Şimdi Ara

Iphone 6 hoparlör çıkışından gelen tıslama veya üfleme sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
8.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Tesadüfen gece saatlerinde ortam sessizken yattıgım yerden bişeyler izlemek için telefonu yüzüme yaklaştırdıgımda hafif bir ses duydu.Telefonun gövdesini kulagıma dayadım önce.herhangi bişey yok.daha sonra hoparlor çıkışına dogru kulağımı goturdum ve herhangi bir ses veya goruntu acık olmadıgı halde fan sesi gibi ama belliki tıslama sesi(sesle alakalı gibi.)gelmeye başladı.Ses i duydukdan sonra ekranı kapatıp denemeler yaptım.Çok ilginçdirki ekranı kapattıkdan 5 dk sonra felan gidiyor ses.Ama ekranı açtıgım andan itibaren ses başlıyor.(herhangi birşey açmaya gerek kalmadan)Böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş varmı?yada bu bir sorundan ziyade havalandırma ile ilgili bişey olabilirmi?Öyle olsa bile neden sadece hoparlor kısmından gelsinki?gövdeyi dinlediğimde aynı sesi duymalıyım diye düşünüyorum.Evet kimseyi huylandırmak istemem ama cihazlardaki kronik bir hata olabilir gibi geliyor bana.Sessiz bir ortamdaysanız dikkat ettiğinizde sesi duyacaksınız.Umarım sizde böyle bir problem yokdur.Varsada önlem almak gerekirmi garanti bitmeden?Teşekkürler.

• Valla hocam bilmiyorum bende olmuyorda şimdi korktum bak Telefonu falan yere düşürdüysen sert bir şekilde içten bir ağrıza olmuş olabilir.
  • Hocam aynı sorun bendede var ya ama sorun mu bilmiyorum. Oyunu açıyorum telefon sessizdeyken alttan bi ses geliyor fan sesi gibi oyunu kapatıyorum hemen o ses gidiyor müzik açıyorum sesini kısıyorum full alttan o ses yine geliyor cihaz5s sürüm 8.3
  • b00mbastic kullanıcısına yanıt
    yok hocam hiç düşürmedim :) şükür.Dmekki bazı cihazlarda yapıyor.Öyle anladım.
  • RushBerry kullanıcısına yanıt
    5dk olayını tekrar test ettim şimdi ses hemen gidiyor dediğin gibi.Sorunmu bende anlamadım ama gece bişey izlicekken bu sesi duymak rahatsız edici:)benim pc den bile gelmiyor boyle ses :D şimdi kulağımı goturunce mekanın sessiz olmasıda gerekmiyor.Şuanda kulağımı goturunce yine duyuyorum rahat.
  • atillakurt kullanıcısına yanıt
    Sürümle alakası olabilirmi acaba eskiden böle bi ses duymuyordum ben birde mesaj geldi diyelim o ses daha kuvvetli geliyor bi deneyin
  • bende farkettim bunu ama farkettiğimde whatsapp açıktı whatsapp ile alakası olabilir diye düşündüm. whatsapp'ı kapatınca ses gidiyor açınca tekrar devam ediyordu.

şimdi tekrar denedim. film rulosundan bi vidyo açıp durdurma tuşuna basınca aynısı oluyor. 3-4 saniye tııssss diye devam edip kayboluyor. yani bi problem değil galiba hoplarlörü aktif kullanan programlarda normal bir olaymış gibi.
  • ayni sorunu xperia arc s de de yasamistim bunun hoparlor oldugunu sanmiyorum. islemci ya da wifi alicinin sesidir bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-60C9D430E

ayni sorunu xperia arc s de de yasamistim bunun hoparlor oldugunu sanmiyorum. islemci ya da wifi alicinin sesidir bu.
    bide hiç bişe açmayın.sadece ekran kilidini açıp kulağınızı tutun.yada kulağınız oradayken ekran kilidini açın.Hiç bişey çalışmadıgı halde yapıyor malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atillakurt

bide hiç bişe açmayın.sadece ekran kilidini açıp kulağınızı tutun.yada kulağınız oradayken ekran kilidini açın.Hiç bişey çalışmadıgı halde yapıyor malesef.
    çok özür diliyorum ekran kilidi demişim power dicektim.Ekran tamamen kapalı iken kulağınızı yaklaştırıp power a basarak sadece ekranı açın yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atillakurt -- 25 Mayıs 2015; 13:51:44 >
  • atillakurt kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam tuş kilidini kapatıyorum yine 3-4 sn tısss geliyor
  • quote:

çok özür diliyorum ekran kilidi demişim power dicektim.Ekran tamamen kapalı iken kulağınızı yaklaştırıp power a basarak sadece ekranı açın yeter.

hocam su an iphone 5 kullaniyorum arc s deki sorun daima vardi. 5 dk sonra gitme olmuyordu yani. wifinin her zaman acik olmasindan yada yaptigi arkaplandaki bir islemden olabilecegini dusunuyorum. iphone 5 imde de bu sorun yok. test ettim.
  • quote:

evet yine 3-4 saniye o ses geliyor. uyku tuşuna basıp gelen kilit sesinden sonra yine geliyor. sessize alıp kilitledikten sonra gelmiyor. bence bi sorun değil bu.
  • inş oyledir.genelde boyle seyleri kafaya çok takmam fakat cihazlarla ilgili sorunlar sonuçta kullanıcılar sayesinde ortaya cıkıyor.böyle bir srun varsada en azından farkedip bi yere kaydetmiş olduk:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mapuza

evet yine 3-4 saniye o ses geliyor. uyku tuşuna basıp gelen kilit sesinden sonra yine geliyor. sessize alıp kilitledikten sonra gelmiyor. bence bi sorun değil bu.

Aynısı hocam sürümle alakası olabilir mi acaba daha önce hiç farketmedim
  • inş diildir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RushBerry

quote:

Orijinalden alıntı: mapuza

Aynısı hocam sürümle alakası olabilir mi acaba daha önce hiç farketmedim

Alıntıları Göster
    bende 1 hafta önce farkettim whatsapp ta yazışırken. ulan dedim whatsapp tam batarya canavarısın ama alakası yokmuş. 8.4 gelsin bakalım devam edecek mi. devam ederse yapacak bişey yok tıslayan iphone'umuzla devam ederiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DinDjarin -- 25 Mayıs 2015; 14:06:34 >

• aynen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DinDjarin

bende 1 hafta önce farkettim whatsapp ta yazışırken. ulan dedim whatsapp tam batarya canavarısın ama alakası yokmuş. 8.4 gelsin bakalım devam edecek mi. devam ederse yapacak bişey yok tıslayan iphone'umuzla devam ederiz
    Whats up olayına cihazı aldıgımdan beri şahidim:). Garip bir ses izi bırakıyor ardından.öyle yapacak bişey yok şimdilik fakat kulaklığı taktıgında hiç bir sekilde biyerinden ses gelmiyor şimdi denedim:))yani bu bir sorun aslına bakarsanız.hoparlor cıkısıyla alakalı.
  • quote:

Whats up olayına cihazı aldıgımdan beri şahidim:). Garip bir ses izi bırakıyor ardından.öyle yapacak bişey yok şimdilik fakat kulaklığı taktıgında hiç bir sekilde biyerinden ses gelmiyor şimdi denedim:))yani bu bir sorun aslına bakarsanız.hoparlor cıkısıyla alakalı.

Aslinda bir bug bile olabilir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.