Şimdi Ara

iPhone 5S iOS 8 [Şarj Süresi] Herşey İlk Mesajda (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
6
Favori
27.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş hala bir tuş koyamadılar denetim merkezine 3g açma kapama için. Hala 1 saat ayarlara giriyoruz,diğer yeniliklerde fıs zaten,yeni nesilde tercihim note 4 olacak net.(not:iphone 5 kullanıyorum)
  • Yıl olmuş 2014 sonu hala 3G yi kapatayım diyenler var. Kardeşim cebinde iPhone var, o zaman gidip 3000mha lı android telefon alacaksın ya da akıllı telefon kullanmayacaksın gidip Philips Xenium alıp 2 hafta şarj derdinden kurtulacaksın. Ya ben 7 aydır iPhone 5s kullanıyorum bir gün bile 3G çekimini kapatmadım. Normal kullanımda bir günü hayli hayli çıkardım. Yüklü kullanımda mutlaka gün içerisinde şarj ettim. Durgun kullanımda çok rahat 2 günü gördüm ve hepsinde de 3G açıktı. Hücresel açıkken şarj gidiyor dersin anlarım da 3G yi dert edipy şarjım gitmiyor diyenleri anlamıyorum.

Hem akıllı telefonun ki bu telefon iPhone; her özelliğini kullanayım, androidte olmayan canavar gibi uygulamaları kullanayım diyorsun hem de 2G de dursun telefonum şarjı gitmesin diyorsun. O zaman yukarıda dediğim telefonları kullanacaksın. Yüklemeyin o zaman ios 8'i, kullanın, direnin bakalım ios 7 ye ios 6 da olduğu gibi, nereye kadar dayanacaksınız...

Bugüne kadar 2G-3G dönüşümlü kullananlar sanki 2 günde bir şarj ediyor gibi muamele yapıp serzenişte bulunmasın. Onlar da her gün şarj ediyordu telefonlarını çünkü aktif olarak kullanıyorlar. O zaman 3G niye yok diye ağlamanın yeri yok, bu kadar basit.

• okadar yer açacağız yükleyeceğiz yükeldikten sonra 5 GB yeri işgalmi edecek :) Peki zeki müren de bizi görecek mi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Yıl olmuş 2014 sonu hala 3G yi kapatayım diyenler var. Kardeşim cebinde iPhone var, o zaman gidip 3000mha lı android telefon alacaksın ya da akıllı telefon kullanmayacaksın gidip Philips Xenium alıp 2 hafta şarj derdinden kurtulacaksın. Ya ben 7 aydır iPhone 5s kullanıyorum bir gün bile 3G çekimini kapatmadım. Normal kullanımda bir günü hayli hayli çıkardım. Yüklü kullanımda mutlaka gün içerisinde şarj ettim. Durgun kullanımda çok rahat 2 günü gördüm ve hepsinde de 3G açıktı. Hücresel açıkken şarj gidiyor dersin anlarım da 3G yi dert edipy şarjım gitmiyor diyenleri anlamıyorum.

Hem akıllı telefonun ki bu telefon iPhone; her özelliğini kullanayım, androidte olmayan canavar gibi uygulamaları kullanayım diyorsun hem de 2G de dursun telefonum şarjı gitmesin diyorsun. O zaman yukarıda dediğim telefonları kullanacaksın. Yüklemeyin o zaman ios 8'i, kullanın, direnin bakalım ios 7 ye ios 6 da olduğu gibi, nereye kadar dayanacaksınız...

Bugüne kadar 2G-3G dönüşümlü kullananlar sanki 2 günde bir şarj ediyor gibi muamele yapıp serzenişte bulunmasın. Onlar da her gün şarj ediyordu telefonlarını çünkü aktif olarak kullanıyorlar. O zaman 3G niye yok diye ağlamanın yeri yok, bu kadar basit.

Örnek vernek gerekirse sadece Edge açık olduğunda WhatApp ve Mail işlerinizi rahat rahat yapabiliyorsunuz. Bunlar için Edge yeterken ben neden 3G kullanayım?

