Şimdi Ara

iPhone 5s & 5c en uygun fiyata nereden alınır ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
3.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

quote:

Orijinalden alıntı: spaydix

abd vizen varsa alırsın uçak biletini doğru ny ordan alırsın 1 tane 1 gün amerikada turlar gezersin sonra gelip pasaportuna işletirsin hemde türkiye fiyatının altına

Amerika'dan alınan cihazlar ülkemizde garanti kapsamına girmiyor malesef.

Hocam bilip bilmeden yorum yapiyoruz veya eskide kalan bilgileri burada tekrarliyorsunuz, imzamda kullandigim cihazlar yer almakta, Iphone 5s i ABD den AppleCare ile bilrikte aldim, Hem ABD hem de turkiye musteri hizmetleriyle gorustum, daha once ABD den alinan bir Iphone icin donanim ve telefon desteginden ulkemizde yararlanamiyorduk, ki Apple Store acilana kadar da durum bu sekilde devam edecek. insanlari yanlis bilgilendirmeyelim, gorusmelerimde artik Apple'in ABD cihazlarina da diger ulkelerde tum destegi saglayacagini soylediler.

Iphone ABD'den alindiginda 90 gun telefon destegi ve 1 yil uluslararasi garantisi olur, AppleCare ile birlikte alindiginda veya cihaz satin alindiktan itibaren 30 gun icerisinde AppleCare+ alinirsa bu durumda da ; 1 sene telefon destegi, 2 yil donanim destegi alirsiniz. Turkiye musteri hizmetleriyle gorusmemde, cihazim icin 1 yil boyunca telefon destegimin aktif oldugu, en kucuk bir sorunda bize ulasip cihazla ilgili hemen destek saglayacaklarini, sorunun donanimsal ise magaza acildiginda bu destekten yararlanacagim tarafima bizzat soylendi.

Su konu yuzunden forumda o kadar bilgi kirliligi var ki, ilgili markanin urunu hakkinda en kucuk arastirma dahi yapmadan cevaplar veriliyor.
    Sozlerimi yanlis anlamayin, saygilar.

• 2 lira da veririm Vodafon'a. Bri de üstüne tarife alırım.
  • aynştaynlar yazmış yine...
  • quote:

Orijinalden alıntı: master_axe

Turkcell hepimizde resmen kuyu açtı...

Allah belasını versin batar İnşAllah. değiştirecem hattımı kalite var ama tam bir kapitalist şirketi
  • İphone 4ü ilk çıktığında vodafonedan 1600 TL ye almıştım.nerden nereye...
  • Gold'un 16GB fiyatına Apple 64 GB veriyor. :D

• telefonların 16 32 64 gb kapasitelerinin maliyetlerine göremi fiyatlandırıldığını zannediyor bazıları hala anlamış değilim...

arada 30-50 tl fark olsa sen 16 mı alırsın 32 alırsın....

eee o zaman 16 yı kime satacak bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: @FUVV

telefonların 16 32 64 gb kapasitelerinin maliyetlerine göremi fiyatlandırıldığını zannediyor bazıları hala anlamış değilim...

arada 30-50 tl fark olsa sen 16 mı alırsın 32 alırsın....

eee o zaman 16 yı kime satacak bunlar

Dünya üzerinde Apple'dan iyi satış taktiği yapabilen bir firma olduğunu sanmıyorum. Anca çalabilirler ya da burdaki einsteinlar gibi b*k atarlar işte

• Apple Türkiye Store açılması çok iyi oldu Bimeks gibi fırsatçılar 2799 tlye iphone 5s satıyorlardı bunun önüne geçilmiş oldu şimdi satsınlar da görüyüm :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

quote:

Orijinalden alıntı: lansker

sanki altın bu alet... Android'li çoğu amiral gemisinden daha düşük donanımı var. gideri 1500 lerde.. ama marka işte. marka olması sebebiyle 2000 iyi bir fiyat. ama 32 gb için

:-P

Telefonu sattiran donanimi degil reyiz anlayamadin mi hala??

Bırak hocam o 2 cigölayt dört çekirdekli telefonuyla kasılsın.
    Note 2 kullanıyordum eşşek gibi donanım vardı telefonda bilirsiniz.
    Geçen hafta iPhone 5 aldım, dandroid diyenleri şimdi anlıyorum, Allahtan elden çıkartabildim hemen note 2'yi.

