Şimdi Ara

İphone 6 kullanım alanı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
5.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşımın telefonu iphone 6 ve sürümü ios 10.2. Kullanım alanında en fazla yer kaplayan uygulama fotoğraflar o da 1.49 GB yer kaplıyor. Ama boş alan 500 mb gösteriyor. Telefonda neredeyse hiçbir uygulama yok ve alan kaplayan bir şeyde yok ama boş alan 500 mb. Bu sorunu sıfırlamadan çözebilir miyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Sistem kısmı mı dolduruyor alanı bir SS atarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AirSupport kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani sistem kısmı derken? Sistem diye bir sekme diyorsanız yok gözükmüyor.

• Hocam telefonunuz kaç GB depolama alanına sahip? 1.49GB yer kaplayan fotoğraflarınız dan başka uygulama yoksa nasıl sistemde 500mb yer kalabiliyor?

Telefon 16GB başka uygulama var 5-6 tane ama hepsi 50-60 mb birşey kaplıyor. İşte onu bende anlayamadığım için konu açtım. ;))

• quote:

Orijinalden alıntı: fcikmaz

Telefon 16GB başka uygulama var 5-6 tane ama hepsi 50-60 mb birşey kaplıyor. İşte onu bende anlayamadığım için konu açtım. ;))

Telefon 16 gb, bunun 2 gb sistem kullanıyor desek, cihazdaki boş alan 14 gb kalır.
    Fotoğraflar 1.5 gb ise, 14-1.5= 12.5 gb boş alan olmalı,nasıl 500 mb boş görünüyor, entersan..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SS atar mısınız o depolama alanının bize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • önbelleği falan dolmuş olabilir. Formatlamak istemiyorsanız eğer, itunes stora girip boyutu baya büyük bir filmi indirmeyi seçin (misal 4k avatar) eğerki kredi kartınız yüklü değilse zaten sizden para çekemicektir.
    Dediğiniz gibi iphonenun belleği de dolu oldugu için filmi indirebilmek adına ön bellekteki gereksiz kalıntıları silmeye başlayacaktır.
    Aynı işlemi bir iki defa yaparsanız kullanılabilir alanınızın arttığını göreceksiniz, sabit kalıncayada dek yapabilrsiniz.
    filmin boyutu kullanılabilir alandan büyük oldugu için indirmeyecektir zaten sadece temizlik yapacaktır.
  • kill_them_all kullanıcısına yanıt
    Deneyeyim bir

• Hocam kız arkadaşınızın telefonunda her hangi bir sorun yok 11GB dolmuş zaten 16Gb alanın 12GB’ını kullanabiliyorsunuz sanırım. IOS eğer gerekli bir alan bulamazsa uygulama önbelleklerini kendi temizliyor zaten.

Evet dolu ama bu alanı ne dolduruyor onu anlamadım. Dolduracak bir şey yok. Ayrıca kız oldğunu nerden anladınız? :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeT_r3kt -- 21 Aralık 2018; 20:15:33 >
  • Orada ki MB’ların toplamı 11GB etmiyorsa sistem kısmı doldurmuştur yukarıda ki arkadaşın dediği gibi bir film kiralama taktiğini uygulayın. Pepapp adet takvimi uygulaması değil mi?

Uygulayayım bi. Bilmiyordum sildim mesajı zaten :))

Hocam denedik 835 mb oldu boş alan çok birşey farketmedi.

• Dediğim gibi oradaki Mb’ların toplamı 11GB etmiyorsa sistem doldurmuş RESTORE etmeniz gerekiyor .

Başka bir çözüm yok değil mi?

• 10.2 ise jailbreak yapıp icleaner pro ile temizleyebilirsiniz baya yer açar

• Hocam telefon arkadaşımın olduğu için yapamam maalesef yoksa bende jbli kullanıyorum.
  • Başka türlü çözülmüyor instagram facebook varsa onlar zaten depolama düşmanı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.