Şimdi Ara

iPhone 8 Plus üretiminde kalitesiz parçalar kullanıldığı ortaya çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackrider

Benimkine baktım foxconn üretimiymiş Allah'tan. Eskiden böyle wistron mistron yoktu. apple hepsini foxconna ürettirirdi. heralde üretim kapasitesi yetmedi bir kısmını bu firmaya yönlendirdiler.

nerden bakıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: anduril25

quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

İphone 8 plus ımdaki sorunlar

1) 4 derecede bile fotograf çekerken flash çalışmıyor

2) arka kamerasında toz var

3) ekranında ölü piksele benzer beyaz nokta var

4000 tllik telefon bu olmamalı bence

Ondan ziyade bir telefon 4000 TL olmamalı...

Dolar da 4 lira olmamalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html Sayfasına telefonun seri numarasını yazarsan fabrikayı ve üretim tarihini öğrenebilirsin

• blackrider kullanıcısına yanıt
    Sağol benimkide foxconnmus

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lg02561

e zaten adamlar 1000 dolara telefon satıyosa maliyeti max 100 dolar kalanı keriz silkeleme. diğer markalar da böyle ancak oran bu kadar uçuk değil. zaten appleın en çok kar yapan şirket olmasından anlayabilirsiniz bunu: en çok kar yapan ne demek. en az maliyetle en çok para kazanan demek.

X maliyeti 357 dolar.

Bu cihazi sen kalkip 500 dolara satarsan zarar edersin. Nedeni ise bunun arge kismindan tut tedarikten calisan maaslarina hatta ve hatta reklam giderlerine kadar uzatilabilir.

Bunlarin sonucunda sirkete kalan para tatmin edici bir fiyat olmali ki bu adamlar bu ise devam etsin.

Her yil ayni gelire sahip, yillik gelirini arttiramayan bir firma hayal edemezsiniz. Ceo larin gorevide bi bakim budur. Hedef konur bu hedef yakalanmaya calisilir.

Hal boyleyken 357 dolarlik cihazin 500 600 dolara cikmasini bekleyemezsiniz ki bu paket icerisinde essiz bir isletim sistemi de lisanslamis oluyorsunuz. Bunada iOS deniliyor. iOS in bile gelistirilmesinde harcanan paralarda bu sati politikasina yansitiliyor.

Ayriyetten bu firmalar karin tokluguna calismaz. Gelecekte yapacagi yatirimlar icin gerekli butce planlamasi geregi hedefine yaklasmak icin max kar marji ile calisirlar.

Apple samsung x y z markasi bakkal market gibi %10 %15 gibi kar marjiyla calismaz calisamaz.

Son olarakta almak istemezseniz pek tabiki almazsiniz.

Kimse size zorla iphone x yada baska bir markayi itelemiyor.

Iyi forumlar

• Benimki de Foxconn...
  • Bu kadar fazla para verdiğin telefonda yok piksel problemi, yok efendim kamerasında bir zımbırtı varmış, bir arkadaşta yazmış yine ekranın sol üst köşesine bastırınca sesler geliyor filan diye. Eee ne anladık bu işten? 4000-5000 TL verdiğin telefonda böyle sorunlar olursa bir daha bu telefonun üst modellerini alır mısın? Cevap büyük ölçüde hayır olur herhalde. Bu arada bende Apple SE kullanıcısıyım ve telefonumdan memnunum ama böyle devam ederse Apple'dan devam eder miyim orası meçhul..
  • LastShip L kullanıcısına yanıt
    gelecekte yapacağı yatırımlar sanırım parmak izi okuyuculu telefonlar falan gibi devrimsel hareketler?
  • lg02561 L kullanıcısına yanıt
    Gercekten olaya cok yuzeysel bakiyosunuz. Apple dediginiz firma kendi ozellestirilmis islemcisini kullaniyor.

Tek cekirdekte suan yanina yaklasamiyorlar. Peki bu nasil oluyor? Yatirimla, yani parayla?

parmak izini ilk iphone kullanmadi ama samsung vs iphone dan sonra kullanmaya basladi? S5 ve note 4 de ki parmak izi okuyucusu faciasini hatirlatirim. Parmak okumasi icin buton uzerinde assagiya kaydirmaniz gerekiyordu.

Ayrica suan apple da micro led ekranlar uzerine yogunlasmis durumda. Gelecegin ekrani olarak konusuluyor ve yatirimlarindan biride bu yonde oldu.

Ve tekrar soyluyorum bu tip firmalar oyle %5 %15 kar marjiyla karin tokluguna calismaz.

Kucuk mahallenizden cikinda kuresellige bir adim atin bence.

Vertu telefonlarini fahis fiyata satiyor 20-50bin dolara. Onun basligi altinda neden konusmuyorsunuz?

Hicbi firma size zorla satmiyor. Istemiyorsaniz almayin. Fiyati bir kac aya dusen telefonlar belli onlara yonelin.