• "Gereksiz ibooks ve podcastler" den sonrasini okumadim
  • takipteyiz ios 8 görüntüleride paylaşırsanız süper olur
  • Kullanım süreniz az geldi bana. Ben 8 saat kullanımı gördüm 3g kullanma vs. dahil, oyun yok parlaklık %35 civarı.
  • quote:

Yıl olmuş 2014 sonu hala 3G yi kapatayım diyenler var. Kardeşim cebinde iPhone var, o zaman gidip 3000mha lı android telefon alacaksın ya da akıllı telefon kullanmayacaksın gidip Philips Xenium alıp 2 hafta şarj derdinden kurtulacaksın. Ya ben 7 aydır iPhone 5s kullanıyorum bir gün bile 3G çekimini kapatmadım. Normal kullanımda bir günü hayli hayli çıkardım. Yüklü kullanımda mutlaka gün içerisinde şarj ettim. Durgun kullanımda çok rahat 2 günü gördüm ve hepsinde de 3G açıktı. Hücresel açıkken şarj gidiyor dersin anlarım da 3G yi dert edipy şarjım gitmiyor diyenleri anlamıyorum.

3g ile cihaz durdugu yerde normalin 3 kati hizda sarj yiyor en az. Ben yaptim jbmi, ac kapa kullaniyorum 2.5 senelik 4ste sabah 6 dan aksam 12 ye kadar anca bitiyor. Seninki dayanir mi? 5 saat kullanim suresi gorebiliyor musun bunu soyle? Bataryasi yipranmaya baslamis iphone 5 sahipleri ne yapsin? Sacmaliyorsunuz. Apple ya adam gibi batarya koyacak veyahut 3g acip kapatmayi kaldirmayacak. İos 7 veya ios 6 idi hatirlamiyorum tam ama kaldirip sonra tekrar eklemisleri bu ozelligi cunku lazim. Bilmem siz hatirlar misiniz. Yani en azindan musteri acip kapamak istiyor diye koymalari lazim yani. Konustugunuz laf degil.

• İos 8 i beğendim sağlık uygulamasının nasıl kullanılacağını tam anlayamadım yani koşarken ya da yürüyüşte mesafe kaydedebiliyor mu ki?
  • İos 7 de mi 8 de mi hocam?
  • quote:

Orijinalden alinti: CooLEs

Anlamiyorum bu 3g kapatma sevdalilarini !!! %99 u internete dayali bir yazilim kullanan telefonda 3g kapatma derdi de saka gibi. Madem 3g kullanmayacaksiniz o zaman akilli telefon almayacaksiniz arkadaslar... Edge ile baglaninca sarjin daha mi fazla gittigini düsünüyorsunuz ? Baglanti yavaslayinca ne oluyor ?? Bunlarida hesaba katin.

Bir de her yeni sürümde yok yavas iniyor yok dondu inmiyor diyenlerede ayri bir gicigim ! Tabi ki yavas olur. Tabiki duraksamalar olur !! Dünya çapinda kaç milyon iphone kullanan var ? Bunlarin ayni anda serverlara yüklendigini düsünün ? Örnek olarak sinav sonuçlari açiklandiginda ortalama 1 milyon ögrenci sonuçlara bakmak istediginde durum ne oluyor ? Dua edin yine yavas indiriyor !! Herhangi bir Türkiye firmasi olsaydi sanirim hiç indiremeyecektiniz... Yavasta olsa indirebiliyorsaniz sükredin. Yada bekleyin ama bos yere yorum yazmayin ....

Böyle mantik mi olur? Milyonlarca kisi sarji azaldiginda ama yine de internette gezinmesi gerektiginde 3G'yi kapatip Edge kullaniyor. Ozellikle benim gibi Whatsapp kullananlar icin 3G'nin hicbir geregi yok. Yok neymis 3g kullanmayacaksaniz akilli telefon almayacamisiz. Bu sizin bilgisizliginizi gosterir. Mesela ekran kapaliyken ben neden 3G'yi acik birakayim ekran kapaliyken neden bosu bosuna 1.5 - 2 kat sarj yesin. Whatsapp, mail ve Twitter'da kullanirken neden bosu bosuna 3G'yi acyp sarjimi harcayayim. Dedigim gibi milyonlarca kisi sarji azaldiginda 3G'yi kapatip Edge ile kullanmaya devam ediyor. Ayryca Hucresel Veri kapali olsa bile 3G acik oldugunda sebeke 3G modunda kaliyor ve yine normalden sarji daha cok tuketiyor. Bos konusup bos yere yorum yapmayyn diyorsunuz, komik.

