Şimdi Ara

•••iPhone 5 sarj durumlariniz••• (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
5
Favori
41.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suvarsahayatvar

quote:

Orijinalden alıntı: nahege270

quote:

Orijinalden alıntı: KakaoluBiskuviCetesi

%65 ti yedekleme vardi wifi dan uyandigimda %53tu sizce normal mi ? sizin durumunuz nasil ?

iP5 kullananlara bir şey sorabilir miyim, örneğin ben günün her saatinde mesajlaşıyorum. Bazen yarım saatte bir atarım bir kaç mesaj, akşamları falan da her an telefon elimde mesaj devam (whatsapp yada iMessage kullanırım çoğunlukla.)
    3G pek açmam gerekli olmadığı takdirde, ama müzik günde 2 saat rahat dinlerim.
    Face/twit falan da bakarım, bunlara göre her an sms kullanmam çok şarj götürür mü. Sabahtan akşama kadar dayansa yeter, gece şarj ederim zaten ama sms konusu sıkıntı oldu bana.

aha aynı benim gibisin hocam bu kadar da benzer mi evet cevap bekliyoruz bu durumda 1 gün götürür mü kullanan arkadaşlar?

Valla bekliyoruz cevap ama şuan bir şey yazan yok hâlâ, çok merak ettiğim bir konu üstelik :D
    iPod' mu oyun da oynamama rağmen sabahtan akşama dek rahat gidiyo ama iphone 5'te sms ile birlikte durum nasıl meraktayım

• İphone 5im yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

İphone 5im yok

kanka note 2 alcam diyordun, naptın hayırdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

İphone 5im yok

kanka note 2 alcam diyordun, naptın hayırdır

2. El alacaktim sorun cikti alamadim arabulvar 1400e paralel ithalat satiyor ama az once baktim stoklar bitmis stoklara girince alacagim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KakaoluBiskuviCetesi

%65 ti yedekleme vardi wifi dan uyandigimda %53tu sizce normal mi ? sizin durumunuz nasil ?

iP5 kullananlara bir şey sorabilir miyim, örneğin ben günün her saatinde mesajlaşıyorum. Bazen yarım saatte bir atarım bir kaç mesaj, akşamları falan da her an telefon elimde mesaj devam (whatsapp yada iMessage kullanırım çoğunlukla.)
    3G pek açmam gerekli olmadığı takdirde, ama müzik günde 2 saat rahat dinlerim.
    Face/twit falan da bakarım, bunlara göre her an sms kullanmam çok şarj götürür mü. Sabahtan akşama kadar dayansa yeter, gece şarj ederim zaten ama sms konusu sıkıntı oldu bana.

aha aynı benim gibisin hocam bu kadar da benzer mi evet cevap bekliyoruz bu durumda 1 gün götürür mü kullanan arkadaşlar?

Valla bekliyoruz cevap ama şuan bir şey yazan yok hâlâ, çok merak ettiğim bir konu üstelik :D
    iPod' mu oyun da oynamama rağmen sabahtan akşama dek rahat gidiyo ama iphone 5'te sms ile birlikte durum nasıl meraktayım

Ben kullaniminiza gore kesinlikle geceye kadar sizi rahatlikla goturur diyebilirim sms kullanimi sarja cok etki eden bir mevzu degil ama whatsapp sarjinizi etkileyebilir 3g acik olmazsa sarjda inanilmaz bir degisim oluyor wifi o kadar degil ama mobil internet kullanimi ciddi sekilde etkili oluyor. Tabi su da var arkadaslar da bahsetmis sarjin %20nin altima dusurulmemesi ve tam sarj etmek onemli sizin kullaniminzda benim tahminim gece %30 gibi bir sarjiniz kalacaktir.

