Şimdi Ara

iPhone 9 Plus geliyor! İşte ilk bilgiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
7.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın küçük ekranlı iPhone severler için uygun fiyatlı ve iPhone 8'e benzeyen bir model üzerinde çalıştığı biliniyor. iPhone SE halefi olması beklenen modelin iPhone 9 ya da iPhone SE 2 olarak adlandırılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bugün ortaya çıkan bilgiler ise 4.7 inç büyüklüğünde bir ekran üzerine kurulması beklenen iPhone 9'a daha büyük ekrana sahip bir kardeş geleceğini gözler önüne serdi.

Bu bilgi, 9To5Mac isimli haber sitesinin iOS 14 kaynak kodlarına erişmesiyle birlikte gün yüzüne çıktı. Daha önce iOS 14'ün birçok yeni özelliğini ortaya çıkaran kaynak, şimdi de daha büyük ekranlı bir iPhone 9 Plus modelinin geleceğini duyurdu.

Ayrıca Bkz.iPhone 12 işlemcisi A14 Bionic'in performans testi sonucu ortaya çıktı: Çekirdek hızında 3GHz bandı aşıldı!

iPhone 9 ve iPhone 9 Plus, üç yıl önce duyurulan iPhone 8 modellerinin yerini alacak

iPhone 9 olarak adlandırılması beklenen küçük ekranlı ve düşük maliyetli model hakkında şimdiye kadar birçok bilgi edindik. Öyle ki iPhone 9'un 4.7 inç büyüklüğünde LCD ekran, iPhone 8 benzeri tasarım, 12 MP çözünürlüğünde arka ve 7 MP çözünürlüğünde ön kamera, basınca duyarlı ve titreşimli geribildirimde bulunabilen Touch ID destekli ana ekran butonu, A13 Bionic yonga seti, 3 GB RAM ve 64/128 GB depolama alanı özelliklerine sahip olacağı bir süredir konuşuluyor.

Telefonun başlangıç fiyatının ise 399$ olacağı, analistler tarafından paylaşılan bilgiler arasında. 

iPhone 9 Plus

iPhone 9 Plus nasıl olacak?

iPhone 9'un ağabeyi olacak iPhone 9 Plus modelinde ise 5.5 inç'lik bir ekrana yer verilmesi bekleniyor. Teknik özellik tarafında iPhone 9 ile aynı donanımları paylaşacağı tahmin edilen iPhone 9 Plus; daha büyük ekran dışında çift arka kamera dizilimi, 4GB RAM ve daha büyük batarya gibi farklılıklar bulundurabilir.

iPhone 8 Plus'ın yerini alması beklenen iPhone 9 Plus modelinin 499$ başlangıç fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Mart ayında duyurulması beklenen iPhone 9 ve iPhone 9 Plus modellerinin koronavirüs engeline takıldığı ve satışa sunulacağı tarihin belirsizliğini koruduğu ifade ediliyor. 

Kaynak:https://9to5mac.com/2020/03/16/ios-14-code-confirms-apple-planning-iphone-9-plus-with-a13-as-larger-version-of-rumored-entry-level-model/

• 7 plus kullanıyorum. Bahsedilen o çerçeve cumhuriyeti olan telefona sahibim. Yeni nesil iphoneların tasarımını görünce hele çentiği görünce gözlerim kanıyor resmen. Bu tasarımı seven az denilmeyecek bir kitle var. Elimdeki telefon 3.5 senedir yağ gibi ve çok memnunum. Birebir aynısının en son donanımlı hali çıkıp bir de uygun fiyatlı olursa göbek ata ata alırım.
    İnsan her gün yemek yapmakla uğraşmamak için ilk gün yemeği fazla yapabilir. Ersesi gün kalan yemeği ısıtıp yersin. Üçüncü gün yine ısıtıp yersin. Hadi biraz fazla yapmışındır, israf olmasın diye dördüncü gün de ısıtıp yersin. Ama beşinci gün de yemeği ısıtıp ısıtıp yiyorsan ya ekonomiksindir ya da problemlisindir.
    4.5 yıldır 6s (4.7”) kullanıyorım. Artık büyük ekranlı bir iPhone’a geçmenin zamanı geldi. Eğer plus model çıkarsa ben de almayı düşünüyorum. A13 çip, 4 GB RAM, FHD ekran ve çift kamera ile tadından yenmez. Çıksın direk alırım. iPhone 8 görünümlü bir iPhone 11 kullanmayı istiyorum açıkçası. Tasarım olarak benim de çok hoşuma gidiyor. Çerçevesiz telefon hastalığına inat çentik olmasındansa bu şekilde çerçeveleri olmasını ve simetrik olmasını tercih ederim doğrusu.
  • Apple'ın küçük ekranlı iPhone'u: 4,7"

Bana 4" hala devasa gelirken.