• quote:

Orijinalden alinti: cellman406

quote:

Orijinalden alinti: MegaWolt38

Yil olmus 2014 sonu hala 3G yi kapatayim diyenler var. Kardesim cebinde iPhone var, o zaman gidip 3000mha li android telefon alacaksin ya da akilli telefon kullanmayacaksin gidip Philips Xenium alip 2 hafta sarj derdinden kurtulacaksin. Ya ben 7 aydir iPhone 5s kullaniyorum bir gün bile 3G çekimini kapatmadim. Normal kullanimda bir günü hayli hayli çikardim. Yüklü kullanimda mutlaka gün içerisinde sarj ettim. Durgun kullanimda çok rahat 2 günü gördüm ve hepsinde de 3G açikti. Hücresel açikken sarj gidiyor dersin anlarim da 3G yi dert edipy sarjim gitmiyor diyenleri anlamiyorum.

Hem akilli telefonun ki bu telefon iPhone; her özelligini kullanayim, androidte olmayan canavar gibi uygulamalari kullanayim diyorsun hem de 2G de dursun telefonum sarji gitmesin diyorsun. O zaman yukarida dedigim telefonlari kullanacaksin. Yüklemeyin o zaman ios 8'i, kullanin, direnin bakalim ios 7 ye ios 6 da oldugu gibi, nereye kadar dayanacaksiniz...

Bugüne kadar 2G-3G dönüsümlü kullananlar sanki 2 günde bir sarj ediyor gibi muamele yapip serzeniste bulunmasin. Onlar da her gün sarj ediyordu telefonlarini çünkü aktif olarak kullaniyorlar. O zaman 3G niye yok diye aglamanin yeri yok, bu kadar basit.

3g ile cihaz durdugu yerde normalin 3 kati hizda sarj yiyor en az. Ben yaptim jbmi, ac kapa kullaniyorum 2.5 senelik 4ste sabah 6 dan aksam 12 ye kadar anca bitiyor. Seninki dayanir mi? 5 saat kullanim suresi gorebiliyor musun bunu soyle? Bataryasi yipranmaya baslamis iphone 5 sahipleri ne yapsin? Sacmaliyorsunuz. Apple ya adam gibi batarya koyacak veyahut 3g acip kapatmayi kaldirmayacak. Ios 7 veya ios 6 idi hatirlamiyorum tam ama kaldirip sonra tekrar eklemisleri bu ozelligi cunku lazim. Bilmem siz hatirlar misiniz. Yani en azindan musteri acip kapamak istiyor diye koymalari lazim yani. Konustugunuz laf degil.

Yalan borcum mu var size? Bir gün bile 3G yi kapatmadan kullandım diyorum, sonuç değişmedi. 5 saat çok rahat kullanıyorum neyden bahsediyorsunuz? Geçen gece şarj kablomu işyerinde unutmuşum saat 23 de %3 şarjım vardı, 3g+hücresel açık sabah 7 ye kadar telefon kapanmadı ve bu arada 4 kez titreşimle alarmlarım çaldı, 8-10 tane mail okudum, 7-8dk whatsapp kullandım. sabah 1dk civarında telefonu kurcalarken şarjım bitti. Ben anlamıyorum siz 3G olayını acayip abartıyorsunuz ya da cihazınızda ciddi sıkıntı var. Eğer Apple bir özellik ekleyecekse bu 3G kapatıp-açma yerine Hücresel veriyi açıp-kapatmayı alt menüye eklemesi lazım, en pratik ve can alıcı olay bu. Sizin anlattığınıza bakarsak benim 3G açıkkan öğleni bilemedin ikindiyi zor görüyor olmam lazım. Siz ip5s kullanmadan konuşuyorsunuz sanırım ya da bende sıkıntı var. Yani 3G tuşu koymadı diye ios 8 i yerden yere vurmak kadar cahilce bir yorum olamaz. Beğenmiyorsanız ios7 ile direnmeye devam edersiniz, o da olmadı android telefonlara geçersiniz bu kadar basit.