• ilk şarj 30 saat bekleme 10,5 saat kullanım
    ikincisi 48 saat bekleme 9 saat kullanım
    üçüncüsü 24 saat bekleme 9 saat kullanım

% 20 nin altına düşmemesi gerekiyormuş . bunu nerden okudunuz ?
  •  •••iPhone 5 sarj durumlariniz•••

• Wifi ve 3g hep acik
    Bekleme 24 saat civari
    Kullanim 7 saat civari
    Kalan pil %10
    Sonuc olarak 1 tam gun idare ediyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ios ta yazan kullanım kısmı nedir? ekran açık kalma süresi değil belliki? Nedir bu kullanım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

bu ios ta yazan kullanım kısmı nedir? ekran açık kalma süresi değil belliki? Nedir bu kullanım?

Telefonun acik kalma suresi diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: irfan666

•••iPhone 5 sarj durumlariniz•••

bataryayı %20 nin altına mecbur kalmıdıkca dusurmeyın

hocam %20 nin altına düşürmeyin derken bu bilgiyi nerden aldınız. eğer doğruysa düşürmeyelim %20 altına

apple in kendi sitesinde bile yazıyor,yanlıs hatırlamıyorsam %20nin altına dusurmeyin, ayda 1 tam bitirip doldurun

böyle bir yazı apple'ın sitesinde görmedim. Emin misiniz apple'ın adresinde böyle birşey yazdığından ?

Kaç senedir iphone kullanıyorum. şarjın %20'nin altına inmeden tam dolum yapmak imkansızı istemek gibi bir şey. Eğer işini-gücünüz var ise ve dışarıda zaman geçiriyorsanız, telefonu da kullanıyorsanız %80'likl şarj size tam 1 gün yetmez. Zaten iphone'un şarjı çok çabuk bitiyorken ( 3g açıldığında su gibi akıp gidiyor zaten ) bu söyleneni yapmak demek telefonu kullanmayın demek gibi bir şey oluyor. Açıkcası şarjın %20'nin altına inmesin söyleyişi bana "şehir efsanesi" olarak geliyor.

Şarj konusunda benim dikkat ettiğim tek nokta tam dolum yapmak ve pili hiç bitirmemek. Hee tabiki arada pilin bittiği veya tam dolum yapamadığım zamanlar da oluyor çok çok nadir olsada.

Bence %20'nin altına düşmesin diye kasacağınıza elinizin altındaki ürünün keyfine bakın biraz. O kadar para verdiğiniz ürünü gönül rahatlığıyla kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 6 Aralık 2012; 16:50:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: irfan666

•••iPhone 5 sarj durumlariniz•••

bataryayı %20 nin altına mecbur kalmıdıkca dusurmeyın

hocam %20 nin altına düşürmeyin derken bu bilgiyi nerden aldınız. eğer doğruysa düşürmeyelim %20 altına

apple in kendi sitesinde bile yazıyor,yanlıs hatırlamıyorsam %20nin altına dusurmeyin, ayda 1 tam bitirip doldurun

böyle bir yazı apple'ın sitesinde görmedim. Emin misiniz apple'ın adresinde böyle birşey yazdığından ?

Kaç senedir iphone kullanıyorum. şarjın %20'nin altına inmeden tam dolum yapmak imkansızı istemek gibi bir şey. Eğer işini-gücünüz var ise ve dışarıda zaman geçiriyorsanız, telefonu da kullanıyorsanız %80'likl şarj size tam 1 gün yetmez. Zaten iphone'un şarjı çok çabuk bitiyorken ( 3g açıldığında su gibi akıp gidiyor zaten ) bu söyleneni yapmak demek telefonu kullanmayın demek gibi bir şey oluyor. Açıkcası şarjın %20'nin altına inmesin söyleyişi bana "şehir efsanesi" olarak geliyor.

Şarj konusunda benim dikkat ettiğim tek nokta tam dolum yapmak ve pili hiç bitirmemek. Hee tabiki arada pilin bittiği veya tam dolum yapamadığım zamanlar da oluyor çok çok nadir olsada.

Bence %20'nin altına düşmesin diye kasacağınıza elinizin altındaki ürünün keyfine bakın biraz. O kadar para verdiğiniz ürünü gönül rahatlığıyla kullanın

%20 konusunda uyari yapan arkadasim hakli. Son yillarda cikan pilleri surekli beslemeniz gerekli. %20.nin altina indirmemeye ozen gosterin. Pilinizi her bitirisinizde omrunden omur yer. Bide sizin piller deistirilemiyorken bu uyarilari dikkate almalisiniz.

