Şimdi Ara

iPhone 6S - Xperia XZ - Hangisini alayım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tarifeye ek bir telefon alacağım. Kritetlerim;

-Kulaklıkla müzik çok dinlerim
    -Ön kamerayı çok kullanırım
    -Arka kamera çok önemli değil
    -Batarya günü çıkartsın
    -Hiç oyun oymamam
    -En ufak bir takılmaya tahammülüm yok
    -Materyali kaliteli olsun

2-3 gun icinde alacagim hangisini onerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sebastian Bach -- 23 Mart 2017; 15:12:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amiral gemileri arasında en iyi ön kamera xz de,stabilitede xz de.Karar senin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Amiral gemileri arasında en iyi ön kamera xz de,stabilitede xz de.Karar senin.

On kamera neye gore daha iyi hocam? Diyafram acikligi, sensor, mp vs. hangisi?

• Yardim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian Bach

quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Amiral gemileri arasında en iyi ön kamera xz de,stabilitede xz de.Karar senin.

On kamera neye gore daha iyi hocam? Diyafram acikligi, sensor, mp vs. hangisi?

Kullanıcı deneyimine göre söylüyorum hocam,girip forumlara bakabilirsiniz.S7 lerin ön kamerasından hiç kimse memnun değil ve mp si düşük,htc lerden memnun olan yok.
    Sony de 13 mp ön kamera var çoğu editörler ve kullanıcılar en iyisi olduğunu söylüyor.
  • Konu guncellendi

• Xz ikisi arasında kesinlikle öncelikli değerlendirmenizi önereceğim model olur

Moto z ile aralarındaki kıyaslamayı kastetmiştim. 6s ile de yapılacak kıyaslamada tercih; xz bir adım önde olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbyram -- 23 Mart 2017; 15:21:8 >
  • Performans

Hoparlor ses yuksekligi

İphone 6s daha iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xz daha mantıklı bir seçim olur hem ön hem arka kamera olarak moto z'den iyi

Moto z arka kamera olarak Sony'nin IMX 214 sensörünü kullanıyor bu sensör 13MP f 1.8 değerinde, ois lazer odaklamalı bir sensör ve çift tonlu flash ile destekleniyor.Ön kamerada ise OmniVision OV5693 sensörü kullanıyor bu sensörde 5mp f2.2 değerinde flash ile destekleniyor bunun dışında çok bir artısı yok

Sony xz ise arka kamera olarak Sony Exmor RS sensörünü kullanıyor bu sensör 23mp f 2.0 değerinde hem lazer hem de hibrit odaklamalı bir sensör ve Pulse led flaş ile destekleniyor,ayrıyeten bu sensörde bionz görüntü işlemcisi bulunmakta,5x temiz görüntü yaklaştırma ve odak takibi gibi avantajlara da sahip.Ön kamerada ise arka kamerada olduğu gibi gene Sony Exmor RS sensörü kullanılıyor,özellik olarak da 13mp f 2.0 değerinde HDR destekli, SteadyShot görüntü sabitleme gibi özellikleri mevcut, ayrıyeten 90 dereceye kadar geniş açılı çekim yapmanıza olanak sağlıyor.

Sonuç olarak: pozlama ve kontrast,renk,autofocus,stabilizasyon,doku ve flash kalitesi olarak xz daha önde

Edit:6s ile xz arasında ise benim seçimim gene xz'den yana olurdu tabi platform farkını hesaba katmazsak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJ Ten -- 23 Mart 2017; 15:50:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dance With The Dead

Xz daha mantıklı bir seçim olur hem ön hem arka kamera olarak moto z'den iyi

Moto z arka kamera olarak Sony'nin IMX 214 sensörünü kullanıyor bu sensör 13MP f 1.8 değerinde, ois lazer odaklamalı bir sensör ve çift tonlu flash ile destekleniyor.Ön kamerada ise OmniVision OV5693 sensörü kullanıyor bu sensörde 5mp f2.2 değerinde flash ile destekleniyor bunun dışında çok bir artısı yok

Sony xz ise arka kamera olarak Sony Exmor RS sensörünü kullanıyor bu sensör 23mp f 2.0 değerinde hem lazer hem de hibrit odaklamalı bir sensör ve Pulse led flaş ile destekleniyor,ayrıyeten bu sensörde bionz görüntü işlemcisi bulunmakta,5x temiz görüntü yaklaştırma ve odak takibi gibi avantajlara da sahip.Ön kamerada ise arka kamerada olduğu gibi gene Sony Exmor RS sensörü kullanılıyor,özellik olarak da 13mp f 2.0 değerinde HDR destekli, SteadyShot görüntü sabitleme gibi özellikleri mevcut, ayrıyeten 90 dereceye kadar geniş açılı çekim yapmanıza olanak sağlıyor.