Bilemiyorum.

• kendisi nerdeki büyüğü geliyor

• İphone 11 alınırmı sizce ? Boyut olarak çok kaba geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sensenin2 S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle tavsiye ederim. Ben de bir iPhone 11 kullanıcısıyım ve telefondan oldukça memnunum. Şu sıralar bir iPhone 11 almayı düşünüyorsanız elinizi çabuk tutmanız fayda var zira gerek Türkiye ve Dünya'daki ekonomik durum, gerek koronavirüs sebebiyle yaşanan üretim sıkıntıları gerekse de artan Dolar kuru sebebiyle fiyatlara zam gelebilir.

Ek olarak iPhone 11 ile ilgili aklınıza takılan soruları bana iletebilirsiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antoffensive -- 17 Mart 2020; 10:29:19 >
  • ben gelmez diyorum ama gelecekse de gelsin artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: antoffensive

Kesinlikle tavsiye ederim. Ben de bir iPhone 11 kullanıcısıyım ve telefondan oldukça memnunum. Şu sıralar bir iPhone 11 almayı düşünüyorsanız elinizi çabuk tutmanız fayda var zira gerek Türkiye ve Dünya'daki ekonomik durum, gerek koronavirüs sebebiyle yaşanan üretim sıkıntıları gerekse de artan Dolar kuru sebebiyle fiyatlara zam gelebilir.

Ek olarak iPhone 11 ile ilgili aklınıza takılan soruları bana iletebilirsiniz :)
    6s kullanıyorum. Artık değiştirme zamanım geldi bence bide 16 gb şuan hepsiburadada 128 gb 7.700 ordan almayı planlıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birakin gelsin gel hele gel

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sensenin2 S kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel bir tercih bence 👍

• Ben beğenmedim

• Ne olur bu telefon çıksın. 9 Plus hayalimdeki telefon resmen. A13, FHD ekran, çift kamera ve 4 GB RAM. Çentik mentik istemiyorum.

• Bari parmak izini yana koyup alt üst çerçeveyi küçültseler almayı düşünürüm.

• PalaSakal P kullanıcısına yanıt
    hocam neyin devasası ya. tmm fırıncı küreği gibi olmasın ama 4" çok küçük

• antoffensive kullanıcısına yanıt
    Hocam pil ömrü nasıl bide xs mi 11 mi detsin

• omer1739 O kullanıcısına yanıt
    Ortalama bir kullanıcıyım. Fazla oyun oynamıyorum.

Genel kullanımım şu şekilde: Sosyal medya, YouTube'dan video izleme, fotoğraf çekme, arama ve mesajlaşma

Bu aktivitelerle birlikte ortalama 7 saat ekran süresi alıyorum. Bu da benim için iki gün boyunca telefonu hiç şarj etmemek demek oluyor.

Dolayısıyla pil süresinden gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. Genel toplamda da iPhone 11'den oldukça memnunum. Bütçeniz varsa almanızı tavsiye ederim.

Bu arada iPhone XS kullanmadım dolayısıyla onun batarya deneyimiyle ilgili bir şey söyleyemem. Ancak iPhone 11'de daha büyük bir batarya mevcut. iPhone XS'de 2658 mAh kapasiteli batarya, iPhone 11'de ise 3110 mAh büyüklüğünde bir batarya bulunuyor. Aradaki mAh farkı ortada. Buna karşın A13 Bionic yonga setindeki verimlilik iyileştirmeleri de batarya performansına + olarak yazılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antoffensive -- 17 Mart 2020; 11:23:41 >
  • antoffensive kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• omer1739 O kullanıcısına yanıt
    Rica ederim :)

• 4.7” uctan uca ekran yeterli, sadece kalinlik max 5mm ve agirlik 50gr civari olsun, kamera cikinti yapmasin. Su ozelliklerde bir cihaz gelmedi gitti, android olsa gene de alacagim ama yok yok..

• Sonunda yani şöyle ucuz cihazlarda çıkartın.

Rekabetten kaçmayın.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.