Şimdi Ara

İphone 6S Böyle Olmamalıydı... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
1.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gerçekten apple ilk defa s modeline fazla takviye yapmamış.genelde s modellerinde içi dopdolu gelirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gb ram olmAyıpta kendi adıma söylüyorum almak ahmaklıktır çünkü bir sonraki 7 modelinde 2 gb koyarlarsa telefon çöp olur

• Benim anlamadığım hangi ürün lansmanında ram ve pil den bahsetti apple ? 6s için böyle konuşuyorsunuz
  • Pil boyutlari ayni.
    asil merak ettigim ram olayi noldu.
    kimi yerde 2 kimi yerde 1 yaziyor. Kesin bilgi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: brkbrktgl

3d touch yazılımla da yapılabilir. Nasıl uygulama silmek için üstüne basılı tutuyorsun. Bunda da uygulama kısayolu için üstüne silmek için olandan daha kısa süre ayarlanabilir. Ön kamerada foto çekerken beyaz ekran oluyormuş. Buda yazılımla halledilir. Foto çekerken ekran en parlak haline gelir ve beyaz ekran olur çeker. Bu kadar. İp6 ve altına vermeme sebepleri, 6s te bu yenilikleri getirdik demeli işte. Yoksa 4s 5 5s ve 6 ya bile yapılabilir bu yenilikler

Ekranin katmanlarini arttirmislar, yani yazilimla degil donanimla alakali. Daha dogrusu, donanim + yazilim sonucu ile bu teknoloji olusmus.

Ama olay sizin bahsettiginiz gibi "yazilimla halledilir" kadar kolay degil.

• Senelerce iPhonelerde hep S Modelinden gittim. Böyle yapmamin nedenide S Modeller düzeltilmis sorunsuz modellerdir dedim. iPhone6 ile düz Modelden gitmeye basladim sebebide S Modellerdeki klasik Kamera iyilestirmesi ve Islemcide yapilan iyilestirme harici pek birsey yok asil devrtim hep düz Modellerde yapiliyor, bu yuzden artik düz Modellerden gidiyorum. iPhone6S in Rami bence ayni kaldi yani 1GB digerlerindede degismedi bu islemciyi yukseltiyorlar sadece.

i6S te Islemci haric pek göze batan birsey yok, Livefoto olayi cokta gerekli degil, kamera ise i6 daki kamera zaten yeterli bundan sonrasi pekte farketmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 10 Eylül 2015; 9:06:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Senelerce iPhonelerde hep S Modelinden gittim. Böyle yapmamin nedenide S Modeller düzeltilmis sorunsuz modellerdir dedim. iPhone6 ile düz Modelden gitmeye basladim sebebide S Modellerdeki klasik Kamera iyilestirmesi ve Islemcide yapilan iyilestirme harici pek birsey yok asil devrtim hep düz Modellerde yapiliyor, bu yuzden artik düz Modellerden gidiyorum. iPhone6S in Rami bence ayni kaldi yani 1GB digerlerindede degismedi bu islemciyi yukseltiyorlar sadece.

i6S te Islemci haric pek göze batan birsey yok, Livefoto olayi cokta gerekli degil, kamera ise i6 daki kamera zaten yeterli bundan sonrasi pekte farketmez.

Ram 2gb
    Işlemci de nerdeyse 2 kat hızlı

• quote:

Orijinalden alıntı: Anro

Lansmanı büyük bir beklenti ile izledim.
    Live Photos
    Ön flash

gibi önemli detaylar hoşuma gitti. Ama Pil hakkında hiç bilgi verilmedi ve Ram hakkında da bir bilgi verilmedi. Böyle olmamalıydı resmen insanları salak yerine koyuyorlar.

demekki ilkkez izliyorsun. bundan önceki yıllarda ne zaman ram ve pil hakkında bilgi verdiler?
  • Gelde 16GB telefona 4K video çek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pritz21

Gelde 16GB telefona 4K video çek

En mantıklı yorum.
    Bende iphone 6 128gb var. 65gb alan dolu. Aslında 64gb yeterli ben çok uygulama indirdim. Ancak 128gb da doldurmak zordu. Şimdi 4k video varsa bence 128gb almak mantıklı ama onun da fiyatı uçuk olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavili

Her turlu 6'dan iyi olduğu kesin

Yapma yav

• O ön flash denilen şeyden snapchatte zaten var

• quote:

Orijinalden alıntı: druen

quote:

Live Photos
    Ön flash

gibi önemli detaylar hoşuma gitti. Ama Pil hakkında hiç bilgi verilmedi ve Ram hakkında da bir bilgi verilmedi. Böyle olmamalıydı resmen insanları salak yerine koyuyorlar.

demekki ilkkez izliyorsun. bundan önceki yıllarda ne zaman ram ve pil hakkında bilgi verdiler?

