Şimdi Ara

Iphone 6s pilini değiştirdim dikkat edilmesi gerekenler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
6
Favori
13.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha yüksek kapasitede pil takmak çok da mantıklı değil, çünkü anakarta daha fazla yük bindirip telefonun ömrünü kısaltıyor,

fabrika nasıl ürettiyse onu korumak gerekir.

tamirci konusuna gelince, söylediklerinizde haklısınız,

İPhone 6S gibi İPhone modellerinin neredeyse tüm soketlerin üzerinde metal bir plaka bulunur.

Bu plaka telefon düştüğünde soketin yerinden çıkmasını engeller, Bazı tamirciler bu plakaları söküp takmayı unutuyorlar, veya özellikle söküp takmıyorlar.

• tmrtmr T kullanıcısına yanıt

Soket, İPhone'larda Board halinde alt taraf komple değişiyor. o yüzden düşündüğünüzden pahalı olabilir.

aynı aşağıdaki fotoğraftaki gibi.Iphone 6s pilini değiştirdim dikkat edilmesi gerekenler 

Iphone 6s pilini değiştirdim dikkat edilmesi gerekenler
  • Ben bir çok telefona deji batarya taktım kendi telefonumda da kullanıyorum. Bir kez 5S de batarya değiştirdikten sonra kapanıp açılma sorunu bataryayı yenisi ile değiştirdiler ama sorun devam etti anakarttamı sorun vardı yoksa ilk gelen bataryamı zarar verdi çözemedik tabi onun dışında problem yaşamadım.
    Değiştirme olayına gelince eğer biraz el beceriniz varsa 6s ve alt modellerin ekranını hiç sökmeden bataryayı çıkarıp takabilirsiniz. Çünkü ekran soketlerini söküp takmak riskli. Hem soket üzerindeki kapağın vidalarının her biri farklı boyutta hem de soketleri çıkardığınızda toz ve eğilme riski var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben toptandan 70 tl ye alıyorum bataryayı. orijinalinden ayırt edemezsiniz.

sökerken benden bir tavsiye: taptic engineyi sökün pilin yapıştırıcısı daha kolay çıkar.

• Ben de bu sene Mayıs ayında 6S telefonuma Deji batarya taktım, yaklaşık 6 ay olacak pil sağlığı hala %100, ilk birkaç hafta çok zor şarj oluyor ve sinir bozucu geliyor fakat ondan sonra düzeliyor. Hücresel veriyi açınca nedense çok ısınma yapıyor, kız arkadaşımla konuşurken uyuya kalmışım bir yandan da hücresel veri açık kalmış, uyandığımda telefon sıcaktan kapanma uyarısı vermişti, dikkatli olmak lazım. Onun dışında pek bir sorunu yok, gayet normal ve kaliteli bir batarya bence, fiyatı da çok uygun.

• Ser Jorah Mormont kullanıcısına yanıt

Apple servisinde değişmeyen bataryaların kalanı isterseniz 5 yıl kullanın % 100'den % 99'a düşmez.

• 3 ay oldu deji bataryayı taktıralı 105tl gibi bir fiyata almıstım galaxy s6 telefonum.

normalde 2550 mah benim pil kapasitem dejinin kendi ürettiği 3100 mah lıktan aldım.cok kullanmadıgımda günü cıkarıyor .

2 aydan sonra gücünü ufaktan kaybetmeye basladı.

ilk geldiğinde kapasite 2900 falandı (vaad edilen 3100) şimdi 2600 lere düşmüş.(accubatery ile ölçtüm)

ha telefonum eski zaten cok fazla da kullanmadıgım içni orjinalinin yerine tercih edilebilir.

Konu sahibi hocama sorum 6s in arka kapagı yapışkanlı degıl mı dejinin aparatlarıyla nasıl actınız ısı tabancası olmadan ?