• Arkadaşlar iki adet iphone 5s space gray almayı düşünüyorum. Elimde ise iphone 5 16 GB (Mart ayına kadar global garantisi devam ediyor) ve iphone 4 16 GB var. Takas yapmayı düşünüyorum, bu konuda forumdan veya tavsiye edebileceğiniz yardımcı olabilecek birisi var mı? Nakit ödeme yapabilirim.
  • fiyatlar çok pahalı be kardeşimm
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

quote:

Orijinalden alıntı: DarkimoreHavale fiyatı demişler ya birde havale ücretini vs. katın peşin para üstelik diğer tarafta vodafone da 24 ay taksit 2100 TL. Ustelik 7 gün beklemekte yok git mağazaya al.
    İlla vodafone da faturalı hat mı kullanmak lazım bu teli taksitle alabilmek için dostum?

vodafon 2100 tl yi tavsıye edılen fıyat olarak belırlemıs ama hıcbır bayı o fıyattan haberdar bile degıl musterıler uyarıyor calısanları oyle bakıyorlar şaşırıyorlar olamaz dıyorlar haberımız yok sızden duyuyoruz görüyoruz dıyorlar turkcell kac para dıyorsa aynını dıyorlar aveada aynını yapıyor 2400 tl fıyat cekıyorlar16gb modele ve neredeyse su an karaborsa olmus 3 operatorun hıcbır bayısınde yok ne hıkmetse ınternette yazan rakamlara aldanmayın operatorler kazımıyor o fıyatları en garıbı ıse aldıgım bır cvptı o tavsıye edılen satıs fıyatı bız o paraya veremıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Hey yavrum be. Borusan bile böyle döşemez valla.

Aralarında üretim maliyeti olarak 10 Dolar fark olan 16GB ile 32GB
    cihazların fiyat farklarına bak. 300 Lira. Çüşşşşşşşşşş.

10 Dolar pahalı üret...
    300 lira fazlasına sat...

Ne güzel memleket ya...

Şimdi yediremeyip eksi basarlar.
    Sanki doğruları söylemiyoruz....

İnsanların duymak istedikleri değil, doğruların söylenmesi hoşlarına gitmiyor.

iPhone5 serisindeki NAND Flash'ın 16GB olanı 10.40 , 32GB olanı 20.80 Dolar.

Şimdi birisi daha çıkar ve: "32GB olanının AR-GE harcaması fazla olduğu için pahalı satıyorlar" der. Ben de gülerim. (Ama ağzımla değil...)

Senin Apple'ın başına geçirelim. Fiyatları sen belirler.

16GB a ne fiyat biçersin? 32GB a ne fiyat biçersin? İkisini de satacaksın.

2.150 TL 16GB a fiyat biçtin diyelim. Ekstra 16GB flash maliyeti dediğin gibi 50 TL olsun. 32GB modelin fiyatını ne olarak belirlersin?

2.200 TL mi? 2.250 TL mi? Kaç?

Unutma! 16GB da satacaksın.

Yahu bu 10 Dolar ne zaman 50 lira oldu, bu birincisi.

İkincisi ise, 16 Gigabayt satma zorunluluğumuz neden var?

Hadi ben Apple'ın başına geçtim diyelim. Zaten piyasada büyük bir rekabet var. 16 Gigabayt yerine 20 lira fazla maliyetle (50 değil) , 32GB üretir, aynı fiyattan satarım.
    Böylece telefon alacak olanların büyük bir kısmının aslını çelip, tercihlerini Apple'dan yana kullanmalarını sağlarım.

Diyeceksin ki "kar marjın düşer"
    Alakası bile yok. Satışlar çok artacağı için aradaki fark kapanır, hatta marketten satılacak uygulama sayısı da artacağı için kârlarda artma bile olacaktır...

Örneğin: 16GB yi o fiyattan satarken, adam pahalı diye tercihini başka telefondan yanda kullanılacağına 32GB yi aynı fiyata satarsam, adam başka telefon yerine Apple telefon alır.
    32GB ı pahalı satıp çok kâr edeceğim diye müşteri kaçırmaktansa, 16GB fiyatına satıp müşteri kazanmayı tercih ederim. Zaten müşteri sayısı artacağı için marketten ettiğim kâr da artacaktır. Aradaki farkı rahatça kapatacaktır. Ayrıca müşteri memnuniyeti de en üst düzeye çıkacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Hey yavrum be. Borusan bile böyle döşemez valla.

Aralarında üretim maliyeti olarak 10 Dolar fark olan 16GB ile 32GB
    cihazların fiyat farklarına bak. 300 Lira. Çüşşşşşşşşşş.

