Şimdi Ara

iphone 5....seyahatte pil sorununu çözmek. ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaslar..esim...ip 5 i gunde 3.kere şarj etmeye başladı. .
    Yakinda bir seyahatimiz var...gun icinde pil sorununu cozmek icin ne onerirsiniz..?
    Sarjli kiliflar...sarj padi..v.s kullanan ve memnun kalan arkadaslardan oneri bekliyorum....piyasada xstorm sarjli kilif diye bir ürün var..kullanan varmı acaba..? Iş gorurmu..?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Harici batarya alabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Harici batarya alabilirsiniz

Katılıyorum. seyahatte en rahat edebileceğiniz yönetim bu. Yüksek mah değerli, kaliteli bir ürün isinizi görecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 20 Mayıs 2014; 13:12:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

quote:

Katılıyorum. seyahatte en rahat edebileceğiniz yönetim bu. Yüksek mah değerli, kaliteli bir ürün isinizi görecektir.

Tavsiye ettiğiniz bir ürün var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ttec EasyCharge ürünlerini tavsiye ederim. Ben en küçüğünü aldım 1.5 kez şarj edecek kapasitesi var. Ayrıca 2A lık çıkış olduğundan çok hızlı şarj edebiliyor. Tabi normal şarj 1A olduğundan pilin ömründe bir kısalma yaratabilir. Zor durumda kalmadıkça kullanmamayı tercih ediyorum. Dediğiniz gibi yolculuklarda ya da düşük şarjda bir yere gitmeniz gerektiğinde fazlasıyla iş görüyor. Ufak ve taşıması kolay. Yalnız bunla beraber usb kablonuzu da yanınıza almanız şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Puredistance

quote:

quote:

Açıkcası kullanmadım. Ama Sony ve philips gibi markaların çıkarmış oldukları ürünler güvenilir olacaktır diye düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-dlp5202-97-5200-mah-powerbank-tasinabilir-sarj-cihazi-beyaz/productDetails.aspx?productId=telsarjphdlp5202w&categoryId=60004584

http://www.hepsiburada.com/liste/sony-flat-usb-charger-5000-mah-siyah-cp-f5b/productDetails.aspx?productId=telsarjsonycpf5b&categoryId=60004584

Not : bu iki ürün 5000 ve 5200 mah degerinde. Daha yüksek kapasiteye sahip olanlar da var. Ihtiyacınıza göre tercih edersiniz. Tabi bu arada telefonun şarjını daha istikrarlı kullanmak için , telefon ayarlarından belli kısıtlamalara gitmeniz de yararlı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 20 Mayıs 2014; 15:54:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

Evet arkadaslar..esim...ip 5 i gunde 3.kere şarj etmeye başladı. .
    Yakinda bir seyahatimiz var...gun icinde pil sorununu cozmek icin ne onerirsiniz..?
    Sarjli kiliflar...sarj padi..v.s kullanan ve memnun kalan arkadaslardan oneri bekliyorum....piyasada xstorm sarjli kilif diye bir ürün var..kullanan varmı acaba..? Iş gorurmu..?

ip5'inizi günde 2-3 kez şarj ettiğinize göre buna sebep olan kullanım koşullarınız neler? Çok uzun konuşma, devamlı konum değiştirme ve bu esnada 3G'nin açık olması ve internete bağlı kalma? Sürekli oyun oynama? Ve en önemlisi, seyahatenizde bunlar ne kadar geçerli olacak?

Şarjlı kılıfları fazlasıyla tavsiye edemiyorum; telefonu kalınlaştırıp hantallaştırıyor... (Yine de ben Mophie'nin böyle bir şarjlı kılıfını kullanmaktayım... :(( )

Eğer zaman zaman telefonununuza (kullanmadan, elinize almadan...) bir soluk verdirebiliyorsanız, en iyi çözüm harici batarya (powerbank) kullanmaktır. Bunların kapasitesi 2000 mAH ile 10.000 mAH arası değişebiliyor; haliyle fiyatları da... (Ancak piyasada aynı marka/modele çok değişik fiyatlar var; ayrıca aynı markanın örneğin 5200 mAH'lik bir ürünü ile 10.400 mAH'lik ürününü karşılaştırdığınızda 5200'lük olanı pahalı üst modelin %60-65'i fiyatlarında olabilmekte! :(( )

