Şimdi Ara

iPhone 5S iOS 8 [Şarj Süresi] Herşey İlk Mesajda (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
6
Favori
27.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the avicenna

Ana ekrandaki pil kullanımını görünce hiç güncellemesemmi diyorum :)) cihaz iphone 5 ios6.1.4

Not: şarjdan aldığımda %80 di wifi yarım saattir açık 3g her zaman açık

Aklın varsa güncellemezsin usta
  • GM discovery kullanıyorum .Yorumlara çok sasirdim şarj suresinin bu kadar Lisa olduğunu bilmiyordum . Mesela herkes 3g kisayolundan şikayetçi şarj için. Baya sasirdim ben bile sabah %100 denir sokuyorum aksama kadar neredeyse şirkette tel hep elimde hala sarjim yüzde 30 3g veya wifi hep acik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tecrübeyle sabit ... ios yeni bir işletim sistemi çıkardığında hemen yüklemeyin... (Nedir bu acelenin sebebi çok ilginççç) Biraz beklemenizi tavsiye ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayZagor

quote:

Orijinalden alıntı: metin.txt

quote:

Orijinalden alıntı: BayZagor

quote:

Orijinalden alıntı: Assholes

Eğer itunestan güncellerseniz 5gb yer açmaya gerek yok diye biliyorum.

Evet çünkü telefona değil bilgisayara indiriyor yazılımı.

Hocam sonradan silebiliyormuyuz? Yardımcı olurmusunuz rica etsem

Hocam telefona yüklenince iOS itunes kendisi siliyor zaten.

10 Gb boş yer var üstad oyun uygulama hiç birşey yok telefonda güncelleyince oldu

• Bende 5s te herşey akıcı ve hatasız çalışıyor.Uygulamalar daha hızlı açılıyor.Sadece müzikleri açtığımda landscape modunda tüm albüm kapakları görünürken sağa sola kaydırdığımda ilk açılışta kasıyor sonra geçiyor.Birde hava durumu şehirler arası geçerken kasıyor çok hafif.Bunların dışında herşey sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: headcoach

Ne yaparsak yapalım 5s te de şarj berbat, 6 da da iyi olacağını düşünmüyorum. Bu yılın bence en önemli gelişmeleri Samsung ve HTC deki ultra güç tasarruf modu (Birkaç kez hayat kurtardı şahit oldum ☺) birde note 4 teki 30 dk da % 50 hızlı şarj.Note 4 3000 civarı pile sahip bizim 5s ler 1500 demekki yarım saatte bizim telefonlar % 100 şarj olur ☺.Apple bunların alasını yapar ama inanılır gibi değil neden başka özelliklerle uğraşıp bunları es geçiyor.

%50 şarj için kendi 5s'imde uçak modunu kullanıyorum direk zınk diye şarj oluyor onun dışında dediğin gibi apple dan şarj konusunda bir bok olmaz aga bu net ..
  • iOS 8'den sonra 5S ysynyyor ve ?arj su gibi gidiyor

• Her güncelleyen ayrı bir şey diyor.
  • Ben 5s'te çok memnunum her ?eyiyle
  • Bende şarjı en çok harcayan kilit ekranı gözüküyor. Çok saçma bir şey bu...

• NomadCRY kullanıcısına yanıt
    Öncelikle bir iphone kullanıcısı olmadığımı ama iphone 6+'ı bulduğum an alacağımı belirteyim. (Bu veri bağlantısını seçme olayı Android 2.3 ile ortadan kalktı ve artık ANDROID telefonlarda da eğer veriyi açarsanız 3G varsa 3G ile bağlanıyor.)
    Dünden buyana öğrendiğim kadarıyla:
    iphone 5 ve üstü modellerde ios 8.0 ile 3G seçeneği yerine LTE seçeneği konulmuş.
    LTE kapatıldığında bir faydası olmayıp bağlantı 3G olarak devam ediyor yani EDGE'ye geçmiyor.

4S'te ise 3G seçeneği hala mevcut ve kapatıldığında EDGE hızına düşüyor.

Şimdi bir iki sorum olacak (Bu soruyu bilgisi olan veya bildiğini düşünen herkes cevaplarsa sevinirim)

1- 3G açıkken sadece 3G veri hizmeti veren baz istasyonlarına mı bağlanıyor?
    2- Telefon 3G bağlantıyı bulunca durduk yere ne yapıyor da sürekli veri gönderip alarak şarjı bitiriyor?
    3- Diyelim ki telefon 1 MB'lık bir senkronizasyon yapacak. 3G ile bunu en geç 30 saniyede yapar ve işlemci tekrar uykuya girer ama EDGE ile bu süre yaklaşık 10-15 kat artar ve sonra işlemci uykuya girer. Hal böyleyken 3G beklemede daha az enerji harcamaz mı?
    4- 3G kullanımı ile EDGE kullanımı arasında kaç saat oynuyor?

Düzeltme: Androidte de hala varmış ama taaaaaaaaaaa ebesinin nikahına koydukları için (Samsung 4.4.2) ben görememişim ama bildiğim kadarıyla 3ncü parti uygulamalar bu modu değiştiremiyor (örnek: widget)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 19 Eylül 2014; 9:47:22 >

• 5ste surum numarasini hatirlamiyorum ama telefonla gelen surum cok iyiydi super gidiyordu sarj ama ondan sonra glnler normal iphone a dondurdu cihazi apple ya 7 ye sakliyor batarya olayini yada boyle devam edicek sarj olayi

• iphone 5s dediğimiz cihaz apple ın en son çıkardığı telefondur neden kassınki yorumlarda hep kasıyormu sorularını gördüm
  • Yer cok kapliyor diyen arkdslar yukledikten sonra ne kadar dustu hafiza

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Androidlerde veri baglantisi secme olayi kalkmadi. 4.1 surumu kullaniyorum 2g ve 3g secimi yapabiliyorsunuz.
     iPhone 5S iOS 8 [Şarj Süresi] Herşey İlk Mesajda

• Yanliz cok yer kapliyor

• Fena şarj yiyo 3gli 1 saat dayanmadı

• Sabırsız arkadaşlarımız bir denesin yorumlarını okuyayım memnunlarsa bende güncellerim hemde serverlar biraz da olsa rahatlar.
  • 3g kapatma kalktı diyorlar ya mobil veri mi kapanmiyor yani?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar ipad mini retina da bu dikta olayını nasıl kullanırım :/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.