Soket_6562_1.jpg

ekranın filmini taktığınız board'ın üzerindeki bu dişlere masa lambasıyla yada yüksek bir ışıkta dikkatlice bakın eğrilme yada dişlerin bir tanesinde kayıp olmuş olabilirmi

eğer yoksa selülozik tinerle yinede bir fırçalayıp denemenizde fayda var, cihaza zararı olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 20 Aralık 2012; 21:19:59 >

• quote:

quote:

quote:

http://www.akilliphone.com/watermark.php?src=images_buyuk/f62/iphone-3GS-Orjinal-Lcd-Soket_6562_1.jpg

ekranın filmini taktığınız board'ın üzerindeki bu dişlere masa lambasıyla yada yüksek bir ışıkta dikkatlice bakın eğrilme yada dişlerin bir tanesinde kayıp olmuş olabilirmi

eğer yoksa selülozik tinerle yinede bir fırçalayıp denemenizde fayda var, cihaza zararı olmaz

Cevabınız için teşekkür ederim. Şu an cihaz elimde değil ama yarına tamir olmamışsa telefonu alacağım. Önerinizi deneyeceğim. Ama daha kötü bir ihtimal olarak dişlerde kayıp veya kusur varsa ne yapılmalı? Eğer sıkıntı burada da değilse başka ne sebep olabilir? Cihaz beni uğraştırdı baya onun için bu kadar soru soruyorum. İyi forumlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cevabınız için teşekkür ederim. Şu an cihaz elimde değil ama yarına tamir olmamışsa telefonu alacağım. Önerinizi deneyeceğim. Ama daha kötü bir ihtimal olarak dişlerde kayıp veya kusur varsa ne yapılmalı? Eğer sıkıntı burada da değilse başka ne sebep olabilir? Cihaz beni uğraştırdı baya onun için bu kadar soru soruyorum. İyi forumlar.

rica ederim elimden geldiğince

eğrilme varsa düzeltebilirsiniz daha öncede yaptığım bişey hafifce iğne gibi bişeyle düzeltilebilir kayıpsa inan bundan sonrası benide aşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 20 Aralık 2012; 21:35:18 >

• O telefondan hayır gelmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem2602

O telefondan hayır gelmez.

geldi forumun huysuzu
  • ekran gitmiş 3 gs te başıma cok geldi ekran soketinin yanındaki soketi ekran soketinden önce takarsanız ekran yanıyor bilginiz olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.