Şimdi Ara

iPHONE'A ALDIĞIM ÜCRETLİ UYGULAMALAR, iPAD'DE DE ÇALIŞIR MI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    iPhone kullanıcısıyım. Herhangi bir uygulamanın Apple Store'daki bilgilerinde ''iPod Touch ve iPad uyumludur'' bilgisi yer alıyor. Soru başlığımda da belirttiğim gibi iPad uyumlu olduğu yazan ücretli bir uygulamayı (yada uygulama içi aldığım özelliği), iPad'de de kullanabilir miyim, yoksa tekrar satın almak zorunda mıyım ?

• Hayır satın almak zorunda değilsin. Bir ürünü sarın aldıysan uyumluğu olan bütün cihazlarına ücretsiz olarak kurabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Extreme Victory kullanıcısına yanıt

Yanıtınız için teşekkür ederim..
    Fakat anlayamadığım bi konu var.Önce iTunes'i PC'den açıyorum. Herhangi bir uygulamayı iPhone ve iPad için ayrı ayrı aradığımda, her iki cihaz için ayrı ayrı çıkmasına rağmen yukarıda ekran alıntısını yüklediğim ''Priime'' adlı fotoğraf düzenleme uygulaması için sadece iPhone uygulaması yer alıyor, yani iPad kısmında çıkmıyor ancak söz konusu uygulamanın bilgilerinde iPad uyumlu olduğu da yazıyor..

• Son yazdığım mesajda değindiğim konuya yanıt gelir umarım.. Bilgi sahibi arkadaşlardan yanıt bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: distomat

Yanıtınız için teşekkür ederim..
    Fakat anlayamadığım bi konu var.Önce iTunes'i PC'den açıyorum. Herhangi bir uygulamayı iPhone ve iPad için ayrı ayrı aradığımda, her iki cihaz için ayrı ayrı çıkmasına rağmen yukarıda ekran alıntısını yüklediğim ''Priime'' adlı fotoğraf düzenleme uygulaması için sadece iPhone uygulaması yer alıyor, yani iPad kısmında çıkmıyor ancak söz konusu uygulamanın bilgilerinde iPad uyumlu olduğu da yazıyor..

bazı uygulamalar evrensel oluyor ve tek uygulama satın alarak hem iphone'da hem ipad'de kullanabiliyorsunuz. çoğu uygulamada bu özellik var fakat bazı geliştiriciler daha çok para kazanabilmek için uygulamaları ipad ve iphone için ayrı ayrı geliştirip satabiliyor. bu tiplere halk dilinde "şerefsiz" diyoruz :)

appstore'daki çoğu uygulama evrensel ama arada böyle uygulamalar çıkabiliyor.

bu arada iphone uygulamalarının tamamını ipad'e indirebilirsiniz ama tam ekran çalışmaz. örneğin instagram ipad'de yok ama store'da aratıp üstteki menüden iphone seçip instagram'ı ipad'e yükleyebilirsiniz.

priime uygulamasını da ipad'den appstore girip aratın, çıkmayacaktır. sonra sol üstten "sadece ipad" yerine "sadece iphone" seçin, uygulamayı orada görüp indirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 21 Nisan 2017; 9:56:19 >

• Önceden oluyordu ama şimdi oluyor mu bilmiyorum. Şöyle ki; Bende iPad vardı ve iphone'a indirdiğim uygulama iPad için uyumlu olmuyordu bende telefonun tarayıcısından uygulamanın adını yazıp indiriyordum. Şimdi nasıldır bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omondoles -- 21 Nisan 2017; 10:23:10 >
  • defected kullanıcısına yanıt
    Çok güzel ve anlaşılır bi anlatım olmuş.. :) Teşekkür ederim yanıtınız için. O halde şöyle anladım : ''Priime'' adlı uygulamanın iPad için özel sürümü olmadığına göre, bu uygulama için satın aldığım ücretli özelliklerin tamamını iPad'de kullanabilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi distomat -- 21 Nisan 2017; 17:0:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: distomat

Çok güzel ve anlaşılır bi anlatım olmuş.. :) Teşekkür ederim yanıtınız için. O halde şöyle anladım : ''Priime'' adlı uygulamanın iPad için özel sürümü olmadığına göre, bu uygulama için satın aldığım ücretli özelliklerin tamamını iPad'de kullanabilir miyim ?

kullanabilirsin evet uygulamanın içinde bir yerlerde "satın alınanları geri yükle (restore purchases)" diye bir seçenek vardır illa. ipad'e yükledikten sonra onu seç, satın aldığın şeyler varsa orada da aktif olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 21 Nisan 2017; 18:47:58 >
  • Evet.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satın aldığın uygulamaları ipadindekullanamazsın.

İpade ayrı uygulama yazılıyor iphone ayrı uygulama yazılıyor.

İpadde zaten uygulama yok. İphonedaki her uygulama yok cıkarmıyorlar. Mesela mackolik.instagram vsvs

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.