Şimdi Ara

iPhone 8 bu kez yeni bir sızıntıyla ortaya çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    19 saatte 24 milyar mı arttı yani? Vay babanun kemüüne.

Şaka bir yana, bayağı hızlı artmış harbiden. Ama yine de bu kadar yılda 800 milyara ulaşan bir firmanın tek cihaz ile aynı gelişimin 1/5'ini yapması bana uçuk geliyor. Biraz da temenni benimkisi. Apple'ı fazla sevmem ve diğer rakipleri ile de arasının bu kadar açılmasını istemem. Umarım bu 1.200$'lık iPhone istedikleri kadar başarılı olmaz da çılgınca arttırdıkları fiyatları biraz düşürürler artık, yoksa bu işin sonu yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iphone 8 zuhur etti.

• quote:

Orijinalden alıntı: virtiöz

Sene 2007 haziran ayı,$ 1lira 10kuruş,bende asgari ücret alıyorum(600lira),gts8800 550$dan piyasaya çıkmıştı,ama istediğim an alabiliyordum,

Doğru düzgün bir ülke olabilseydik dolar o seviyede kalabilirdi,

Teknoloji aslında pahalı değil,bizim paramız değersiz,yani iPhone 8 1320 lira yada gtx1080ti 850lira olacaktı

Tabi başımızdaki musallatlar bize bu ülkeyi cehennem yapmak için andiçmişler, yazık

Dediklerin doğru + olarak insanlık dışı, insanlık suçu vergileri unutmamak gerekiyor.

Tabi ki yandaş firmaların fahiş kâr marjları da buna dahil.
  • pipoti kullanıcısına yanıt
    Evet,kan emicilerin kar marjını üstüne eklememiz lazım, doğru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

ekran güzel görünüyor, üst tarafı cidden böyle mi gelecek emin değilim

biz eminiz mühendislerle konustul

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arka kısım felaket ön taraf ise tuhaf.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pipoti

quote:

Sene 2007 haziran ayı,$ 1lira 10kuruş,bende asgari ücret alıyorum(600lira),gts8800 550$dan piyasaya çıkmıştı,ama istediğim an alabiliyordum,

Teknoloji aslında pahalı değil,bizim paramız değersiz,yani iPhone 8 1320 lira yada gtx1080ti 850lira olacaktı

Tabi başımızdaki musallatlar bize bu ülkeyi cehennem yapmak için andiçmişler, yazık

Dediklerin doğru + olarak insanlık dışı, insanlık suçu vergileri unutmamak gerekiyor.

S8 4400TL ile tanıtıldı. Şu an 3200TL. 2500TL ye paralel ithalat var.

Dolarmış, vergiymiş. Bunların etkisi var tabi.

Ama kardeşim. Şu paralel ithalat getiren adam da DOLAR ile ödemiyor mu? Aynı vergiyi ödemiyor mu?

Heh.

Demekki S8 2500TL ye satılıyormuş. Satan adam en az %10 kar sağlamalı yoksa satmak ile uğraşmaz bile. Eh bunun ithalatçı kazancı da var ona da %10 de. ( Hani kazancı iyice öldürdüm ki gerçek ortaya çıksın. ) S8 demekki en kötü ihtimalle %20 kar ile 2500TL ye satılabiliyormuş.

Bu arada 8800GTS 320MB en üst düzey kar değildi. Şimdinin GTX1060 ı ile benzer bir seviyede idi. Şimdi 1 maaş ile GTX1060 alabiliyorsun.

O kadar da çok şey değişmedi. 2007 yılında asgari ücret 481TL idi ( NET eline geçen rakam. )
    550 dolar * 1,1TL = 605TL ( Kart fiyatını dolardan hesapladım ama vergi eklemedim. )
    605/481 = 1,25

Yani bir tam maaş ve bir çeyrak maaş ile kart alıyordun.

Şimdi?

Maaş 1404TL.
    GTX1060 1670TL.
    1670/1404 = 1,19

Yani durum eskiye göre daha iyi. :D

Ayrıca eskiye göre dolar bazındaki fiyatlar da yüksek. Hangi amerikalıya sorarsanız sorun her şeyin pahallandığını söyleyecektir. Eskiden 1000 dolara sistem derdik, şimdi millet 1000 dolar işlemciye veriyor.

Bunun yanında firmalar aşırı kar marjı koyuyorlar.

Samsung S8 = 4400TL ile tanıtıldı. Mağazalara girdiği ilk gün fiyatı 4000TL ye düştü. Bir iki hafta içinde 3600TL oldu şimdi ise paralel ithalat olarak 2500TL.