• Tony Ferguson kullanıcısına yanıt
    Hocam deji genel de 6 ay deniyor ondan sonra düşüyor. Ben gm 5 plusa aldım 8 ay oldu günde 3 sefer sarja takıyorum. Deji batarya 6 ay iyi gidiyor sonra sıkıntı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • frkn_clk F kullanıcısına yanıt

hocam kardeşimin j7 2015 telefonu vardı onun bataryası iyi cıktı ama benimki malesef 30-35günden sonra zırvalamaya başladı

Hocam yollayın yenisi ile değiştiriyorlar.

• Deji batarya bence iyi değil. Bende telefonuma aldım 3 ay kadar oldu orijinal bataryadan daha çabuk bitiyor telefonun şarjı pek memnun değilim.

• frkn_clk F kullanıcısına yanıt

hocam 2015 kasımdan beri kullanıyorum artık telefon ömrünü doldurdu uzatmaları oynuyor aslında.bide arka ekranı cıkarmak için işçilik ödüyorum gerek yok

Doğrudur hocam. Ben 4.5 yıldır gm 5 plus kullanıyorum tek sorun. Ekran da 5mm bir eğilme var ondan dolayı telpa ekranı değiştirmemi yoksa orijinal batarya takmayız diyor ondan deji kullanıyorum. Maşallah telefonum hala sağlam herhangi bir sorun da çıkmıyor.

• deji yüksek kapasiteli bir anakartta ısınma sorunu yaratıyor. Ben daha önce yazmıştım bu konuda bir yazı. Takip etmenizi tavsiye ederim.

• Deji piller pil ömrünü göstermiyor çoğu zaman,
    Ve şişme olasılığı yüksek ve ekranı kırar içerden şişerse. orjinalden şaşmamaya çalışın ve 8, 9ayda batarya performansı bitiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İbrahim Kaypakkaya kullanıcısına yanıt

Bunu bilmiyordum hocam, nasıl test edebiliriz peki batarya kapasitesini?

• Ser Jorah Mormont kullanıcısına yanıt

Hiç bilmiyorum eskiden battery life diye app storede program vardı bakın isterseniz. Bu arada benim telefon iphone 7 5-6 ay oldu deji takalı son 1 aydır telefon kafayı yedi tek şarjla 2 gün gittiği oluyor diğer şarjla 10 dkda şarjı bitiyor. % 100 yapıp dışarı çıkıyorum 2 arama yapıyorum % 30 a düşüyor cebimde kapanıyor. Telefoncu arkadaş çıkma batarya var % 90 küsür getir onu takalım dedi bir de onu deneyeceğim.

Biraz saç kurutma makinesi tuttum ama bilmediğimden zarar vermemek için çok az tuttum 15sn filandır, bir etkisi olduğunu sanmam ve ısı tabancası yerine geçer mi bilmem doğru mu yaptım onu da bilmem.

Batarya’nın altında batarya eninde dikdörtgen bir parça var onu da söktüm. Önce bant koptu sonra cımbızla çekip tuttuktan sonra çok yavaş çekerek yavaş yavaş çıktı yani çekerken esnemeyip kaydığından emin olarak çekmeye çalıştım. Yavaş yapınca çıkıyor sanıyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • cllnn C kullanıcısına yanıt

onun için servis taktı 8 ayda pil geberdiIphone 6s pilini değiştirdim dikkat edilmesi gerekenler  servisin bir halt ölçtüğü falan yok artık kolay kandıramazlar milletiIphone 6s pilini değiştirdim dikkat edilmesi gerekenler  elin yatkınsa al dejiyi tak orijinal pilden daha iyi

• CORSA C 1.7 DTİ kullanıcısına yanıt

Sallamayalım 2300 mah pil anakarta falan yüklenmez sadece biraz süreyi uzatır yani 1700 mah pilde 2 saat gidiyorsa bu 2,5 olabilir artı şarj olma süresini de biraz uzatır o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 30 Ekim 2021; 2:59:26 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.