• Önceki iPhone'lara göre bana kalırsa gözle görülür bir iyileşme var. Wi-Fi açıkken bayağı uzun sürelerde gidiyor ancak 3g açıkken cayır cayır azalıyor batarya. Wi-Fi açıkken internette dolanırken %4 kadar giden sürede (yanılmıyorsam yaklaşık yarım saatlik bir sürede), 3g açıkken %10 gidiyor.
  • 2 gün 17 saat bekleme ve 11 saat kullanım ile %1 ve çok memnunum

• Acaba şuanki 4 ile kullanıma göre ne kadar gitçek çünkü şu 4 son 2-3 ayda en stabil %20 nin altına düşünce yani gerçekten zayıflayınca koyduğumda o yoğun kullanımıma 6-7 saat gidiyordu yaklaşık tabi %5 civarı falan oluyordu tabi,ha ama şarj konusunda bundan iyi olursa güzeldir tabi gerçi şuan oyunlarıda sildim 5'te de olmıcak ama nasıl bir etkisi olur bilmiyorum full 3g+bildirimler 15-16 uygulama,parlaklık ortada oto,icloud açık,facebook ve twitter entegrasyonu açık,mail için açık ama bildirimleri ve yeni verileri al kapalı,kullanmıyorum,sadece gmail uygulamasını kullanıyorum onda da ben girdiğimde yenileniyor mailler,onun dışında telefonun kendi mailini resim atacaksam o iş için kullanıyorum.iMessage,Facetime açık. İşte kullanım olarak sms,konuşma,whatsapp,twitter,facebook,sonra arada safari ve gmail ve haberler ile şu saydıklarım açık beni 9-10 saat götürse aşık olurum telefona

• Benim kuzenim Samsungda çalışıyor, genel merkezde.
    Bana Türkiye garantili ürünlerin cekim gücünün daha iyi olduğunu söylemişti. Yani telefon piyasaya çıkmadan önce gezici ekibe dağıtılan telefonlar her yerde kullanılıp cekim gücünün az olduğu yerler rapor ediliyormuş. Yazılımsal olarak bazı düzeltmeler yapılıp cihazlar öyle piyasaya sürülüyor dedi. Bunun şarja olumlu etkisi olduğunu söyledi.
    Appleda yurtdışı cihaz ile yurtiçi garantili cihazlarda da bunu gördüm.
    Benim 4s im yurtdışı ve arkadaşımın 4s i yurtiçi. Aynı yerde cekim gücü farkı var biraz. Ozellikle 3G gecisi esnasinda daha belirgin. Şarj etkisi de onun biraz daha uzun gidiyor aynı şartlarda. Konuya garantili cihazlar da dahil olunca iPhone 5 İcin benzer bir fark olup olmadıgını görmek istiyorum. Bakalım nasıl olacak??

• İphone 4 ile iphone 5 arasında kıyas yaparsanız hangisinin şarjı daha iyi acaba? İki telefon arasında kaldım sadece internet kullanıcam oyun oynamıcam 4s in şarjı kötü olduğundan istemiyorum. 1219 a iphone 4 mü yoksa 2149 a 5 mi alsam diye düşünüyorum pil ömrü önemli olacak kararımda iki telefonu da kullanan yazsın lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: Saydam

2 gün 17 saat bekleme ve 11 saat kullanım ile %1 ve çok memnunum

Kullanımda 3g açık mıydı?
  • Battery Back up yoksa yarı yolda kalırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enzomaresca

İphone 4 ile iphone 5 arasında kıyas yaparsanız hangisinin şarjı daha iyi acaba? İki telefon arasında kaldım sadece internet kullanıcam oyun oynamıcam 4s in şarjı kötü olduğundan istemiyorum. 1219 a iphone 4 mü yoksa 2149 a 5 mi alsam diye düşünüyorum pil ömrü önemli olacak kararımda iki telefonu da kullanan yazsın lütfen

yok mu cevap verebilecek
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.