Şimdi Ara

iPhone 6 Plus eski ürünler kapsamına alındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iPhone 6 Plus eski ürünler kapsamına alındı

Apple’ın en çok satan iPhone modelleri listesinde üst sıralarda yer alan 2014 çıkışlı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus telefonları için emeklilik vakti yaklaşıyor. iPhone 6 Plus modeli firma tarafından eski ürünler kapsamına alındı. 

iPhone 6 Plus artık eski ürün

Apple’ın eski ürünler diyebileceğimiz Vintage adı verilen tanımlamasına göre 5 yıldan fazla ve 7 yıldan az bir süre boyunca firmanın satışını durdurduğu ürünler bu kapsama alınıyor. Bu cihazlar 5 yıla kadar standart teknik servis imkânlarından faydalanırken 7 yıla kadar da sadece uygun yedek parçası varsa teknik servis hizmeti sunulabiliyor. 

Ayrıca Bkz.Apple, Çin'deki en büyük akıllı telefon tedarikçisi haline geldi

2014 yılında piyasaya çıkan iPhone 6 Plus firmanın en büyük boyutlu cep telefonu olmuştu. 5.5 inçlik ekrana sahip olan model iPhone 8 Plus ile birlikte 2016 tarihinde piyasadan kaldırıldı. iOS 13 ile birlikte de yazılım desteği kesildi. 

iPhone 6 ise biraz daha şanslı zira iOS 13 ile desteği kesilse bile 2018 yılında piyasadan kaldırıldığı için eski ürünler kapsamına girmedi. 2023 yılı sonrasında bu model de standart destekten mahrum olacak. Ayrıca iPad 4 modelinin tamamen teknik servis dışı kalacağı da gelen bilgiler arasında. 

Kaynak:https://www.macrumors.com/2021/12/01/iphone-6-plus-vintage-soon/

• İlk katlanabilir cihazlardandı. Efsaneye veda vakti.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bir apple efsanesi daha teknoloji çöplüğünde yerini alıp mazide kalıyor.

• Hani büyük ekran lı iphone olmaz diyen fan boylara çok iyi cevap olan telefon.

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Bükülme problemi mi?

• BekirHan kullanıcısına yanıt
    Evet.

• Benim için efsane bir telefon dur bu. İPhone 5ten ilk cıktıgında geçiş yapmıştım 7 cıkan kadar 2 yıl kullandım ekonomik gücüm el verdiğinde alt model iPhone’ları alıp elimde tutan biriyim 2g,3g,3gs,4,4s,5,5s,5c ve 6 var elimde bununda ileride mutlaka bu gruba eklemek istiyorum. Phablet tanımını ortaya cıkaran telefon olmustu zamanında. Şimdiki pro maxlerde bile mesela yatay kullanım yok artık ki 1.2 inc daha buyuk ekranlı telefonda full yatay kullanım olmaması çok sacma geliyor. O yonu mesela en çok hosuma giden özelliklerinden biriydi.

• lise 2 de iphone 6 aldım üniversite 1. sınıfım hala aynı telefonu kullanıyorum seneye whatsapp desteği kalkmasa kullanmaya devam ederdim çinli ucuz telefonlardan devam artık

• richardfeymanınsaçı kullanıcısına yanıt
    WhatsApp desteğinin kalktığını kim söyledi? iPhone 6 serisi iOS 12'de bırakıldı. WhatsApp daha iOS 9'a kadar destek sunuyor. WhatsApp desteği en az 3 yıl daha sürecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt

oo iyimiş bir 3 yıl daha benle kendisi o zaman iPhone 6 Plus eski ürünler kapsamına alındı 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.