Sonuç olarak: pozlama ve kontrast,renk,autofocus,stabilizasyon,doku ve flash kalitesi olarak xz daha önde

Edit:6s ile xz arasında ise benim seçimim gene xz'den yana olurdu tabi platform farkını hesaba katmazsak

Hocam arka kamerayi kullanan biri degilim on kamerayi kullaniyorum sizin kadar teknik bilgiye de sahip degilim. Bunca yildir iphone kullandim sadece. 6s xz den daha seri daha stabil bir telefon farkindayim ama 2 senelik cihaza da o kadar para vermek istemiyorum. 7s cikinca hem degeri dusecek hem hafif takilmalar baslayacak. XZ de stabil bir telefon ama pili, kulaklik sesi ve ilerleyen zamanlarda kasmaya baslar mi korkusu var, androide uzagim biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian Bach

quote:

Orijinalden alıntı: Dance With The Dead

Xz daha mantıklı bir seçim olur hem ön hem arka kamera olarak moto z'den iyi

Hocam arka kamerayi kullanan biri degilim on kamerayi kullaniyorum sizin kadar teknik bilgiye de sahip degilim. Bunca yildir iphone kullandim sadece. 6s xz den daha seri daha stabil bir telefon farkindayim ama 2 senelik cihaza da o kadar para vermek istemiyorum. 7s cikinca hem degeri dusecek hem hafif takilmalar baslayacak. XZ de stabil bir telefon ama pili, kulaklik sesi ve ilerleyen zamanlarda kasmaya baslar mi korkusu var, androide uzagim biraz.

Pili 6s'e göre daha iyi gidiyor,kulaklık performansı nasıldır pek bilmiyorum ama telefon 24-bit/192kHz ses değerine sahip 6s ise 16-bit/44.1kHz değerlerine sahip iyi bir kulaklıkla xz sizi tatmin eder diye düşünüyorum,arayüz konusunda da sony gayet başarılıdır kasma donma gibi sıkıntı yaratmaz.

• 6s

• platform faktoru hesaba katılmayacak gıbı degıl cok uc noktalardakı 2 cıhazı tartısıyorsunuz.
    onceden ıos kullanmadıysan xz alabılırsın sorun olmaz alısması fılan.
    fakat ıos kullanıpta sımdı androıd yapacaksan benımde oldugu gıbı alısamazsan hevesın kırılabılır.

6s plustan note 5'e gecmıstım ve alısamadım.
    platform farkınıda goz onuue alıp degerlendır derım
    2gb ram yok bole ıslemcı sole kamera bı yere kadar yanı gunluk kullanımda cogu seyı ya kullanmıyoruz yada gozumuze cok batmıyor bu kagıt ustundekı donanım farkları.
    suan satılan cogu ust telefon zaten sorunsuz kasmadan sosyal medya oyun vs acıyor onun ıcın oncelıgın kullandıgın arayuz olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

platform faktoru hesaba katılmayacak gıbı degıl cok uc noktalardakı 2 cıhazı tartısıyorsunuz.
    onceden ıos kullanmadıysan xz alabılırsın sorun olmaz alısması fılan.
    fakat ıos kullanıpta sımdı androıd yapacaksan benımde oldugu gıbı alısamazsan hevesın kırılabılır.

6s plustan note 5'e gecmıstım ve alısamadım.
    platform farkınıda goz onuue alıp degerlendır derım
    2gb ram yok bole ıslemcı sole kamera bı yere kadar yanı gunluk kullanımda cogu seyı ya kullanmıyoruz yada gozumuze cok batmıyor bu kagıt ustundekı donanım farkları.
    suan satılan cogu ust telefon zaten sorunsuz kasmadan sosyal medya oyun vs acıyor onun ıcın oncelıgın kullandıgın arayuz olmalı

Arkadaşa katılıyorum sana hitap eden işletim sistemi hangisi? ben androidden iosa geçtim gayet memnunum,iosdan androide geçsem ne düşünürdüm bilmiyorum.son kullandığım cihaz htc10 du şuan iphone 7.

• Valla 2500alti 6s ise olabilir.

Ama 6s 3000tl den alacaksaniz xz.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Valla 2500alti 6s ise olabilir.

3000 tl kımse 6s'e vermez bu saatten sonra
    o paraya degıl 32 zorlarsan 128 ıp7 alınıyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Valla 2500alti 6s ise olabilir.

3000 tl kımse 6s'e vermez bu saatten sonra
    o paraya degıl 32 zorlarsan 128 ıp7 alınıyor zaten.

Alan bazı ... var ama :)

• XZ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LegendaryTURK kullanıcısına yanıt
    hocam htc 10'dan memnun değil miydiniz?
  • Paint It Black P kullanıcısına yanıt
    Memnundum hocam şarjı biraz sıkıntılı oyun vs çok oynarım yoksa günlük kullanımda oda idare eder..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.