Şimdi Ara

iPhone 5S TouchID Parmak izi okuyucusu Videosu Türkçe Altyazılı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
1.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uu parmak izi okuyucu devrim gibi "icat"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabi ki bir devrimdir bundan5 sene önce kimin aklına gelir di parmak izi okuyucu insanlara öyle kolay geliyo ki herşey
  • Şu konu hakkında bilginiz varmı.Örneğin geçen gün biri 2.el bölümünde cihazı restore etmiş ve cihaz açılışta mail ve şifre istiyor buna bir çözüm bulamamış önceki kullanıcıyada ulaşamamış arkadaş satıyordu.Bu parmak izi okuyucusundada buna benzer olaylar yaşanabilirmi?.İlk sahibi parmak okuyucusunu kullanıp 2.ci bir şahısa satarsa problem olabilirmi?Geri alınma ihtimali nedir.Kilitli yada kilitsiz cihazlarda bu durum farkedermi.Bu konudaki tahminleriniz nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-563091384 -- 18 Eylül 2013; 21:24:36 >
  • Parmak izi okuyucusunun tuttuğu veri cihaz sıfırlanınca siliniyor zaten.

Cihaz olarak ise kapalı iken bile açınca çalışmıyormuş. Yani bayağı güvenli bir şey.

Bu arada Apple'ın kendi uygulamaları bile buna erişemiyor sadece evet yada hayır cevabını sanal ikinci işletim sisteminden alıyorlar.

Bu ikinci işletim sistemi ise donanımsal olarak birincisinden koparılmış durumda.
  • gun kullanıcısına yanıt
    Cihazın açılma süresi konuştuğumuz süreden bile daha kısa. Çok güzel.
  • Teşekkürler cevap için.Birde parmak izi okuyucu yuvarlak fakat parmağımız oval bir yapıya sahip şimdi bunu tek bir defadamı okur Sizce yoksa kademe kadememi çünkü video da baş parmak yan duruyor sonra görüntü değişip işaret parmağı ile okunuyor parmak izi.Genelde kullanıcılar baş parmağı ile kullanılır home butonunu.
  • Her şekilde okuyor deniliyor. Daha çalışmayan olmamış bir şekilde her yeri depoluyor anlaşılan.
  • Teşekkürler.
  • Iphone almak isteyenlere bile bir etken olucak.

• FBI Apple'dan hisse aldı sanırım! Artık mafya babaları iphone kullanmaz walla. Düşünsene kendi elinle (pardon parmağınla) adamların kucağına oturuyorsun.
    Iphone 6'ya retina tanımlamayı koyarlar, 6s de biyometrik resim tanımlama koyarlar oooh tam olur :) Darısı bizim emniyetin başına. 700 Türk mühendisle görüşüp bir şeyler ekletsinler ikinci versiyona ;)

• zbilici Z kullanıcısına yanıt
    Güvenlik hat saffada o bilgi cihaz dışına çıkmıyor ve çıkamıyor. Ama araştırmadan bakmadan yazmak kolay tabii. Yok NSA, yok CIA, yok FBI yok artık FDA filan çeker bilgileri hayal kurması güzel tabii.
  • Bırakın bu ayfonu mayfonu 4s 5s dediler övdüler övdüler ekstra nesi var bi parmak okuyucu koymuşlar o kadar.Bunları geçtim yabancı güvenlik sitelerde ayfonlarda backdoor var deyip diyorlar , bu parmak izi işinden sonra iyice anlaşıldı.Ben kullanmıyorum kullanana da bırakmasını öneriyorum...Telefon altı üstü ara mesaj at bitti ne gerek var amerikaya bilgi vermeye.

• Aynen tahmin ettiğim gibi, sırf apple yaptı diye, parmak izi okuyucu sanki yeni ve acayip bir icatmış gibi her yerde artık sayfa sayfa parmak izi okuyucu haberleri yer almaya başladı.

• bi kerede kameraya baksın şu adamlar, hep karşıda adam varmış gibi duvardaki yazıyı okuyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Bırakın bu ayfonu mayfonu 4s 5s dediler övdüler övdüler ekstra nesi var bi parmak okuyucu koymuşlar o kadar.Bunları geçtim yabancı güvenlik sitelerde ayfonlarda backdoor var deyip diyorlar , bu parmak izi işinden sonra iyice anlaşıldı.Ben kullanmıyorum kullanana da bırakmasını öneriyorum...Telefon altı üstü ara mesaj at bitti ne gerek var amerikaya bilgi vermeye.

Apple ne yapicak senin gereksiz parmak izini allah askina ayni sekilde benimkinide oyle. Anca turkiye zenginlerinin yada milletvekillerinin falan dusunmesi lazim bunlari.

Birkere akilli telefon kullansaydin ne kadar ise yaradigini anlardin oyle mesaj at ara olayi eskide kaldi simdi anlatmakla ugrasamicam yararlarini...

• Milet yine kucumsuyor apple in yaptiklarini. Parmak izi teknolojisi yeni birsey degil, ama bir cep telefonunda ilk. parmaginizi diger cihazlar gibi duz tutmak zorunda degilsiniz, yenilikci oldugu kisim sadece bu. cok ama cok pratik ve guvenli bir yenilik olmus. Samsungun gozle kaydirma, yok parmak ucuyla klasor gorme gibi sacmaliklarindan kullanisli ve ise yarar oldugu tartisilmaz. Bir de demiyorlarmi ABD bu bilgileri aliyor topluyor :) hp laptop kullanirken toplamiyor, iphone kullanirken toplar.... Adamlar videoda anlatmislar hicbir sekilde serverlara falan gonderilemedigini verinin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghent -- 19 Eylül 2013; 2:06:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yengec1907

quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Bırakın bu ayfonu mayfonu 4s 5s dediler övdüler övdüler ekstra nesi var bi parmak okuyucu koymuşlar o kadar.Bunları geçtim yabancı güvenlik sitelerde ayfonlarda backdoor var deyip diyorlar , bu parmak izi işinden sonra iyice anlaşıldı.Ben kullanmıyorum kullanana da bırakmasını öneriyorum...Telefon altı üstü ara mesaj at bitti ne gerek var amerikaya bilgi vermeye.

Apple ne yapicak senin gereksiz parmak izini allah askina ayni sekilde benimkinide oyle. Anca turkiye zenginlerinin yada milletvekillerinin falan dusunmesi lazim bunlari.

Birkere akilli telefon kullansaydin ne kadar ise yaradigini anlardin oyle mesaj at ara olayi eskide kaldi simdi anlatmakla ugrasamicam yararlarini...

Parmak izine ne gerek var ? Koy şifreli bir kilit ekranı yetmiyormu aynı iş değilmi?

Sen daha uyu...

• Bu parmak izi olayının ileride sıkıntı çıkartma ihtimali çok yüksek. İstedikleri gibi güvenlik önlemi alsınlar. Dijital ortamda risk büyük. Haberiniz olmayan bir suçdan dolayı aranıyor olabilirsiniz! :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 19 Eylül 2013; 9:00:34 >
  • Editlerim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekrani buyut ekrani

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.