Şimdi Ara

iPhone 8 64 GB'ima karşılık iPhonen7 plus 128 gb önerildi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, iphone 8 64 gb cihazıma karşılık iphone 7 plus 128 gb teklif edildi. Ancak cihaz swap cihazmış. 1 yıl daha garantisi var. Satan kişi cihazın swap olduğunu fakat refurbished olmadığını zira refurbished telefonların seri kodunun R ile başladığını söyledi. Bu bilgi doğru mu? Bir de iphone 7 plus in kronik sorunları var mı? 7 serisi biraz sıkıntılı bir seri diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum? Bir de büy0k ekranlı telefon istiyorum artık ama tabi alternatiflerim de çok illa bir iphone almak zorunda değilim. Şuan asıl sorunum bu değişim mantık li olur mu olmaz mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Verme

• Takas dışı görüşüm iPhone 7 plus her türlü 8 den iyidir. Gerek çift kamerası gerekse 1 gb ram üstünlüğü gerekse ekran boyutu ve bataryası.. Ancak takas durumunda bir cok etken var. Cihazin tum değişim belgeleri mevcut mu ? Faturası, servis formlari, değişim formu, kutusu, garanti belgesi ? Cok detay var. Bence bu tarz durumlarda kendi cihaziniz ile devam etmeniz yararıniza olur.

• Evet eski telefonun kutusu ve yeni telefonun değişim belgesi mevcut fotoğraflarını da koymuş ilana, açıkçası satıcı güven verdi ama tabi belli olmaz bu işler. 2 hafta kullanmış swap cihazı, fakat pil sağlığı %100 deymiş, bu bilgiler ışığında ne tavsiye edersiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Peki neden böyle düşündünüz?

• Cassation kullanıcısına yanıt
    Hocam ben senin yerinde olsam hiç uğraşmam. iPhone 7 plus 8 e göre daha iyi benim bakış açımdan. Ancak belki bulabilirseniz daha iyi durumda ozaman takas yapılır. Serap cihazları güven vermiyor bana nedense.

• Sat 8i o paraya rahat 7 plus alırsın. İkinci el de olabilir swap olmaz en azından

• 8'i neden değiştirmek istiyorsunuzki ki

sadece batarya filan fark var ama şunu söyleyeyim sana fiyattan bağımsız performans filan konularda iphone 8 ıphone'un en stabil uzun vadeli kullanım vaat eden cihazı bence macera aramaya pek gerek yok

• Ekranı çok küçük ve kalitesiz görüntü kalitesi (yani en azından bana yetmiyor fotoğraf çekmeyi çok seviyorum, güzel fotoğraf çekiyor ancak çoğunlukla telefon ekranından baktığım için ekran kalitesinin iyi olmasını istiyorum). Ayrıca bataryası da yetmiyor bana gün içinde mutlaka bir daha şarj etmem gerekiyor. Ayrıca fotoğraf çekmeyi sevdiğim için plus modelindeki x2 optik zoom da çok işime yarayacaktır

• Yanı telefon iyi hoş gerçekten dediğiniz gibi çok stabil ancak ben hata ettim ve kendime uygun bir cihaz almadım.

Anladım hocam android düşünürseniz seçeneklerinizi artırmış olabilirsiniz bir note 8 yada huawei p20 pro gibi büyük ekran iyi işlemci güzel kameralı cihazlar

• Android kullanma konusunda sorunum yok olursa kullanabilirim ancak android olursa zenfone 5 alacağım android de amiral gemisi alıp ertesi sene yarı yata satıp zarar etmekten gına geldi. Android de orta sınıfta daha az zarar edeceğimi düşündüğüm için zenfone 5 i istedim. Onun da ekranı çok güzel fakat gece çekimleri kötüymüş.

Ek olarak 7 plus 3gb ram e sahipken, 8 2gb ram e sahip

Söz konusu android ise; fiyat performans olarak Nokia 8 kesinlikle almalısınız. Zenfone 5 3000 lirayı hak eden bir telefon değil. O işlemciye sahip bir telefona 3000 lira fiyat biçerken utanmıyorlarda.

• Zaten 0 almayı düşünmüyorum 2000-2200 bandında ikinci el alabilirim. Keşke zamanında vatanın gece indirimleri ile alabilseydim sıfırını 2250 ye satıyorlardı

• quote:

Orijinalden alıntı: Cassation

Peki neden böyle düşündünüz?
    Sıkıntı çıkabilir güven olmaz böyle ilanlara

• Teşekkür ederim. Peki ikinci el swap olmayan bir 7 plus 128 gb ile takas yapsam? 1 yıllık garantisi devam eden temizleri var 3500-4000 lira aralığında. Sizce mantıklı bir takas olur mu? Esasen ihtiyaçlarımı karşılayacağı için olur fakat benim asıl endişem kronik sorunlar 7 serisi ana konusunda bir sürü sorunlu cihazı olanları gördüm. Yoksa hep o yorumlara mı denk geldim.

7 plus, 8’den iyidir. Temiz olduğuna emin olduğunuz bir cihazı alabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.