Şimdi Ara

iPhone 6 plus gece şarj azalması bir problem midir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 6 plus kullanmaya başladım üç dört gün oldu. Ama gözlemlediğim bir durum var. Şimdi gece yatarken telefonu sessize alıyorum açık uygulama bırakmıyorum mesela %92 ile bırakıyorum. 8-10 saat sonra kalktığımda 88-89 civarına inmiş oluyor. Bu azalma normal midir ? Yapabileceğim bir şey var mı acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayarlar /genel den arka planda uygulamaları yenile kapalı mı? onu kontrol edin açıksa kapatın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmkansız -- 28 Ağustos 2015; 11:24:19 >
  • Merhaba.
    Normal değil.
    Ben uyurken uçak moduna alıyorum.
    10 saat uyuduktan sonra bile aynı şarjda oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mytohology

Merhaba.
    Normal değil.
    Ben uyurken uçak moduna alıyorum.
    10 saat uyuduktan sonra bile aynı şarjda oluyor.

Hocam uçak moduna almıyorum ben şebeke sürekli 3G de ama interneti kapatıyorum

• Normal, ama arka plan uygulamalarını yenile ile birlikte konum servislerini kapatın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Ayarlar /genel den arka planda uygulamaları yenile kapalı mı? onu kontrol edin açıksa kapatın

Hocam açıkmış ancak interneti kapatıyorum etkisi olur mu yine

• quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

Normal, ama arka plan uygulamalarını yenile ile birlikte konum servislerini kapatın.

Hocam valla bi siz normal dediniz içim biraz rahatladı önceki alıntılarda nasıl kullandığımı yazdım bakabilirseniz internet kapalı uygulama yenileme açık şebeke 3G de konum servisleri kapalı.

• Hocam bende de aynı sorun var İphone 6 kullanıcısıyım gece %100 şarj ettikten sonra sabah uyandığımda %70 lere kadar düştüğünü görüyorum. İlk aldığım günlerde ise böyle bir sorunu yoktu ve dikkatimi çeken en ilginç olayda buydu gece nasıl bıraktıysam sabah aynı şekilde duruyordu. Tabi daha sonra Jailbreak falan yaptım alakası olduğnu düşünmüyorum yinede görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim Herkese Tşkler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖlüyenYörüler

quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Ayarlar /genel den arka planda uygulamaları yenile kapalı mı? onu kontrol edin açıksa kapatın

Hocam açıkmış ancak interneti kapatıyorum etkisi olur mu yine

Hocam ben uzun yıllardır bir iphone kullanıcısı olarak ben de kapalı olanlar şöyle
    Arka planda uygulamaları yenile = kapalı
    Tarih saat -otomatik ayarla = kapalı
    Ayarla/mail kilşiler Yeni verileri al anında ilet = kapalı

Bu ayrları yapın şarjınızda iyileşme göreceksiniz.
  • sefkomfatih kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de daha yeni aldım cihazı şu an ikinci şarjında daha. 100 de baya dayanıyor 40 dakika kadar Kullanım veriyor gece 100 el bıraksam 100 alırım sanırım. Sizin bataryada bir sorun olabilir belki ya da interneti falan açık mı bırakıyorsunuz ki

• İmkansız kullanıcısına yanıt
    Yapacağım hocam dediklerinizi ama uygulama yenilemeyi kapatırsam bildirimleri alamayabilirim belki. Peki benim telefonumdaki durum normal mi gece şebeke 3G deyken 10 saatte 3-4 şarjı gitmesi

• Aldığım Kullanım ss sini nasıl ekleyebilirim buraya resim ekle diyorum ama bir şey olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖlüyenYörüler

quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

Normal, ama arka plan uygulamalarını yenile ile birlikte konum servislerini kapatın.

Hocam valla bi siz normal dediniz içim biraz rahatladı önceki alıntılarda nasıl kullandığımı yazdım bakabilirseniz internet kapalı uygulama yenileme açık şebeke 3G de konum servisleri kapalı.

Aynı cihazdan ben de kullanıyorum, bazen wi-fi, 3G, konum servisleri ve uygulamalar kapalıyken bir gecede veya gün içerisinde %5 e kadar gittiği oluyor.

Ben, 1 seneye yakın zamandır kullanıyorum.

Bir sorun değil çünkü. Bir gecede %30 civarında düşseydi o zaman sorun olurdu.

• Hocam ben şarja koyuyorum sonra çıkarıyorum eğer cihazı sarjtan cıkardıktan sonra hiç ellemeden koyuyorsanız çokta olmasa bı sıkıntı vardır ama oynayıp %90 da bırakırsanız 88 e dusmesı gayet normal zaten telefonlar artık durdugu yerde sarj yıyor

• eku123 kullanıcısına yanıt
    Hocam şarjdan söküyorum 1.30 saat kadar kullanıyorum mesela dün bu senaryoyla 92 de bıraktım sabah 88 ile aldım. O zaman bir sorun yok sanırım değil mi ?

• Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam içimi ferahlattınız. Teşekkür ederim yorumlarınız için

• %3 5 düşüyorsa normaldir. 15 20 düşüyorsa sorun vardır.
  • Rica ederim. İyi günler.
  • Hocam açık olan uygulamaları kapattım, 3G,Wifi, Konum Srv, Vs.. Hepsini kapatıp denedim hatta Jailbreak yaptığım için icleaner Pro programıyla temizliğini de yapıp tuş kilidine aldım sabah karşılaştığım manzara geceden kalan %100 şarjın %70 düşmüş olmasıydı.
    Başka bir formda şarjın tamamen bittikten sonra yani tlfn kapandıktan sonra şarj etmeyi önermişlerdi onu yaptım ama sonuç aynı. Cihaz 2 Aylık. Son olarak İos 9'un gelmesini bekleyecem. Güncelledikten sonra Jailbreak yapmayı düşünmüyorum sorun devam ederse Garantiye gönderecem gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefkomfatih

Hocam bende de aynı sorun var İphone 6 kullanıcısıyım gece %100 şarj ettikten sonra sabah uyandığımda %70 lere kadar düştüğünü görüyorum. İlk aldığım günlerde ise böyle bir sorunu yoktu ve dikkatimi çeken en ilginç olayda buydu gece nasıl bıraktıysam sabah aynı şekilde duruyordu. Tabi daha sonra Jailbreak falan yaptım alakası olduğnu düşünmüyorum yinede görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim Herkese Tşkler...

Forumumuza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.