Şimdi Ara

iPhone 6S Su Geçirdi Acil Yardımmm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar havuza gittim. Su geçirmez kılıf takılıydı ilk başlarda su geçirmedi su biraz derin kere gidince(1.75) su geçirdi 😫. Telefon kapanmıştı. Ve görüntü ve ses gelmiyordu. Ama telefon 1 saat kadar aşırı sıcak tı sonra düzeldi. Şarj taktım hiçbir görüntü gelmedi yine şuan pirinçe koydum. Telefonun garantisi 1 seneye yakın var şuan ne yapmam lazım acil yardım edin teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sudan çıkardıktan sonra sorsaydın soruyu yapacaklarını söylerdik ama artık yapacak pek bir şey kalmamış. Fark ettiğin an çıkartıp kapatman ve direkt pirince yatırıp kurumasını beklemen gerekiyordu. Ancak çok derine ve uzun süreli daldığınız için artık yapacak bir şey yok o telefona.
  • Peki şuan ne yapmam lazım garantiye gitse be yapmam lazım. Ve su girme esnasında ben kamera çekiyordum birden kapandı. Sonra hemen çıkardım.

• RAMAZAN0121 R kullanıcısına yanıt
    Garantiye yollarsan sana belli bi ücret karşılığı yeni telefon teklif ederler. Almaktan başka çare de yok gibi. Yeni telefonun garanti durumu nasıl olur bilmiyorum.

• Garantiye verdiğin an kulaklık girişi ve sim kartın dibindeki beyaz kağıdın rengine bakarlar, pembeye dönmüşse hiç içini açmadan sıvı temaslı olduğunu anlarlar.https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/pricing 1499 liranı alıp sana yeni 6s verirler. Bu arada pirinç falan fayda etmesi için onu anında yapacaksın ve 3-4 gün kapalı olarak kalacaktı poşette. 3-4 gün sonunda çıkartıp açmayı denerdiniz açılırsa ne ala.
    Açılmıyorsa içi açılıp anakart vs. temizlenip geri toplanır bir ihtimal tamir olursa olur ama oksitlenme yapacağı için uzun ömürlü olmaz. Kanser gibidir önce yayılır kamerası gider aşırı ısınır touch id ölür vs. vs. vs. sonra birgün bir bakmışsın kapanır ve hiç açılmaz. Yani o yüzden sıvı temaslı cihazın da köşebaşı telefoncudan tamir işine de girmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 2 Ağustos 2017; 1:49:48 >

• Valla garanti hala mevcut 1 sene kadar. Peki kesinmi 1500tl ?

• Garantisi bitmiş cihazlara benzer bedeller ile değiştirme seçeneği var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAMAZAN0121

Valla garanti hala mevcut 1 sene kadar. Peki kesinmi 1500tl ?

Evet, 1499 TL
    https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/pricing
  • quote:

isterse 5000 yıl garantin olsun ...

Sonuçta bu cihaz su geçirmezlik özelliği olmayan bir cihaz . Yani garantin devre dışı ...

1499TL ni alır sana yenisini verir .
  • Arkadaş havuza denize telefonla girip macera yaşiyacaginiza size appleyi yasaklamak lazim yada kendinize appleyi yasaklayin sony yönelin parami cok yoksa flim mi cekiyosunuz anlamadm yazik değil mi güp güzelim cihaz gitti ama sağlik olsun 1500 tl senden önemli yine alirsin geçmiş olsun..!

• Dostum belki biz şanslıydık ama telefon klozete düştü pirince koyduk düzelmedi , mahalle telefoncusuna verdik anakartı yanmış para verdik yaptırdık aradan 2-3 sene geçti o cihaz hala çalışıyor.

Cihaz iPhone 5 di

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla kardeş çok pişmanım gerçekten. Garantiye vericem artık ama 1500TL verip değer mi bilmiyorum

• quote:

Sıvı teması garanti kapsamına girmiyor.Kullanıcı hatası deniliyor haberin olsun.Arkadaşımın başına geldi gitti yenisini aldı.

• RAMAZAN0121 R kullanıcısına yanıt
    her türlü 1700-1900 tl zararin var saglik olsun al kullan kirilana kadar..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.