• Karşı taraf aradığında tam ekran gözüküyor resim.
  • quote:

valla bende sonuna kadar katılıyorum size...3g yi kapat,otomatik senkranizasyon kapat,konum bilgisini kapat...neymiş şarj daha fazla gidiyormuş,3g lazım degilmiş,vs...vs... vallahi ben şuan android kullanıyorum,iphone 3g ve iphone 4 de kullandım, o zaman da ,şimdide hayatta işim olmaz 3g yi kapatayım,konum servislerini kapatayım vs... akıllı telefon almışım abi hemde 2000 tl vermişim,neden her boku kapatayım...böyle bir saçmalık varmı... benim telefonum şürekli aktif olacak,canlı olacak ,herşey açık olacak...ferrariye binip çok benzin yakıyor diye sag şeritten 40 km hızla gitmek gibi bişey :)

• quote:

quote:

Orijinalden alinti: cellman406

quote:

Yil olmus 2014 sonu hala 3G yi kapatayim diyenler var. Kardesim cebinde iPhone var, o zaman gidip 3000mha li android telefon alacaksin ya da akilli telefon kullanmayacaksin gidip Philips Xenium alip 2 hafta sarj derdinden kurtulacaksin. Ya ben 7 aydir iPhone 5s kullaniyorum bir gün bile 3G çekimini kapatmadim. Normal kullanimda bir günü hayli hayli çikardim. Yüklü kullanimda mutlaka gün içerisinde sarj ettim. Durgun kullanimda çok rahat 2 günü gördüm ve hepsinde de 3G açikti. Hücresel açikken sarj gidiyor dersin anlarim da 3G yi dert edipy sarjim gitmiyor diyenleri anlamiyorum.

Hem akilli telefonun ki bu telefon iPhone; her özelligini kullanayim, androidte olmayan canavar gibi uygulamalari kullanayim diyorsun hem de 2G de dursun telefonum sarji gitmesin diyorsun. O zaman yukarida dedigim telefonlari kullanacaksin. Yüklemeyin o zaman ios 8'i, kullanin, direnin bakalim ios 7 ye ios 6 da oldugu gibi, nereye kadar dayanacaksiniz...

Bugüne kadar 2G-3G dönüsümlü kullananlar sanki 2 günde bir sarj ediyor gibi muamele yapip serzeniste bulunmasin. Onlar da her gün sarj ediyordu telefonlarini çünkü aktif olarak kullaniyorlar. O zaman 3G niye yok diye aglamanin yeri yok, bu kadar basit.

3g ile cihaz durdugu yerde normalin 3 kati hizda sarj yiyor en az. Ben yaptim jbmi, ac kapa kullaniyorum 2.5 senelik 4ste sabah 6 dan aksam 12 ye kadar anca bitiyor. Seninki dayanir mi? 5 saat kullanim suresi gorebiliyor musun bunu soyle? Bataryasi yipranmaya baslamis iphone 5 sahipleri ne yapsin? Sacmaliyorsunuz. Apple ya adam gibi batarya koyacak veyahut 3g acip kapatmayi kaldirmayacak. Ios 7 veya ios 6 idi hatirlamiyorum tam ama kaldirip sonra tekrar eklemisleri bu ozelligi cunku lazim. Bilmem siz hatirlar misiniz. Yani en azindan musteri acip kapamak istiyor diye koymalari lazim yani. Konustugunuz laf degil.

Yalan borcum mu var size? Bir gün bile 3G yi kapatmadan kullandim diyorum, sonuç degismedi. 5 saat çok rahat kullaniyorum neyden bahsediyorsunuz? Geçen gece sarj kablomu isyerinde unutmusum saat 23 de %3 sarjim vardi, 3g+hücresel açik sabah 7 ye kadar telefon kapanmadi ve bu arada 4 kez titresimle alarmlarim çaldi, 8-10 tane mail okudum, 7-8dk whatsapp kullandim. sabah 1dk civarinda telefonu kurcalarken sarjim bitti. Ben anlamiyorum siz 3G olayini acayip abartiyorsunuz ya da cihazinizda ciddi sikinti var. Eger Apple bir özellik ekleyecekse bu 3G kapatip-açma yerine Hücresel veriyi açip-kapatmayi alt menüye eklemesi lazim, en pratik ve can alici olay bu. Sizin anlattiginiza bakarsak benim 3G açikkan ögleni bilemedin ikindiyi zor görüyor olmam lazim. Siz ip5s kullanmadan konusuyorsunuz sanirim ya da bende sikinti var. Yani 3G tusu koymadi diye ios 8 i yerden yere vurmak kadar cahilce bir yorum olamaz. Begenmiyorsaniz ios7 ile direnmeye devam edersiniz, o da olmadi android telefonlara geçersiniz bu kadar basit.

