Şimdi Ara

İphone 6 İOS 11'e geçmeli miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İphone 6 kullanıcısıyım. Şuan İOS 10.0.1 sürümünü kullanıyorum. Sizce İOS 11'e geçmeli miyim? Testlere baktığım kadarıyla ciddi performans sorunları oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Günlük kullanımda öyle olmuyor işte ..

ilk yüklediğimde ben çok beğendim hatta konu bile açtım çok güzel diye ..

sonra uygulamalar geç açılmaya başladı ve telefonu günde 4 kere şarj eder oldum

sonra baktım telefonun bataryasına zarar vericek sildim

yüklemeyin bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Al sat yaptığım için çok cihaz değiştiren biriyim. Geçen ay ios 11 yüklü ip6 geçti elime arkadaşın dediği gibi günde 4-5 defa şarja takıyordum.kasmayı donmayı saymıyorum bile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam redditte bazı kullanıcılar bir deneme yapmışlar.

3 yıllık iphone 6 cihazında ios11 sonrası ciddi yavaşlama gören kullanıcı cihazının pilini yeniliyor.

eski pil ile tek çekirdek ve çoklu çekirdek gpu testlerindeki fark 2 kata yakın gözüküyor.

benden sizlere tavsiye eğer pil döngünüz 400 ün üzerinde ise pili değiştirmeniz. şahsen iphone 6 64 cihazımdaki pili değiştirdim bu yorumları gördükten sonra gerçektende gözle görülür bir artış sözkonusu.

cihazın pil kapasitesi zamanla düştüğü için daha doğrusu verimliliği diyelim cpu kullanımını şarjı daha uzun gitsin diye kısıyormuş bu nedenle yavaşlama gibi sorunlarla karşılaşmanız çok olası :)

ekstra not : yeni sürümler ilk çıktıklarında ne yazık ki bazı sorunlar yaşanabiliyor. en azından 2 sürüm bekleyip güncellemenizi tavsiye ederim.

eğer batarya değiştirmeyi düşünürseniz deji batarya tavsiye ederim.

kalın sağlıcakla ,

• 5s ve 6 kullanıcılarına ben şuan ios 11'e geçmelerini tavsiye etmiyorum. En azından 11.3 gibi daha kararlı bir sürüm gelene kadar bekleyin derim.
  • ios 11 çıktığı ilk gunlerde geçtim.sonrası ha düzeldi düzelecek derken malesef düzelen hiçbirşey olmadı.kasmalar.klavye geç açılması..siri performancı vs vs..sonrası dün pil sorunu için apple storeye gittim yeni cihaz verdiler.10,2,1 sürümü ile..dünya varmış be.şunu soyleyeyim.ios 11 iphone 6 için zararlı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.