• maliyeti 389,5 dolar olan telefonu 4000 tl ye geliyor

• LastShip L kullanıcısına yanıt
    ben mahallemden çıkarım da siz de köyünüzden çıksanız bi baksanız apple harici markalar da var ve kat akt daha ucuza aynı teknolojiyi sunuyorlar. vertuyu eleştirmiyorum çünkü fahiş fiyata telefon sattığını herkes kabul ediyor. amaa yarım elma fanboyları her yerde ama ağbi apple yea ama stabil yea diyerek 1000 dolarlık telefon almak çok mantıklıymış gibi ölümüne savunuyor bu markayı. apple ın yaptıklarının aynısını yapan 250 dolarlık telefonlar var. apple alanların umrunda değil hiç o yatırımlar yok led ekranlar bilmem neler falan. tamamen marka takıntısı. metal bi alet işte arkasına yarım elma logosu bastırınca fiyatı muadilinin 2 katı oluyor herkes de normal görüyor bunu çünkü bu apple yea diye. apple da bunu kullanarak 100 yılın keriz silkelemesini yapıyor işte. olay bu.
  • Servis kalitesi?

• Cogu kişi 4000 yazip durmuş cihaz fiyati 4700 tl ayiptir söylemesi 4000 nerden cikti iphone 8 dahi 4200 tl civarinda...yorum yapanlar düz 4000 tl mi yaptilar yoksa fiyatlardan mi haberleri yok..

• başlık "Apple, iPhone 8 Plus üretiminde kalitesiz parçalar kullanıldığını ortaya çıkardı" olsa daha doğru olurmuş bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: anduril25

quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

etiketler bu kadar yüksek görünüyorsa sorumlusu üreticiler değil,devletin kendisidir.2007'deki gibi euro 1,85TL'ydi olsaydı en tepe model telefon 1850TL'ydi.1000euro dediğin alt tarafı bir stajyer maaşı ediyor.pahalı falan değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 19 Mart 2018; 9:37:36 >
  • aycibin A kullanıcısına yanıt
    Kazın ayağı dediğiniz gibi değil. Haftalık gündemi takip ediyorsanız duymuşsunuzdur. Vergileri çıkarınca da tüm dünyadaki en pahalı IPhone Türkiye' de satılıyor. Kurun ve vergilerin yüksek olmasından harici bir durum bu. Bizde ise Apple' a "Bizi keriz mi görüyorsun?" demek yerine 5000 dolar verip "Bu telefona değer." diyen editörler var ne yazık ki.

• abidikgubidik63 A kullanıcısına yanıt

Mesajlar bunlar. Yorumları okursanız daha sağlıklı yorumlar yapabilirsiniz. Ha bu da güncel Iphone 8 fiyatı;
    https://www.hepsiburada.com/apple-iphone-8-64-gb-apple-turkiye-garantili-pm-HB000007PTP3
    3.729,90 TL

• anduril25 kullanıcısına yanıt
    Senin yaşadigin sorunlari yazmişsin 8 plus kullanicisiyim yaşadiklarini yaşamadi ayrica 4000 olmamali yazmişsin ama kendin kullandigin cihaz 4000 tl oldugu halde halen kullaniyosun demekki hakkini veren bi marka kullaniyosun isyan etme bence garanti diye bişey var gönderirsin onarim yapilip geri gönderirler sana..ayrica 8 plus garantili telefoncularin alişindaki fiyati 4250 tl civarinda hp nin satişindan banane fiyat yüksek geldimi almazsin aldiginda isyan etmezsin satarsin..

• abidikgubidik63 A kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın ama "Puhahahahaha" yazacağım. O mesajların hepsi benim değil, ilk kısmını forumdaş birisi yazmış, 4000 TL' lik cümle benim cümlem. Yani "Yorumları okursanız daha sağlıklı yorumlar yapabilirsiniz." yazdığım yoruma cevap niteliğindeki yazınızda bile yorumları okumamışsınız.

Şu an piyasadaki hiçbir telefonun 4000 TL' nin hakkını verebileceğini düşünmüyorum. Allah aşkına 1500 - 2000 arası satılan Xiaomi telefonlardan neyi fazla yapıyor da 2 kat fazla paranın hakkını verdiğini söylüyorsunuz?

Ayrıca Hepsiburada' daki satış sayfasına baksaydınız satışın bizzat Apple tarafından olduğunu görürdünüz. Hp'den banane dediğiniz fiyat Apple fiyatı yani. Bu arada ortada dönen muhabbet arkadaşın Iphone 8' inde yaşadığı sorunlar ve onun fiyatıyla alakalı idi. Dolayısıyla Iphone 8+ in konuyla alakası yok.

• Bundan taaa yıllar önce "Kullanıcısına değer vermeyen firmalar batmaya mahkumdur" dediğim Apple'da düşüş çoktan başladı.
    Hadi eskiden Android çok kötüydü ve çok kaliteli bileşenlerle yapılan cihazlar da yoktu. Tabi bazı kalite arayan kullanıcılar ister istemez Apple ı tercih ediyorlardı.

Fakat artık sadece ESKİDEN LEĞEN olan Samsung değil Huawei ve Xiaomi faktörü de var.

Ayrıca görüyorsunuz işte. Söylememe gerek yok. Uzun vadede de olsa her zamanki gibi haklı çıkıyorum...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.