LG G6 3799TL ile girdi. Şimdi 2099TL.

Türkiye de 750TL olan kulaklık amerikadan kargo kdv dahil 250TL ye geliyor.

vb vb.

Firmaların milleti sağlam sevdiğinin kanıtı bu.

Bu arada diyorlar eskiden ya öyle geçiniyorduk. O konuya bir açıklık getirelim. Eskiden milletin evinde elektrik yoktu; kaçak kullanıyordu, doğalgaz yoktu; ormandan odun kesip kullanıyordu, telefon yoktu telefon.

Şimdi evde en azından 3 tane cep telefonu var. Her ay en az 150TL bunlara para gidiyor. Var ise ev telefonu 20TL minimum ona ekle. Doğalgaz var. Evde bir dünya elektrikli cihaz var. Her evde su ısıtıcı var deli gibi elektrik yakıyor. 100TL elektrik en az. Eh tabi herkesin elinde son model cep telefonu onu da ekleyelim. Daha saymadığım yüzlerce şey.

Yani şimdi insanların geçinememesinin sebebi boşa giden para bir yerde. O kadar gereksiz şeylere para harcıyoruz ki! Ya arkadaş biz ekmeği kuruturduk öyle yerdik ya. O zamandan alışkanlık belki de, hala bayatlayan ekmeği küç küp doğrar kekik nane zeytin yağı karabiber ve sarmısak ile harmanlar fırında kızartırım. Çorbanın üstüne koyarım öyle de güzel olur ki. :D

Her şeyimizi hazır alıyoruz. Düşünüyorum da şimdiye dek FastFood a verdiğim para ile muhtemelen bir daire falan almıştım tenha bir şehirde. Kendime gülerken canım acıyor.

Uzun lafın kısası, şimdiki kafam olsa gençliğimde o kadar gereksiz harcama yapmazdım. Şu an muhtemelen çok daha refah bir durumda olurdum. Düşünüyorum da sadece biriktirdiğim harçlıklarımı ekran kartı falan almaya harcamamış ve dolara yatırmış olsa idim harçlığımdan muhtemelen 40Bin TL birikimim olurdu.

Bayramlar. Bayram demek bize yeni ayakkabı demekti. Ancak bayramdan bayrama yeni bir şey görürdük çünki. Şimdi bakıyorum millet elinde kredi kartı deli gibi ayakkabı alıyor. 10 tane ayakkabısı var. Şimdi yalan yok 50 numara ayakkabı o kadar kolay bulunan bir şey olsa ben de almıştım. Sadece iki çift ayakkabım var. :D allah rızası için olur da göre olursa 49-50 numara ayakkabı. Lütfen PM atın.

Noluyor. Ben niye başlamıştım bu mesaja.

Ulan yaşlanmışız be. :D

• Wallpaperın orjinalini bulabilecek var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: pipoti

quote:

S8 4400TL ile tanıtıldı. Şu an 3200TL. 2500TL ye paralel ithalat var.

Dolarmış, vergiymiş. Bunların etkisi var tabi.

Ama kardeşim. Şu paralel ithalat getiren adam da DOLAR ile ödemiyor mu? Aynı vergiyi ödemiyor mu?

Heh.

Demekki S8 2500TL ye satılıyormuş. Satan adam en az %10 kar sağlamalı yoksa satmak ile uğraşmaz bile. Eh bunun ithalatçı kazancı da var ona da %10 de. ( Hani kazancı iyice öldürdüm ki gerçek ortaya çıksın. ) S8 demekki en kötü ihtimalle %20 kar ile 2500TL ye satılabiliyormuş.

Bu arada 8800GTS 320MB en üst düzey kar değildi. Şimdinin GTX1060 ı ile benzer bir seviyede idi. Şimdi 1 maaş ile GTX1060 alabiliyorsun.

O kadar da çok şey değişmedi. 2007 yılında asgari ücret 481TL idi ( NET eline geçen rakam. )
    550 dolar * 1,1TL = 605TL ( Kart fiyatını dolardan hesapladım ama vergi eklemedim. )
    605/481 = 1,25

Yani bir tam maaş ve bir çeyrak maaş ile kart alıyordun.

Şimdi?

Maaş 1404TL.
    GTX1060 1670TL.
    1670/1404 = 1,19

Yani durum eskiye göre daha iyi. :D

Ayrıca eskiye göre dolar bazındaki fiyatlar da yüksek. Hangi amerikalıya sorarsanız sorun her şeyin pahallandığını söyleyecektir. Eskiden 1000 dolara sistem derdik, şimdi millet 1000 dolar işlemciye veriyor.

