Şimdi Ara

iPhone 7 Su Geçirdi [SS'li] (Güncellendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
15.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar telefondaki lekelerden dolayi 15 sn ye bi suyun altina tuttum kuruladim. Aradan zaman gectikten sonra kamerayi actigimda boguktu kameraya baktim. Kameranin icinde nem var beyaz su damlaciklariyla. Pirince yatirdim 3 saat gecmedi simdi fon tuttum, fon tutarken geciyor birakinca tekrar nemleniyor su damlaciklari oluyor. Ne yapmam gerekiyor ne onerirsiniz ? (Şimdide kilit tuşunu basılı olarak algiliyor, yani home tusuna ilk basista ss aliyor vs)

iPhone 7 Su Geçirdi [SS'li] (Güncellendi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anonimkapanik -- 20 Ağustos 2017; 16:38:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cihazın 2. el tamirli vs. mi aldınız ? yada ekranı ne bileyim başka biryeri değişti mi ? malum ekranın çerçevesi dahil heryeri bu cihazın contalı, içi açılınca o conta yalan oluyor.

Ha yok ben sıfır aldım jelatinini ben açtım tamir neyin görmedi falansa fabrikasyon bir hata olabilir ve bu yüzden de su geçirebilir. Garantisi devam ediyorsa yada varsa bir apple'a yollatın böyle böyle içinde terleme ve nem var kamerada falanda görünüyor ve tuş basmıyor diye verin. Belki yenisi ile değişebilir.
    Düşünebiliyor musunuz Zorlu ve Akasya'da çalışan o gencecik çocukların durumunu? İşte adamlara böyle günde 20 tane aklı sıra zeka küpü insan geliyor. Bunlara bir de garantisinin bitmesine 2 hafta kala "ya şarjım çabuk bitiyor, ya telefonum takılıyor" ayaklarıyla gelenleri de ekleyin. Vay halimize.
  • Maalesef suyun altina telefonu tutarak asil hatayi siz yapmissiniz.

Bu arada cihaziniz nedir?

• Yapacak bir şey yok. Telefon garanti kapsamı dışında.

• Cihazın 2. el tamirli vs. mi aldınız ? yada ekranı ne bileyim başka biryeri değişti mi ? malum ekranın çerçevesi dahil heryeri bu cihazın contalı, içi açılınca o conta yalan oluyor.

Ha yok ben sıfır aldım jelatinini ben açtım tamir neyin görmedi falansa fabrikasyon bir hata olabilir ve bu yüzden de su geçirebilir. Garantisi devam ediyorsa yada varsa bir apple'a yollatın böyle böyle içinde terleme ve nem var kamerada falanda görünüyor ve tuş basmıyor diye verin. Belki yenisi ile değişebilir.
  • Su geçirmez iddaası yok ki ürünün suya dayanıklı diye geçiyor biliyorum. Keşke nemli bir bezle silseydiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BayZagor

Su geçirmez iddaası yok ki ürünün suya dayanıklı diye geçiyor biliyorum. Keşke nemli bir bezle silseydiniz.

Sadece I7 de IP67 sertifikasi var

• Prinç dolu kabın içine kamera girecek şekilde koyun sabaha geçmiş olacaktır.
  • Neden 15 saniye suyun önünden tuttun desek inş su geciriyormu diye kontrol ettim demezsin inş yada apple dayanikli söyledi diye deneme yaptim demezsin geçmiş olsun 1600 tl verp yenisini alirsin yenisiyle yoluna dvm edersin pirinç filan hikaye cihazin içine su girdimi Randuman tutmaz home tuşu bile calişmiyomuş herhalde...ilerde cok sıkınti cikicaktir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 16 Ağustos 2017; 22:17:25 >
  • Keşke suya falan sokmasaydınız

• kayınço da su geçirmiyor diye videolar atmıştı
    hemen uyarayım
    geçmiş olsun
  • Telefonu pirinc icinde beklettim 1.5 gun simdi kamera filan eskisinden de net ama tek kilit tusu calismiyor. Garantiye versem ne olur garanti disi filan kalir mi ? Ayrica ip67 sertifikasi olup su geciriyorsa yine mi ben suclu olacagim ?

• Hocam sonucu bildirin bize

• Apple'ın hatası. Su geçirmezmiş de dayanıklıymış da sizin yapacağınız telefona...

