Şimdi Ara

Iphone aldım sorularım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar bugün iPhone aldım biraz kurcaladım ama sormak istediklerim var..
    1-Tuş kilit ekranında bildirimler gözüküyor telefon komple Türkçe ama başlıkta Settings yazıyor bu neden İngilizce
    2-iTunes üzerinden müzik satın alsam bilgisayarıma flaşıma falanda kopyalayıp dinleyebilir miyim indirme seçenekleri falan var mı?
    3-Kamera akşam ev aydınlatmasında leş gibi foto ve video çekiyor bir ayar yapmam gerekiyor mu? (Model 7plus)
    4-Orta tuşun bozulmaması için ekrana gelen bir nokta varmış nasıl açabilirim?
    Şimdilik bu kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 bende daha deneme aşamasındayım ama sormak istediğim birşey var > video kaydı yaptıktan sonra izlediğinde bir ses oluşuyor mu ? rüzgar ya da uğultu gibi ?
    4 için ayarlara gel,arama çubuğuna assistivetouch yaz onu etkinleştir.

bende ip7 plus yeni kullanmaya başladım note 5'ten sonra ayarlar kısmı çok zor geliyor şimdilik.
  • Holy Templar kullanıcısına yanıt
    Evet şimdi video çektim uğultu bendede var..
    Bende uzun zamandır android kullanıyordum şu an için iOS tan pek memnun kalmadım .. androiddeki bazı küçük ama önemli detayları bunda bulamadım..
    mesela instagramda keşfet bölümünde resme basılı tutunca büyümüyor , YouTube'da ses açıp kısmak için ses tuşuna bastıktan sonra ekran üstünden dokunmatik olarak yapılamıyor ,direk player üstünde bir noktaya tıklayarak ileri alınmıyor tutup sürüklemek gerekiyor, WhatsApp da video gönderirken gönderimin bitmesini bekletiyor başka birşey yapılmıyor .. belki ben yapamadım bi yolu var mı bunların bilmiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 23 Haziran 2017; 22:14:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ters Adam

Evet şimdi video çektim uğultu bendede var..
    Bende uzun zamandır android kullanıyordum şu an için iOS tan pek memnun kalmadım .. androiddeki bazı küçük ama önemli detayları bunda bulamadım..
    mesela instagramda keşfet bölümünde resme basılı tutunca büyümüyor , YouTube'da ses açıp kısmak için ses tuşuna bastıktan sonra ekran üstünden dokunmatik olarak yapılamıyor ,direk player üstünde bir noktaya tıklayarak ileri alınmıyor tutup sürüklemek gerekiyor, WhatsApp da video gönderirken gönderimin bitmesini bekletiyor başka birşey yapılmıyor .. belki ben yapamadım bi yolu var mı bunların bilmiyorum..

youtube ses ve video ileri alma konusunda bende sana katılıyorum,android'de daha kullanışlıydı.mesela wifi simgesine basılı tutunca wifi ayarlarına gitmiyor,her wifi bağlantısı için ayarlardan bağlanmak gerekiyor ya da whatapp'ta bir grupta veya biriyle konuşuyorum ve menüye dönüp whatapp'ı kapattım,tekrar açınca son kaldığım yerden giriş yapıyor ( normalde olması gereken uygulamayı sıfırdan başlatmasıdır ) bende bunu düzeltemedim.son olarak ses konusunuda çözemedim,android'te ses alçaltıp - artırınca bildirim,zil sesi,medya olarak ayarlama yapılıyordu ios'ta buda yok heralde.
    dediğin gibi bunlar küçük gibi görünsede günlük kullanımda oldukça faydalı düzenlemeler.

• 1-Bilmiyorum.
    2-Evet kopyalanıyor.Müziklerde DRM koruması yok.
    3-Yeni iPhone'ların arkasında şeffaf koruma yapışkanı olur.Eğer hala telefonun üzerindeyse çıkarın o yapışkanı.Çünkü kamera ve video mikrofonunu etkiler.(Video mikrofonu;kameranın yanında ki küçük delik.)
    Ayrıca fotoğrafları HDR çekmeye çalışın.
    4-Orta tuşun bozulmaması için Ayarlarda-Genel-Erişebilirlik-Etkileşim başlığında "Assistive Touch" denen bir özellik var bunu aktif etmeniz lazım.
    Assistive Touch ayarlarını özelleştirebilirsiniz.Özelleştirme ile mesela Üst kilit/Home tuşlarına basmaya gerek olmadan ekran görüntüsü çekebilirsiniz.Ben kullanıyorum bunu.
  • 7 Plusda orta tuş basmaktan bozulmaz, çünkü orta tuş kalmadı Titreşim ile tuş hissiyatı sağlanıyor sadece.Içeriye giren bir mekanizma yok yani.
  • haklısın ama 2 işletim sisteminin de kendine has ayrı özellikleri var. ayrıca instagramda fotoğrafın üstüne biraz sert basarak da resmi büyütebilirsin 3d touch ile.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.