Eğer sadece ip5 şarj edecekseniz (hesapta başka tablet, iPad vs. şarj etmek yoksa...) 3000 mAH'lik bir model bile size ip5 günde 2 kez tam şarj edecektir.
  • romoss ürünlerinin kullanıcı yorumlarını olumlu okumuştum romoss 5 işinizi görür diye tahmin ediyorum.
  • Şarjlı kılıf kesinlikle biraz kalın olur ama

• Romos sense 4 var bende ortalama olarak 4-5 kere şarj edebiliyor boyut sorun olmayacaksa öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Multe -- 20 Mayıs 2014; 18:55:11 >
  • herkese teşekkür ederim....
  • Megbil Powerbank 8800 mahMegbil Powerbank 8800 mah
  • En iyisi batarya almak... 2.30 saat kullanimi goremiyordum.. Cikma batarya buldum 3 aylik anakart agrizali cihazdan suan 7 saat kullanim 1 gun bekleme goruyorum.. Ki 3g gunduzleri hep acik.. 45 liraya aldim. Bence arastirin sizde bulabilirsiniz..

• iphone lar olarak bizim kullandıgımz basit bir ürün var dostum çok pratik ve güzel yaklaşık 3 kere falan şarj ediyor ucuz da maliyeti

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/tasinabilir-sarj-cihazi-power-bank-2600-mah-114092769#product-information
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknisye

iphone lar olarak bizim kullandıgımz basit bir ürün var dostum çok pratik ve güzel yaklaşık 3 kere falan şarj ediyor ucuz da maliyeti

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/tasinabilir-sarj-cihazi-power-bank-2600-mah-114092769#product-information

iPhone 5'in bataryasının kapasitesi 1440 mAH'dir. Bu tavsiye ettiğiniz ürününkisi de 2600 mAH (tabi rakamlar çarpıtılmadıysa; zira ben Çin'de aynı bu gövde (kalıp) içinde 5200 mAH etiketlisini de gördüm; hatta ibret-i alem için satın da aldım (sadece 9 TL'ye..) ANCAAAAK bu 5200 mAH kapasiteyi oluşturacak silindirik Li-Ion pil daha icad edilemedi!... ).

2600 / 1440 < 2 defa. Siz nasıl olur da yaklaşık 3 defa şarj ediyor dersiniz?

Ha, yarım boşalmış bir ip5'i 3 defa şarj eder, orası tamam!...
  • ben temsili olarak gösterdim benim ki 2800 mah lık ve 2 defa rahatlıkla ediyorum ...
  • Bunun kesin çözümü bataryayı değiştirmek ama o da biraz pahalı ve Zorlu'ya git gel filan zaman istiyor. İdare edecek bişey istiyorsanız harici batarya alın. Ben de günde 3-4 defa kullanıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Puredistance

quote:

quote:

Açıkcası kullanmadım. Ama Sony ve philips gibi markaların çıkarmış oldukları ürünler güvenilir olacaktır diye düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-dlp5202-97-5200-mah-powerbank-tasinabilir-sarj-cihazi-beyaz/productDetails.aspx?productId=telsarjphdlp5202w&categoryId=60004584

http://www.hepsiburada.com/liste/sony-flat-usb-charger-5000-mah-siyah-cp-f5b/productDetails.aspx?productId=telsarjsonycpf5b&categoryId=60004584

Not : bu iki ürün 5000 ve 5200 mah degerinde. Daha yüksek kapasiteye sahip olanlar da var. Ihtiyacınıza göre tercih edersiniz. Tabi bu arada telefonun şarjını daha istikrarlı kullanmak için , telefon ayarlarından belli kısıtlamalara gitmeniz de yararlı olacaktır.

sony olanı kullanıyorum
    5s i 2 kez şarj edebiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.