Bi arkadaşım güzümün önünde yıkıyor havuza sokuyor bir şey olmuyor başkası sokuyor bozuluyor. Ben anlamadım. Madem düzgün yapamayacaksınız yapmayın.

Yağmur da kullanmak için mi alıyoruz bu telefonu ? Kimin telefonu yağmurda bozulmuş ? Telin üstüne 2-3 sn su gelse zaten dayanıksızsa bile o telefon bozulmuyor ki ?

Eğer adam gibi şu metreyr şu dakika su geçirmez telefon yapılmayacaksa bu işin bir cilvesi yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garantiye götürdüm power tuşu çalışmıyor diye. Aldılar cihazı kaydı filan yaptılar. Ertesi gün ücretli değişim mesajı gönderdiler. Sıvı teması tespit edildi diye. Bende bu telefon sıçramaya, suya ve toza dayanıklı dedim. Garanti kapsamında değil filan dediler. Apple sitesindeki sıvı tespit kılavuzundaki bilgilere göre bende sensör aktif değil ama dedim. Onla alakası yok biz tespit ettik içini açıp dediler. Bende ücretli değişim yapmayacağımı söyledim, telefonu aldım. Apple Türkiye ile irtibata geçtim yaklaşık 1.30 saat konuşmanın ardından dosya kaydı açtılar ve tekrar garantiye götürmemi ve oraya geçince kendileriyle irtibata geçmemi söylediler. Pazartesini bekliyorum işte ama işin garibi bir tanıdık telefoncuya gösterdim adamın eline alınca power tuşu çalışmaya başladı. Çok şaşırdım filan garantiyle uğraşmayı düşünmüyordum ki bu sabahtan beride cihaz kendi kendine kilit ekranına gidiyor, Açıkken kapanıyor veya basılı kalıp kapat ekranı falan geliyor. Atsan atılmaz satsan satılmaz, işin içinden nasıl çıkacağım bilemiyorum doğrusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

Apple'ın hatası. Su geçirmezmiş de dayanıklıymış da sizin yapacağınız telefona...

Bi arkadaşım güzümün önünde yıkıyor havuza sokuyor bir şey olmuyor başkası sokuyor bozuluyor. Ben anlamadım. Madem düzgün yapamayacaksınız yapmayın.

Yağmur da kullanmak için mi alıyoruz bu telefonu ? Kimin telefonu yağmurda bozulmuş ? Telin üstüne 2-3 sn su gelse zaten dayanıksızsa bile o telefon bozulmuyor ki ?

Eğer adam gibi şu metreyr şu dakika su geçirmez telefon yapılmayacaksa bu işin bir cilvesi yok

Bu durumun Apple ile alakasi yok, suya dayanikli telefon ureten her markanin su gecirmeyenleri de var arkadasin durumuna dusen de var. Olay fabrikasyon hatalarindan kaynakli. Ha her seyi kusursuz yapan Apple'in bunu da kusursuz yaparak piyasa ornek teskil etmesi dogru olurdu.

• Telefonun sıfırı kaç günde geldi hocam? Bir ay olacak bekliyorum ben aynı durumdayım

• https://support.apple.com/tr-tr/HT204104
    Apple'nin resmi sitesindeki kılavuzunda sıvı sensörünün yeri gösterilmiş ve bende o sensör beyaz yani pasif,su geçirmediğini gösteriyor. Yetkili servis neye dayanarak öyle söylüyor ? İçinde 2 veya 3 tane sıvı sensörü var desek biri su geçirdi diğeri geçirmedi diye mi diyor ? Anlam veremiyorum.
  • Önce garantiye verdim ücretli değişim istedi demişsiniz sonra Apple Store aradım demişsiniz, o zaman ilk verdiğiniz garanti neresiydi? Neden Apple ile iletişime geçmek yerine sıradan bir yere götürdünüz ki?
  • Bariz hatalısınız. Bir de üstüne 90 dakika Apple çalışanlarını zor durumda bırakmışsınız.

Telefon sıçratmaya dayanıklı, yıkamaya değil.

O indikatörden başka yerde de var. Ayrıca nemli olduğu da anlaşılır.

Fön makinesi ile tüy dikmişsiniz resmen. Her ıslanmada şunu kullanmaması gerektiğini öğrenemedi insanlar
  • ip67 sertifikalı bi ürün bu şekilde su geçiriyorsa bu fabrikasyon hatasıdır Apple cım kusura bakmasın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.