Şimdi Ara

iPhone 5S Ekran Gıcırdaması ve Çıt Sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
1.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3 aylık iphone 5s im son 2 haftadır yukarıdaki ekrandan çıt sesi ve gıcırdama problemi yapıyor telefon ısınınca normal kullanırken bile bu sesler deli gibi artıyor fakat sesli ortamda anlamak pek mümkün değil . Apple store a gideceğim fakat ankarada yaşıyorum 1-2 ay sonra.
    Şimdi randevu alıp gittim telefonumun köşesinde ezik var 1 kere düşürdüm telefonu sadece kulaklık girişinin yanında bayağı belli bir ezik.. Kullanıcı hatası diyip gönderir mi genius ?
    Birde o ortamda sorunu kanıtlayamam diye korkuyorum ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer bunun sebebi ezikten dolayıysa değişim yapmayabilirler.

• Ezikten dolayı değil.. Ama bunu gel bide genius a anlat ..

• Ezikten dolayı değilse anlarlar zaten.

• Peki o sesli ortamda nasıl kanıtlayacağım ya okulda felan anlaşılmıyor

• Sabah erken saatte gidin 10:00da açılıyor sanırım kimse yokken anlatırsınız rahat rahat

• O saatte gidebileceğimi düşünmüyorum .. Ankarada yaşadığım için zor gibi

• değişim yapabilirler belki
  • İnşallah öyle olur .Bir telefona 2000 lira verip böyle sorunlar çıkarması insanın canını sıkıyor.Appledan soğudum yani.

• S4 s5 note 3 çatır çutur ses çıkarıyor bastırınca ama bu bi sorun olarak algılanmıyor, iphone da çıt sesi sorun oluyor değişim isteniyor. İşte marka ve ürün algısı böyle bir şey

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herhangi bir yerinde ezik varsa değişim olmuyor ekran esnemesi probleminden dolayı. Düşürdüğün için ekran yerinden oynamış diyor hayır deyince de kanıtla diyor. Bizzat yaşadım ve şahit oldum bu olaya apple store'da
    Ama eğer telefonu ilk aldığınız zamanlarda böyle bir sorun olsaydı ve apple'ı arayıp bir olay numarası oluştursaydınız ne zaman giderseniz gidin değişim sağlanacaktı
    Malasef hiç yorulmayın ankaradan istanbula
    Ben kütahyadan gittim boşu boşuna
    Ama bir tanıdığınız ve yedek cihazınız varsa içinizin rahatlaması için gönderebilirsiniz cihazı

Saygılar.

• 3 günlük dünyada bir çıt sesi içi keyfimi kaçırıp ta ankaralardan gelicem değişemiçin sıfır makineyi vericem karşılığında dağıtılmış sonra tekrar toplanmış tabiri caizse laçkalaşmış swap cihazı alıcam ( ekranda jiletin oldumu sıfır oluyor tabi bazı arkdaşlar için) boşver kardeş takma kafayı çıta mıta hayatını yaşa telefon bir araçtır senin hayatını kolaylaştırması gereken bir araç kölesi olma
  • Aynısı telefonu aldıktan 2 ay sonra bende de oldu, telefonu 1-2 defa düşürdüm ama parkeye-halıya. Ekran esneme yapıyoru ve siz ekrana dokundukça sanki altında hava varmıs gibi çıt pıt sesler geliyor, gürültülü ortamda anlayamazsın ama sessiz ortamda ekrandaki çatırdama sesi ciddi anlamda sinir bozucu. Benim cihazım USA cihazıydı o yusden istanbula gitmedim. TR cihazı olsaydı ben olsam şansımı denerdim.

++ İzmirdeyim, Genpaya verip ücretli yaptırmayı düşünüyorum müsait zamanda.
  • Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler telefonumu 5s i verip 6 almak için ne kadar para vermem gerekiyor sanırım 1 seferlik böyle birley mümkünmüş

• Bende de oldu. Ekrana hafif sert bastimi tik edip geri atıyordu. Genpaya verdim. 18 gün sonra swap verdiler. Ha bu arada eski cihazim 5s kozmetik olarak 10/6 alırdı. Zaten kayıtta yoğun çizik ezik ve yipranma var diye yazdi yetkilileri. Zaten cihazi alınca servis kayitini yapan bayan dediki; cihazın büyük ihtimal değişecek. Bende tamam dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: merter5

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler telefonumu 5s i verip 6 almak için ne kadar para vermem gerekiyor sanırım 1 seferlik böyle birley mümkünmüş

Böyle birseyin mumkun oldugunu kim iletti size? Bildigim kadarı ile apple store turkiye'de boyle bir uygulama yok

• Ya bendede iphone 5c var.Bugün başladı bu olay.Sağ bölüme tıklayınca çıt diye ses geliyor sanki içinde birşey kırılmış gibi Turkcellden almıştım cihazı zorlu centerda da randevuyu bulmak yerde elmas bulmak kadar zor.Randevuyu buldum diyelim iş saatleri ne olacak sorun valla sorun en sonunda bant yapıştırıp gezicem
  • Ocak ortalarında aynı sorundan gidicem benimde çok ufak ezik var telefonda hemen gitmeyecekseniz gidince sizi bilgilendirebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: SemiÇevik

Ocak ortalarında aynı sorundan gidicem benimde çok ufak ezik var telefonda hemen gitmeyecekseniz gidince sizi bilgilendirebilirim

Hocam çok iyi olur bende artık telefona takılmamayı düşünüyordum haberdar ederseniz gidebilirim
  • merter5 M kullanıcısına yanıt
    tabiki hocam ünideyim 15-16 gibi eve istanbula gidince gideceğim haber veririm :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.