Milyonlarca kisi sarji azaldiginda ama yine de internette gezinmesi gerektiginde 3G'yi kapatip Edge kullaniyor. Ozellikle benim gibi Whatsapp kullananlar icin 3G'nin hicbir geregi yok. Yok neymis 3g kullanmayacaksaniz akilli telefon almayacamisiz. Bu sizin bilgisizliginizi gosterir. Mesela ekran kapaliyken ben neden 3G'yi acik birakayim ekran kapaliyken neden bosu bosuna 1.5 - 2 kat sarj yesin. Whatsapp, mail ve Twitter'da kullanirken neden bosu bosuna 3G'yi acip sarjimi harcayayim. Dedigim gibi milyonlarca kisi sarji azaldiginda 3G'yi kapatip Edge ile kullanmaya devam ediyor. Ayrica Hucresel Veri kapali olsa bile 3G acik oldugunda sebeke 3G modunda kaliyor ve yine normalden sarji daha cok tuketiyor. Ve yalan soyluyorsunuz evet, 3G, Edge'den cok daha fazla sarj harcar sunu bu forumda bunu test etmis herkes rahatlykla soyleyebilir, telefon ureticileri ve incelemelerde editorler bile bunu soyluyor hadi onlary gectim neredeyse 2-3 kat daha fazla sarj yedigi basit bir testle bile anlasilabilirken siz gelmis bir sey degismiyor diyorsunuz. Ben bu testi defalarca kez denedim ozellikle yazin. Emin olun forumda binlerce kisi 3G'nin cok daha fazla sarj goturdugunu rahatlikla size soyleyecektir. 5 saat rahat gidiyor demişsiniz, evet gidiyor doğru. Ama Edge modunda da rahat 7-8 saat gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 18 Eylül 2014; 18:09:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

valla bende sonuna kadar katılıyorum size...3g yi kapat,otomatik senkranizasyon kapat,konum bilgisini kapat...neymiş şarj daha fazla gidiyormuş,3g lazım degilmiş,vs...vs... vallahi ben şuan android kullanıyorum,iphone 3g ve iphone 4 de kullandım, o zaman da ,şimdide hayatta işim olmaz 3g yi kapatayım,konum servislerini kapatayım vs... akıllı telefon almışım abi hemde 2000 tl vermişim,neden her boku kapatayım...böyle bir saçmalık varmı... benim telefonum şürekli aktif olacak,canlı olacak ,herşey açık olacak...ferrariye binip çok benzin yakıyor diye sag şeritten 40 km hızla gitmek gibi bişey :)

Bu kullanim amacina ve duruma gore degisir. Adam sarji azaldiginda ve telefona ihtiyacı oldugunda her seyi acip birakmasi mi daha mantikli yoksa sarji göturecek seyleri kismasi mi. Az mantik yahu. Sarji varken veya sarj etme problemi yoksa adam acar zaten o ozellikleri. Biz burada sarja ihtiyacımız oldugu zamanlarda yapilacak seyleri konusuyoruz. Bos cene caliyorsunuz.

• iPad 2 ye yükleyeeeen???
  • Android L çıkınca ağzınız açık kalcak :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

Bu kullanim amacina ve duruma gore degisir. Adam sarji azaldiginda ve telefona ihtiyacı oldugunda her seyi acip birakmasi mi daha mantikli yoksa sarji göturecek seyleri kismasi mi. Az mantik yahu. Sarji varken veya sarj etme problemi yoksa adam acar zaten o ozellikleri. Biz burada sarja ihtiyacımız oldugu zamanlarda yapilacak seyleri konusuyoruz. Bos cene caliyorsunuz.

tabiki şarj azaldıgında ve sarj etme şansınız olmadıgında bu olabilir..zaten bu durum istisnadır...benim bahsettigim durum bu degildir..keşke üslubunuzu bozmadan önce dikkatli okusaydınız... birde akıllı telefon kullanıyorsanız tedbirli olmakda fayda var...saygılar

• Akıllı telefon almışmış da tüm özelliklerini kullanacakmış.
    Senin dediğin şekilde 5s in şarjı 1 saat anca gider.Herşeyi kısıtladığımız halde akşamı çıkaramıyoruz.3g yi kaldırmanın hiçbir mantığı yok boşuna didinmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.