Şimdi Ara

iPhone 6 kullanıcısı, cihazının pili patladığı için Apple'a dava açtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iPhone 6 kullanıcısı, cihazının pili patladığı için Apple'a dava açtı

Ağustos 2019'da Teksas'ta yaşanan olayda bir iPhone 6 kullanıcısı, cihazının pilinin patlamasının ardından arızalı pilleri sattığı ve garanti vaatlerini yerine getirmediği iddialarıyla teknoloji devi Apple'a karşı sınıf davası açtı.

Ayrıca Bkz.Apple'a, App Store hakimiyetini kötüye kullandığı iddiasıyla Rusya'da para cezası verildi

Apple'a tazminat davası

Dava dosyalarında yer alan bilgilere göre Robert Franklin isimli kullanıcı, iPhone 6'sında müzik dinlerken, çalan müziğin atlamaya başladığını fark ediyor ve kontrol etmek için iPhone'unu eline aldığında cihaz aniden patlıyor ve alev alıyor. Ardından yere düşen Franklin'in göz çevresinde ve bileklerinde yanıklar oluştuğu belirtiliyor.

Dava dosyasına göre tüketicilere iPhone 6'nın satışı sırasında açık bir garanti verildiği ve Apple'ın, iPhone 6'nın kusurlu olmayacağını, tasarım özelliklerini karşılayacağını ve kullanım amacına uygun olacağını garanti ettiği iddia ediliyor.

Franklin, iPhone'u değiştirme maliyetini ve yaraları için tıbbi tedaviyi içeren olay nedeniyle ekonomik kayıp yaşadığı bildirildi. Tazminat olarak Apple'dan, kendisi için 75 bin dolara ek olarak sınıf için 5 milyon dolardan fazla bir miktar talep ediyor.

Birkaç kişinin benzer problemlerden zarar gören birçok kişinin çıkarını temsil ettiği bir dava olan sınıf davasıyla Franklin, Teksas'ta yaşayan tüm arızalı pili olan iPhone 6 sahiplerini temsil etmek istiyor.

Kaynak:https://appleinsider.com/articles/21/05/06/man-sues-apple-for-iphone-6-battery-explosion-caused-by-alleged-defect

• Güzel kardeşim, kaynak metnin ilk paragrafında davacının "class-action" dava açmak peşinde olduğu yazıyor, son paragrafında davanın gene "class-action" olmak peşinde olduğu bilgisi var. Bu ikisinden anlıyoruz ki dava henüz class-action değil. Gidip apple'a ben de dava açarım ama açtığım dava class-action olmaz çünkü ben tek kişiyim. Başkaları da katılır bir grup haline gelirsek class-action olur veya bir grup olarak açmışsak class-actiondır.

Erek metinde bahsi geçen şahsın class-action dava açtığı yazıyor. Bu yanlış bilgi. Ama sizlere ödedikleri paraları tahmin ettiğimde başka türlüsünün de mümkün olmadığını anlayabiliyorum. Böyle başa böyle tarak.
  • ABD’de bu tür davalarda af olmaz. Apple sağlam bir tazminat ödemek zorunda kalır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam haklı. Ben olsam o iPhone 6 ile Steve Jobs'ı pataklardım :)
    Daha mantıksız :|

• 5 parmak çerçeveli telefonu bu zamana kadar kullanmış mı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Güzel kardeşim, kaynak metnin ilk paragrafında davacının "class-action" dava açmak peşinde olduğu yazıyor, son paragrafında davanın gene "class-action" olmak peşinde olduğu bilgisi var. Bu ikisinden anlıyoruz ki dava henüz class-action değil. Gidip apple'a ben de dava açarım ama açtığım dava class-action olmaz çünkü ben tek kişiyim. Başkaları da katılır bir grup haline gelirsek class-action olur veya bir grup olarak açmışsak class-actiondır.

Erek metinde bahsi geçen şahsın class-action dava açtığı yazıyor. Bu yanlış bilgi. Ama sizlere ödedikleri paraları tahmin ettiğimde başka türlüsünün de mümkün olmadığını anlayabiliyorum. Böyle başa böyle tarak.

• öff sıktı artık bu pil patlama. muhabbeti

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • DaggeredByRuhtan kullanıcısına yanıt
    O da ayrı bir muamma.

Hocam bu söylediğinizden alındım.

8 plus kullanıyorum.

😂😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaggeredByRuhtan

5 parmak çerçeveli telefonu bu zamana kadar kullanmış mı

en iyi tasarımdı en son 6s plus kullanmıştım çentikten beri iphone almadım kullanmadım 5 sene oldumu ? olmuştur

• Allah Applenın avukatlarına sabır versin hergün binlerce dava ile uğraşıyorlar

• Davayı kaybederlerde canları yanar mı hiç

Bravo, ana fikri çok iyi anlamışsınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.