Bunun yanında firmalar aşırı kar marjı koyuyorlar.

Samsung S8 = 4400TL ile tanıtıldı. Mağazalara girdiği ilk gün fiyatı 4000TL ye düştü. Bir iki hafta içinde 3600TL oldu şimdi ise paralel ithalat olarak 2500TL.

LG G6 3799TL ile girdi. Şimdi 2099TL.

Türkiye de 750TL olan kulaklık amerikadan kargo kdv dahil 250TL ye geliyor.

vb vb.

Firmaların milleti sağlam sevdiğinin kanıtı bu.

Bu arada diyorlar eskiden ya öyle geçiniyorduk. O konuya bir açıklık getirelim. Eskiden milletin evinde elektrik yoktu; kaçak kullanıyordu, doğalgaz yoktu; ormandan odun kesip kullanıyordu, telefon yoktu telefon.

Şimdi evde en azından 3 tane cep telefonu var. Her ay en az 150TL bunlara para gidiyor. Var ise ev telefonu 20TL minimum ona ekle. Doğalgaz var. Evde bir dünya elektrikli cihaz var. Her evde su ısıtıcı var deli gibi elektrik yakıyor. 100TL elektrik en az. Eh tabi herkesin elinde son model cep telefonu onu da ekleyelim. Daha saymadığım yüzlerce şey.

Yani şimdi insanların geçinememesinin sebebi boşa giden para bir yerde. O kadar gereksiz şeylere para harcıyoruz ki! Ya arkadaş biz ekmeği kuruturduk öyle yerdik ya. O zamandan alışkanlık belki de, hala bayatlayan ekmeği küç küp doğrar kekik nane zeytin yağı karabiber ve sarmısak ile harmanlar fırında kızartırım. Çorbanın üstüne koyarım öyle de güzel olur ki. :D

Her şeyimizi hazır alıyoruz. Düşünüyorum da şimdiye dek FastFood a verdiğim para ile muhtemelen bir daire falan almıştım tenha bir şehirde. Kendime gülerken canım acıyor.

Uzun lafın kısası, şimdiki kafam olsa gençliğimde o kadar gereksiz harcama yapmazdım. Şu an muhtemelen çok daha refah bir durumda olurdum. Düşünüyorum da sadece biriktirdiğim harçlıklarımı ekran kartı falan almaya harcamamış ve dolara yatırmış olsa idim harçlığımdan muhtemelen 40Bin TL birikimim olurdu.

Bayramlar. Bayram demek bize yeni ayakkabı demekti. Ancak bayramdan bayrama yeni bir şey görürdük çünki. Şimdi bakıyorum millet elinde kredi kartı deli gibi ayakkabı alıyor. 10 tane ayakkabısı var. Şimdi yalan yok 50 numara ayakkabı o kadar kolay bulunan bir şey olsa ben de almıştım. Sadece iki çift ayakkabım var. :D allah rızası için olur da göre olursa 49-50 numara ayakkabı. Lütfen PM atın.

Noluyor. Ben niye başlamıştım bu mesaja.

Ulan yaşlanmışız be. :D

Çoğunluğuna katılıyorum ancak; 2008 yılını net hatırlıyorum üniversite yıllarımdı. Bilgisayar toplamak veya parça almak şimdiye göre çok çok daha ucuzdu. Bu konuda kendi adıma tartışmam. Bu kadar uçuk değildi fiyatlar.

Aynı şekilde o yıllarda cep telefonun bozuldu mu dert etmiyordun ve hemen gidip yenisini rahatlıkla alıyordun. Şuan 1000TL'ye telefon yok. Var deme alıyorsun 3 ay sonra kullanılmaz hale geliyor veya aldığın an işine yaramayacak kadar yavaş çalışıyor.

Evet fahiş kâr marjlarından ben hep bahsediyorum.

Şöyle söyleyim sadece; Apple ve Samsung'u Türkiye'ye resmi olarak ithal eden kafa firma kimlerse, cihaz adet başı koydukları kâr marjı dudak uçuklatacak cinsten. Çünkü halk şunu anlamıyor; ABD'de 800$'a satılan ürünü, Türkiye'ye resmi ithal eden firma 800$'a almıyor bu ürünü fabrikadan. 800$'lık bir ürünü fabrikadan çektiği fiyat 450-500$ aralığında maksimum. Sonra sana bunu 800xvergiler yapıyor ve en az 200-250$ kâr marjı koyuyor kafa modeller de.

Bugün istenilse İphone 7 çok rahat Türkiye'de 2600TL'ye satılabilir.

• Aşırı derecede sahte bir fotoğraf.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.