Şimdi Ara

iphone 5 Şarj olmuyor, açılmıyor, pc'yi görmüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
35.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    elimizde iphone 5 var cihazın orj. kablosu bozuldu yurt dışından sipariş verdik gelene kadarda türkiyeden çakma kablo aldık sırf şarj sorununu kısa süreli çözmek için
    kabloyla alakası oldugunu sanmıyorum ama telefonun şarjı bitti kapandı birdahada açamadım home- açma kapama tuşuna birlikte taktım yine açılmıyor.
    orji kablo ile bilgisayara bahlamadım henüz ama bu çakma kablo ile bagladım pc cihazı görmüyor
    ne yapmalıyım bana öneride bulunabilirmisiniz ?

• Cevabı kendin vermissin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya şuraya gelip anştaynlık yapacak kişiler beni adam yerine koyup cevap vermesin hiç zoruma gitmez, adam gibi önerin varsa yaz yoksa sinir bozmayın

• La cevabını vermişsin daha ne istiyon çakma kablooooo. Tabi olmucak

• Gider orji kabloya 150tl veririm eğer acilmazsa pumpalıyla kapına dayanırım

• Orjinal al yine olmassa içinde pil oluyor mu bilmiyorum varsa değiştir pilini (yoksa özür dilerim cahilim biraz :D )
  • Yok bu güneş enerjisiyle çalışıyor hocam :) yıl olmuş 2013 fener türkiye kupasını bile almış hem cahılım diyorsun hemde iphone 5e yorum yapıyorsun pis htc ci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _OkNisT_ -- 7 Ekim 2013; 17:38:15 >
  • Öncelikle aynı sorunu yaşadım ve saatlerce çözüm aramıştım.
    Kesin bir çözüm olmamakla birlikte başıma gelen durumu ve çözümünü anlatıyım.
    İphone 5 cihaz kullanıyorum ve herhangi bir batarya problemi yaşamamıştım. Cihazın şarjı tamamen bittiğinde eve gelip prize taktım ancak cihaz şarj olmuyordu, açılmıyordu. Açma/Kapama ve Home tuşlarını da denemiş olduğum halde çözüme kavuşamadım. Öncelikle tekrar belirteyim her cihazda aynı durum olmayabilir. İtunes programını güncelledikten sonra itunes açık haldeyken cihazı orijinal USB kablosuyla bilgisayara bağladım ve yaklaşık 15-20 dk bekledim. Bu süre uzun zaman kapalı kalan telefonlarda değişebilir. Yakşaşık 20 dk'dan sonra cihaz açıldı ve itunes-USB tarafından algılandı. Şarj olmaya başladı.

Bu durumu yaşayan arkadaşlar açma/kapama+home tuşu denemeden önce bu yöntemi denemeliler bence.
  • Aynı sorun bende vardı ve türk sitelerinde çözüm bulamadım, bu sorunun en genel kaynağı şarj yuvasının tozla dolmasıymış. Yabancı bir sitenin youtube linkinde gördüm. Ekmek poşetlerini bağlamaya yarayan içi telli plastik ipe benzer bağlama aparatı ile şarj yuvasını temizleyince sorun çözülüyordu, denedim ve sorunun bu olduğunu anladım. Apple'ın telefonları da şarj aletleri de kolay kolay bozulmuyor çünkü.. Başka bir telefonun led flashını kullanarak şarj yuvanıza bakarsanız tozların birikerek şarja engel olduğunu göreceksiniz.

• Hortlatmış olacağım ama googledan gelen arkadaşlar için bilgilendirme amaçlı yazıyorum.

Şarjı bitti açılmadı - Şarjdayken kapandı bir daha açılmadı vs. gibi sorunlarınız u2 entegre arızası nedeniyle meydana gelmektedir. Tamiri mümkündür ancak işlemci yanında olduğu için(iphone5 lerde) risklidir. Profesyonel olmayan kişilere kesinlikle yaptırmayın.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar benimle irtibata geçerlerse sorunlarını makul fiyatlarda çözerim. Gidip 350 300 TL vermeyin. İstanbul / Bahçelievledeki dükkanıma beklerim.

0553 611 56 22
  • kurtarbeniset K kullanıcısına yanıt
    80 tl ye tamirini yaptırmıştım bu konuyu açtıktan sonra
  • Sorun kabloda gibi gözükse de asıl sorun bataryanda olabilir. Orj olmayan kablo bataryanıza zarar vermiş olabilir.

• @
    Vestagfirullah arkadasın tespiti doğrudur. Şarjın girdiği yuvayı dikkatlice ve iyice temizleyin, sorununuz cözülecektir. Tamire götürseniz de aynı işlemi yapacaklar. Asetonla temizleyecekler...

VestagfirullahEr

6 Aralık 2014; 23:41:27 Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM
    Aynı sorun bende vardı ve türk sitelerinde çözüm bulamadım, bu sorunun en genel kaynağı şarj yuvasının tozla dolmasıymış. Yabancı bir sitenin youtube linkinde gördüm. Ekmek poşetlerini bağlamaya yarayan içi telli plastik ipe benzer bağlama aparatı ile şarj yuvasını temizleyince sorun çözülüyordu, denedim ve sorunun bu olduğunu anladım. Apple'ın telefonları da şarj aletleri de kolay kolay bozulmuyor çünkü.. Başka bir telefonun led flashını kullanarak şarj yuvanıza bakarsanız tozların birikerek şarja engel olduğunu göreceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > |

• arkadaşlar şimdi
    bende iphone 4s var şarjda takılı şu an elma çıkıyor geri siyah ekran geliyor saatlerdir böyle telefon
    bi de iphone 5 var o da şarjda kırmızı batarya da bekliyor ne yapacagım yardım edin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.