10 Dolar pahalı üret...
    300 lira fazlasına sat...

Ne güzel memleket ya...

Şimdi yediremeyip eksi basarlar.
    Sanki doğruları söylemiyoruz....

İnsanların duymak istedikleri değil, doğruların söylenmesi hoşlarına gitmiyor.

iPhone5 serisindeki NAND Flash'ın 16GB olanı 10.40 , 32GB olanı 20.80 Dolar.

Şimdi birisi daha çıkar ve: "32GB olanının AR-GE harcaması fazla olduğu için pahalı satıyorlar" der. Ben de gülerim. (Ama ağzımla değil...)

Senin Apple'ın başına geçirelim. Fiyatları sen belirler.

16GB a ne fiyat biçersin? 32GB a ne fiyat biçersin? İkisini de satacaksın.

2.150 TL 16GB a fiyat biçtin diyelim. Ekstra 16GB flash maliyeti dediğin gibi 50 TL olsun. 32GB modelin fiyatını ne olarak belirlersin?

2.200 TL mi? 2.250 TL mi? Kaç?

Unutma! 16GB da satacaksın.

Yahu bu 10 Dolar ne zaman 50 lira oldu, bu birincisi.

İkincisi ise, 16 Gigabayt satma zorunluluğumuz neden var?

Hadi ben Apple'ın başına geçtim diyelim. Zaten piyasada büyük bir rekabet var. 16 Gigabayt yerine 20 lira fazla maliyetle (50 değil) , 32GB üretir, aynı fiyattan satarım.
    Böylece telefon alacak olanların büyük bir kısmının aslını çelip, tercihlerini Apple'dan yana kullanmalarını sağlarım.

Diyeceksin ki "kar marjın düşer"
    Alakası bile yok. Satışlar çok artacağı için aradaki fark kapanır, hatta marketten satılacak uygulama sayısı da artacağı için kârlarda artma bile olacaktır...

Örneğin: 16GB yi o fiyattan satarken, adam pahalı diye tercihini başka telefondan yanda kullanılacağına 32GB yi aynı fiyata satarsam, adam başka telefon yerine Apple telefon alır.
    32GB ı pahalı satıp çok kâr edeceğim diye müşteri kaçırmaktansa, 16GB fiyatına satıp müşteri kazanmayı tercih ederim. Zaten müşteri sayısı artacağı için marketten ettiğim kâr da artacaktır. Aradaki farkı rahatça kapatacaktır. Ayrıca müşteri memnuniyeti de en üst düzeye çıkacaktır.

10 dolarlik seyi 300 lira fark etmesi konusunda sana katiliyorum ama su bakkal hesabindan bir vazgecin yahu. duz mantik hesap ediyorsun soyle olsa soyle olur filan. apple bu tur planlamalar, hesaplamalar icin onlarca isin uzmani adam calistiriyor, onlar boylesine karar vermisler ki yillardir bu sekilde satiyorlar. 2007 den veri fark edemediler mi nereden fazla kar edip edemeyeceklerini? demek ki senin dusundugun gibi degil iste. 10 dolari 300 lira olarak satmak cok daha karli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 5 Kasım 2013; 2:50:45 >

• 2100 e telefon mu olur uçmuş bunlar
  • 5c'yi bugün birinde gördüm, inceledim. Bildiğin iphone 3g olmuş. Gitmez o telefon, çizikleri çok belli eder kılıf kullanılmaz ise..
  • Apple store uygun aslında biz euro 2.3 ken 2 milyara alıyorduk şuan 2.8 ve apple 2150 den satıyor euro düşerse 1800 civarında 5s 1400 1500 civarı 5c 900 1000 civarı 4s alınır

• Dün Girne 'de yol üzerindeki kktcell bayinde 5S afişlerini görünce girip fiyat sordum :) orda bizde önce çıkmış birde , neyse 32GB lık ellerinde kalmamıştı hiçbir renkten. 16GB silver veya space 2300TL gold ise 2750 TL idi :)
  • Operator ler milleti acımasızca kaziklarken halen avea da 2149 tl gibi fiyatlar yazmayalim lutfen...Manisa merkezde her 3 operator de 2500 +fiyat çekiyor şu anda.Isim yazdirmistim turkcell e 2279 tl den.Geri dönüş yaptilar mujde verir gibi .Gelin cihaziniz hazır 2500 tl. (Magnesia avm turkcell) Bunun adı firsatciliktir rezillik tir.Tabii ki online store dan aldım. 2149 tl/12.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.