Git önceki lansmanlara bak pil hakkında nasıl bilgi vermediler iyi incele :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: druen

quote:

Live Photos
    Ön flash

Git önceki lansmanlara bak pil hakkında nasıl bilgi vermediler iyi incele :)

Alıntıları Göster
    http://shiftdelete.net/iphone-6-canli-yayin-54663
    http://www.sihirlielma.com/2012/09/13/iphone-5-lansman-detaylar/

üstteki eski lansmanlar. vermişlermi pil ömrünü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi druen -- 10 Eylül 2015; 12:00:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

quote:

Orijinalden alıntı: brkbrktgl

3d touch yazılımla da yapılabilir. Nasıl uygulama silmek için üstüne basılı tutuyorsun. Bunda da uygulama kısayolu için üstüne silmek için olandan daha kısa süre ayarlanabilir. Ön kamerada foto çekerken beyaz ekran oluyormuş. Buda yazılımla halledilir. Foto çekerken ekran en parlak haline gelir ve beyaz ekran olur çeker. Bu kadar. İp6 ve altına vermeme sebepleri, 6s te bu yenilikleri getirdik demeli işte. Yoksa 4s 5 5s ve 6 ya bile yapılabilir bu yenilikler

Ekranin katmanlarini arttirmislar, yani yazilimla degil donanimla alakali. Daha dogrusu, donanim + yazilim sonucu ile bu teknoloji olusmus.

Ama olay sizin bahsettiginiz gibi "yazilimla halledilir" kadar kolay degil.

Tabiki ekrana yenilik yapmışlar ama 6s kadar iyi olmasada dediğim gibi yazılımla halledebilirler. Ne var yani. Foto çekerken ekranın beyaz olması çok mu zor ? Belki 6s deki beyazlık renkleri doğal çekmesi üzerine tasarlanmış ekranı vardır tabiki ama dediğim gibi 6s kadar iyi olmasada yazılımla yapılabilir.
    Zaten ön kamerayla foto çekerken ekran parması snapchat de var. Aynısını telefonun kamerasını optimize edecekler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bende 6plus var almıcam ancak anlamadığım telefonda 2gb ram olsa ne olur ? 1 de de tıkır tıkır sıfır sıkıntı ile çalışıyor telefon abi android mi bu yüklensinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whoracle1905

bende 6plus var almıcam ancak anlamadığım telefonda 2gb ram olsa ne olur ? 1 de de tıkır tıkır sıfır sıkıntı ile çalışıyor telefon abi android mi bu yüklensinler.

Bencede yukseltmesinler. 3 sene boyunca 1gb ta devam. Nasil olsa yetiyor. 2gb yapip ayni fiyata niye satsinlarki.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    RAMin 2GB oldugu nerden yaziyor? cogu yerler 1GB oldugunu söylyüor, pil ayni ekran cözünürlügü ayni , iki makyaj yapip piyasaya surmusler. 4K video ve 3D Touch teknolojilerini ayni islemciyle yapabilecek degil islemci hizlansa bile bu yeni teknolojiler icin harcaniyor sonuc i6 dan hizda pekte fark olmaz asil devrim iPhone7 olacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 10 Eylül 2015; 12:54:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msqonn

quote:

Orijinalden alıntı: Whoracle1905

bende 6plus var almıcam ancak anlamadığım telefonda 2gb ram olsa ne olur ? 1 de de tıkır tıkır sıfır sıkıntı ile çalışıyor telefon abi android mi bu yüklensinler.

Bencede yukseltmesinler. 3 sene boyunca 1gb ta devam. Nasil olsa yetiyor. 2gb yapip ayni fiyata niye satsinlarki.

hayır yükseltsinler o sıkıntı değil. benim için sıkıntı sırf bu sebebpten alırım almam muhabbeti. ram 2 gb olursa ip6 dan 6s 'e geçerim vs. Abi ip 6 da zaten 1 b ram var ve fazlasıyla yetiyor. telefon değiştirmek için sebep bu olmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

RAMin 2GB oldugu nerden yaziyor? cogu yerler 1GB oldugunu söylyüor, pil ayni ekran cözünürlügü ayni , iki makyaj yapip piyasaya surmusler. 4K video ve 3D Touch teknolojilerini ayni islemciyle yapabilecek degil islemci hizlansa bile bu yeni teknolojiler icin harcaniyor sonuc i6 dan hizda pekte fark olmaz asil devrim iPhone7 olacaktir.

Geekbench Lerde 2gb oldugu yazıyordu
    Yakında belli olur

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.